EPMC dalyvauja projekte

VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centras nuo 2013 m. gruodžio 4 d. bendradarbiauja su VšĮ „Socialiniai paramos projektai“ ir kartu įgyvendina projektą „Kompleksinis informavimas ir švietimas kaip socialinių problemų ir diskriminavimo darbo rinkoje mažinimo priemonė“, Nr. VP-1.3-SADM-01-K-02-009.

Šio projekto tikslas – informuoti švietimo įstaigų atstovus motyvuotai analizuoti atsakingo vartojimo perspektyvas ir skatinti asmenis nevartoti priklausomybę sukeliančių medžiagų.
Projekte „Kompleksinis informavimas ir švietimas kaip socialinių problemų ir diskriminavimo darbo rinkoje mažinimo priemonė“ dalyvauja grupė VšĮ EPMC mokytojų: A. Rainienė, I. Čoporovienė, V. Ašmena, S. Bulaukienė, M. Budėnas, S. Kusij, J. Alionytė ir mokiniai. Mokytojai projekto pradžioje buvo supažindinti su numatytomis veiklomis, pasidalinta patirtimis.
Š. m. pavasarį mūsų mokykloje vyko futbolo varžybos, kuriose dalyvavo EPMC mokiniai. Projekto organizatorius jiems dovanojo 7 dienų stovyklą „Socialinių problemų baidyklė“ su „Viskas įskaičiuota“ programa ir taurę. Mokytojų komandai, dalyvaujančiai projekte „Kompleksinis informavimas ir švietimas kaip socialinių problemų ir diskriminavimo darbo rinkoje mažinimo priemonė“ buvo vedami 5 seminarai-supervizijos, kuriuos vedė ir daug naudingos informacijos pateikė VšĮ Asmenybės ugdymo instituto „Rafaelis“ (UNESCO klubas) savininkė ir direktorė Marija Mendelė-Leliugienė. Š. m. lapkričio 18 d. VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre lankėsi visuomenininkė, aktyvių mamų sambūrio narė Rasa Žemaitė, kuri vedė mokymus tema „Kultūrinės ir istorinės priemonės prevencijoje“, kalbėjo apie prevencinės veiklos modelius ir teorijas. Šių mokymų metu mokykloje lankėsi ir šio projekto partneris iš Ispanijos, kuris supažindino su ispanų kultūrinės – tradicinės patirties naudojimu prevencinėje veikloje. Mokytojų komanda taip pat dalyvavo Vilniuje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Diskriminacija ir priklausomybė: tiesioginės sąsajos ir jų įtaka visuomenei. Kova su nepriklausomų asmenų diskriminacija: bendruomeninė perspektyva“, kurioje pranešimus skaitė psichologai, M. Romerio universiteto dėstytojai, studentai, projekto partneris iš Ispanijos.
Lapkričio 10–16 d. 10 mokinių dalyvavo Dauguose surengtoje stovykloje „Socialinių problemų baidyklė“, iš kurios grįžo gerai nusiteikę ir patyrę daug įspūdžių. Mokiniai stovykloje buvo užimti nuo ryto iki vakaro, vyko įvairūs užsiėmimai: „Show dance flaschmob“, futbolo varžybos, sporto žaidimai, orientacinės varžybos, tailandietiško bokso, karatė mokymai.
Pačių mokinių atsiliepimai apie stovyklą „Socialinių problemų baidyklė“:
„Dauguose praleidau visą savaitę, įgijau daug naujų žinių. Išmokau apsiginti nuo užpuolikų, sužinojau, kaip elgtis pasiklydus miške. Vadovai buvo labai linksmi ir įdomūs žmonės, todėl laikas visai neprailgo“. (Tomas)
„Man Dauguose patiko nuo pirmos iki paskutinės dienos. Gal šiek tiek erzino rytinė mankšta, nes šiaip aš niekada rytais nesportuoju. Susižavėjau šokiais, ypač patiko šokių vadovė“. (Marius)
„Visi vadovai, stovyklautojai buvo malonūs ir draugiški. Ypač patiko Muay Thai ir karatė treneriai, kurie išmokė savigynos pratimų. Norėčiau padėkoti virėjoms, kurios skaniai maitino ir stengėsi dėl mūsų, kad neliktumėme alkani.“ (Rolandas)
Dėkojame projekto „Kompleksinis informavimas ir švietimas kaip socialinių problemų ir diskriminavimo darbo rinkoje mažinimo priemonė“ organizatoriams už bendradarbiavimą, suteiktą galimybę VšĮ EPMC mokytojams dalyvauti mokymuose, o mokiniams turiningai ir produktyviai praleisti laiką.

Jolanta Alionytė
Gimnazijos skyriaus vedėja<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų