Elektrėnų švietimo paslaugų centras minėjo 20 metų veiklos jubiliejų

2022 m. rugsėjo 30 d. Elektrėnų švietimo paslaugų centras minėjo 20 metų veiklos jubiliejų. Šventės svečius pasitiko švietimo paslaugų centro darbuotojai su simbolinėmis dovanėlėmis, o jaukią atmosferą saksofono improvizacijomis kūrė Elektrėnų meno mokyklos mokytojas D. Avetisyan. Šventėje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės meras ir administracija, Seimo narė S. Lengvinienė, Elektrėnų švietimo, kultūros ir sporto skyrius, savivaldybės įstaigų vadovai, dirbusieji Elektrėnų švietimo paslaugų centre kolegos bei kolegos iš Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro, TAU tarybos atstovai.

Elektrėnų švietimo paslaugų centro direktorė A. Reklaitienė sveikino susirinkusius svečius, dėkojo už bendrystę ir draugystę partneriams Elektrėnų meno mokyklai, Elektrėnų profesinio mokymo centrui, Elektrėnų savivaldybės viešajai bibliotekai ir Elektrėnų kultūros centrui, kurių pagalbos dėka pavyko išpildyti šventės idėją.

Elektrėnų švietimo paslaugų centras, pradėjęs veiklą nuo 2002 m. ir vadovaujamos direktorės Vidos Mikalajūnienės, užtikrino švietimo pagalbos teikimą visiems Elektrėnų savivaldybės gyventojams. Ilgametė direktorė Vida Mikalajūnienė dalinosi prisiminimais apie prasmingą Centro veiklą, džiaugėsi kolegomis ir kvietė visus bendrai nuotraukai.

Prisiminus visus 20 Elektrėnų švietimo paslaugų centro veiklos metus, Seimo narė S. Lengvinienė sveikino buvusius ir esamus darbuotojus įteikdama jiems padėkas už sąžiningą ilgametį darbą. Seimo narė dalinosi prisiminimais apie švietimo paslaugų centro įkūrimo pradžią. Daugiau nei prieš 22 metus Centro idėja gimė Elektrėnų pradinėje mokykloje, kai jai vadovavo pati S. Lengvinienė. Tuo metu, pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais, į mokyklą plūdo naujovės, buvo išbandomos įvairios naujausios metodinės priemonės. Tad natūralu, kad į mokyklą vyko pedagogai iš visos Lietuvos semtis gerosios patirties. Vėliau, įkūrus savivaldybę, S. Lengvinienė ėjo Švietimo skyriaus vedėjos pareigas ir su Elektrėnų savivaldybė mero K. Vaitukaičio palaiminimu inicijavo Švietimo paslaugų centro steigimą.

Dar iki šventės Elektrėnų švietimo paslaugų centre dailininkas A. Seselskas nutapė freską „Minties šviesa“, kur pažinimo sode du angelai laiko išminties deimantą, neša šviesą. Direktorė A. Reklaitienė kalbėjo, kad švietimo paslaugų centras – tai žinias nešanti įstaiga, o žinios yra šviesa. Todėl ir visos šventės akcentu pasirinktas angelas, kuris simbolizuoja šviesą.

Šventės svečiams muzikinius kūrinius dovanojo Elektrėnų meno mokyklos muzikos mokytojai, Čiurlionio kvarteto II smuikas D. Dikšaitis ir koncertmeisterė L. Anpilova. Paskaitą apie žodžio galią skaitė LRT radijo ir televizijos laidų vedėja, lektorė, rašytoja Viktorija Urbonaitė. Pasibaigus renginiui Elektrėnų švietimo paslaugų centras svečius kvietė pasinerti į unikalią kelionę po magišką M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulį, žiūrint virtualios realybės filmą „Angelų takais“.

Jolita DZIMIDAVIČIENĖ<- Grįžti į atgal