Elektrėnų savivaldybės Tarybos posėdžio, vykusio vasario 12 d., apžvalga

#Elektrenusavivaldybe #manomiestas #VI_taryba

Mūsų savivaldybėje yra įprasta, kad tarybos posėdžiai vyksta paskutiniais einamojo mėnesio trečiadieniais. Šiandieną turėjome neeilinį susirinkimą mėnesio viduryje. Viena to priežasčių – didelis kiekis sprendimų projektų, kuriuos turime priimti ilgai nedelsdami.

Elektrėnų savivaldybės Tarybos posėdžio, vykusio vasario 12 d., apžvalga

#Elektrenusavivaldybe #manomiestas #VI_taryba

Mūsų savivaldybėje yra įprasta, kad tarybos posėdžiai vyksta paskutiniais einamojo mėnesio trečiadieniais. Šiandieną turėjome neeilinį susirinkimą mėnesio viduryje. Viena to priežasčių – didelis kiekis sprendimų projektų, kuriuos turime priimti ilgai nedelsdami.

Po ilgos darbotvarkės patvirtinimo, meras Kęstutis Vaitukaitis pristatė 2019 m. Elektrėnų savivaldybės veiklos ataskaitą. Kalbėta apie tarybos narių posėdžių lankymą, aktyvumą, išlaidas ir panašius dalykus. Galime pasidžiaugti, pagal Vilniaus politikos analizės institutas atliktą savivaldybių gerovės indeksą, užimame antrą vietą mažųjų savivaldybių reitinge.😎 Vertinti 6 pagrindiniai gerovės indekso komponentai, rezultatus galite rasti minėto instituto puslapyje. Dar vienas maloniai nustebinęs dalykas – remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Elektrėnų savivaldybė užima 20 vietą iš 60 pagal vidutinį darbuotojų skaičių savivaldybėje. Tai reiškia, kad ilgai klajojęs mitas, kad dauguma Elektrėnų žmonių dirba kituose miestuose, paneigtas!

Po mero pristatymo finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jekaterina Goličenko išsamiai ir ypač aiškiai pristatė vieną svarbiausių klausimų: mūsų savivaldybės 2020 m. Biudžetą. Ačiū darkart jai už tai. O biudžeto projekte daug įdomių ir pozityvių dalykų. Jis suskirstytas į 6 programas. Svarbiausios, manau: švietimo kokybės gerinimo, socialinės apsaugos plėtojimo, sveikos, švarios ir sveikos aplinkos kūrimo. Nors nemažiau svarbesnės kultūros ir sporto bei verslo ir turizmo plėtros programos.  Įkvepiantys dalykai.

Patvirtinus keletą sprendimų dėl turto perėmimo ir kitų programų, perėjome prie daugiausiai laiko pareikalavusių sprendimų. Pagal galiojančią tvarką, savivaldybės tarybos nariai privalo vertinti savivaldybės įstaigų vadovų veiklas už praėjusius metus. Jei kitų biudžetinių įstaigų vadovus atskirai vertina speciali komisija, vėliau meras, tai Švietimo įstaigų vadovai to neturi. Tarybos nariams įvertinti jų veiklą objektyviai lieka mažai kriterijų. Jau prieš savaitę vykusiame Socialinių reikalų komitete vyko daug diskusijų. Buvo pateikti pasiūlymai visus vadovus vertinti labai gerai ir skirti maksimalią kintamąją dalį prie atlygio. Džiaugiuosi, kad šiandien priėmėme atsakingesnius ir protingesnius sprendimus. Atsižvelgę į biudžeto galimybes, įvertinę tai, kad ženkliau padidinus vadovų algas, gali nukentėti mokytojai, aš ir mano kolegos, pateikėme, manau, logiškesnį pasiūlymą. Vadovai buvo įvertinti labai gerai, priedai prie algos skirti pagal galimybes ir logiškumo faktorių (beveik visais atvejais).  Taip pat, panašu, kad jau kitais metais tobulinsime šią sistemą, ir vertinimas taps objektyvesnis. Tiek tos informacijos iš mūsų darbo.

Pabaigoje noriu padėkoti Elektrėnų seniūnijai, joje dirbančiai specialistei Rasuolei Mistrulli už malonų bendravimą, greitą reagavimą ir gerą darbą sprendžiant kasdieninius gyventojų rūpesčius.

P. S. Daug klausimų sulaukiu dėl kitoje autostrados pusėje vykstančių statybų, tai jei dar kas nežinote, ten statoma didžiausia Lietuvoje ORLEN LT degalinė, kurioje turėtų būti autobusų paviljonas. Taip pat tarybos suformuotame sklype tarp Hesburger ir Norfos parduotuvės turėtų atsirasti investuotojo Ermitažas prekybos, laisvalaikio kompleksas.

P. P. S. Įrašo tikslas, kad kuo daugiau mūsų savivaldybės gyventojų žinotų apie Tarybos veiklą ir priimtus sprendimus.  Kitas Tarybos posėdis – Kovo 25d.

Dovydas BLIUJUS,

Elektrėnų savivaldybės tarybos narys<- Grįžti į atgal