Europos egzamino nugalėtoja – „Versmės“ abiturientė

Europos egzaminas – nuo 2010 m. rengiamas nacionalinis žinių apie Europą konkursas, kuriame išbandyti jėgas kviečiami moksleiviai, studentai ir kiti norintieji. Egzaminas vyksta gegužės mėnesį ir yra skirtas Europos dienai paminėti.

Konkurso dalyviai turi atsakyti į įvairius klausimus apie ES istoriją, institucijas, kultūrą, kalbas bei kt. Europos egzaminas vyksta 3 etapais, jame kasmet dalyvauja daugiau nei 20 tūkst. žmonių. Gegužės 23 dieną Europos namuose įvyko šio egzamino finalas. Buvo pateikta 20 klausimų: 13 klausimų su pateiktais atsakymais ir 7 klausimai, kurių atsakymus reikėjo suformuluoti patiems, pvz., buvo pateiktas audioklausimas ir reikėjo nustatyti, kokia kalba kalbama. Pasibaigus finalui paaiškėjo Europos egzamino nugalėtojai tarp moksleivių, mokytojų, organizacijų. Džiaugėmės sužinoję, kad moksleivių grupėje I vietą laimėjo Monika Girnytė, Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos 4a klasės mokinė (mokytoja V. Narkauskienė). Pakalbinome Moniką norėdami sužinoti, kaip ji jaučiasi laimėjusi I vietą, ar tai keičia jos ateities planus. „Nors laimėti išties nesitikėjau, nuotaika tikrai puiki. Vien faktas, kad laimėjau, labai smagus. Žinoma, pernelyg džiūgauti nėra laiko, juk abitūros egzaminai ant nosies, reikia viską suspėti. Kadangi dauguma klausimų buvo susijusių su Europos Sąjunga, labai pagelbėjo pasiruošimas „Euroschool“ konkursui pernai rudenį, tad man teliko tik pakartoti. Buvo ir lengvesnių, ir sunkesnių klausimų, todėl trupučio sėkmės irgi prireikė. Šis mano laimėjimas – tai puikus įrodymas, kad darbas ir pastangos atsiperka. Laimėjimas privertė iš naujo pamąstyti apie būsimas studijas“, – sako Monika.
Mokytoja V. Narkauskienė džiaugiasi savo mokinės pasiekimais, bet vis kartoja, kad jos nuopelnai nereikšmingi. Galime tuo tikėti, galime ir suabejoti.
Laimėtojai apdovanoti kelione į Briuselį liepos 6–8 dienomis. Linkime Monikai ir jos mokytojai gerų kelionės įspūdžių.

„Versmės“ gimnazijos jaunieji žurnalistai<- Grįžti į atgal