Elektrėnų policijos komisariatas pristatė 2019 m. veiklos rezultatų ataskaitą

Vasario 21 d. Elektrėnų policijos komisariate įvyko ataskaitinis susirinkimas, kurio metu Veiklos skyriaus viršininkas Edgardas Telinskis ir Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Rimvydas Karpičius pristatė 2019 m. veiklos rezultatus. Tai pirmoji visuomenei parengta ataskaita, vadovaujant Elektrėnų PK viršininkui Almantui Lukšai, kuris šiose pareigose pradėjo dirbti 2019 m. balandžio pradžioje.

Elektrėnų policijos komisariatas pristatė 2019 m. veiklos rezultatų ataskaitą

Vasario 21 d. Elektrėnų policijos komisariate įvyko ataskaitinis susirinkimas, kurio metu Veiklos skyriaus viršininkas Edgardas Telinskis ir Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Rimvydas Karpičius pristatė 2019 m. veiklos rezultatus. Tai pirmoji visuomenei parengta ataskaita, vadovaujant Elektrėnų PK viršininkui Almantui Lukšai, kuris šiose pareigose pradėjo dirbti 2019 m. balandžio pradžioje.

Silvija BIELSKIENĖ

Susirinkime dalyvavo Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Puskunigis, Vilniaus apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja, Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Audrius Matulionis, Elektrėnų savivaldybės mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius, administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, jo pavaduotoja Inga Kartenienė, mero patarėjas Aleksandras Klumbys, seniūnai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus, Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Moterų informacijos centro atstovai, pagalbos centrų, spaudos, veteranų, profesinių sąjungų, bendruomenių nariai.

Elektrėnų PK viršininkas Almantas Lukša, pristatęs dalyvaujančius svečius, padėkojo pareigūnams už bendrą darbą, gerus darbo rezultatus. Dėkojo socialiniams partneriams – Elektrėnų savivaldybei, administracijos vadovybei, darbuotojams, su kuriais susitinkama beveik kasdien, už glaudų bendradarbiavimą, pasidžiaugė konkrečiu, aiškiu požiūriu, žodžio laikymusi. Dėkojo prokuratūrai, su kuria bendrauja kasdien.

Konstatuotas nusikalstamų veikų mažėjimas

Veiklos skyriaus viršininkas Edgaras Telinskis, apžvelgdamas nusikalstamų veikų dinamiką, lyginant su 2018 m., konstatavo, kad Elektrėnų savivaldybės teritorijoje 2019 m. nusikalstamų veikų mažėjo, jų užfiksuota 274 (2018 m. – 346). 2019 m. sausio–gruodžio mėn. Elektrėnų PK ištyrimo duomenų lygis siekė 66,5 proc., tai antras rezultatas pagal ištyrimo duomenis Vilniaus apskr. VPK, palyginimui – Šalčininkų r. PK 73,8 proc., Širvintų r. PK – 66,2 proc.

Nusikalstama veika

Dominavo vagystės; smurtas artimoje aplinkoje; transporto priemonių vairavimas neblaiviam, kai kraujyje nustatyta daugiau nei 1,5 promilės alkoholio; neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

2019 m. užregistruotos 58 vagystės, 2018 m. – 82. Vyraujančios vagystės: iš gyvenamųjų patalpų, automobilių, statybviečių, sandėliukų, ūkinių pastatų. Pastaruoju metu vagysčių ištyrimas sudarė 42,3 proc., tai geriausias ištyrimų procentas apskrityje, pavyko ištirti beveik pusę vagysčių.

2019 m. dėl smurto artimoje aplinkoje pradėti 88 ikiteisminiai tyrimai, 2017 m. – 77, 2018 m. – 61. Šias nusikalstamas veikas dažniausiai įvykdo neblaivūs šeimos nariai, sutuoktiniai, sugyventiniai, dėl minėtų veikų daugiausia nukentėjo moterys, bet buvo ir vyrų. Smurtas artimoje aplinkoje dažniausiai įvyksta spontaniškai, ginčo, barnio metu. Tačiau pasitaiko atvejų, kai pranešimai būna melagingi. Greitai reaguojant į iškvietimą, atvykus paaiškėja, kad smurto nebuvo. Tokiems pranešėjams taikoma administracinė atsakomybė, skiriamos baudos už melagingą pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje. Dėl smurto artimoje aplinkoje neretai pareigūnai susiduria su situacijomis, kuomet, smurtautoją uždarius į areštinę, pradėjus tyrimą, apklausiant nukentėjusiąją, rytojaus dieną ji pasakoja istorijas, neva ji pati susižalojo, arba, iš vakaro liudydama, kad smurtautojas jai sudavė ir kitaip skriaudė, bet rytojaus dieną apklausos metu parodo, kad neskaudėjo, ir ikiteisminiai tyrimai nutraukiami.

Per 2019 m. buvo nutraukti 22 ikiteisminiai tyrimai, nenustačius nusikalstamos veikos požymių, nutraukti 32 tyrimai, kai kaltininkas su nukentėjusiuoju susitaiko.

Neblaivūs vairuotojai. Trečia pagal dydį Elektrėnų savivaldybėje nusikaltimų rūšis – transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo, kurio kraujyje nustatyta 1,5 prom. girtumas: 2019 m. pradėti 46 ikiteisminiai tyrimai, 2018 m. – 59, 2017 m. – 71. Džiugu, kad visuomenė netoleruoja tokių nusižengimų, nes vis daugiau tokių vairuotojų užfiksuojama, reaguojant į visuomenės pranešimus. 2019 m. neblaivaus vairuotojo rekordas – nustatytas 3,52 prom. girtumas.

Narkotinės medžiagos. Elektrėnų PK pareigūnai stengiasi nesustoti, kovojant su neteisėtu narkotinių medžiagų disponavimu, 2019 m. pradėta 17 ikiteisminių tyrimų (2018 m. – 21), ataskaitiniu laikotarpiu buvo sulaikyti 6 narkotinių medžiagų platintojai.

Atkreiptinas dėmesys, kad 2019 m. iš 274 nusikalstamų veikų – 114 asmenų buvo neblaivūs, 4 – apsvaigę nuo narkotinių medžiagų.

Nelegali prekyba. Nustatyti pažeidimai parduotuvėse dėl neteisėtų prekių akcizų ir prekių disponavimu, kurių metu buvo nubaustos kelios nelegalios parduotuvės, kurios prekiavo nelegaliomis prekėmis, pardavė alkoholį nepilnamečiams. Buvo vykdomos prevencinės priemonės, akcijos, vaikams ir suaugusiems švietėjiška veikla.

Eismo įvykiai

Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Rimvydas Karpičius pristatė 2019 m. eismo įvykių statistiką. Elektrėnų sav. teritorijoje įvyko 10 eismo įvykių, kuriuose buvo sužeista 16 asmenų, vienas žuvo (2018 m. užfiksuota 16 eismo įvykių, 18 sužeista, žuvo 2 asmenys). 2019 m. įvyko 3 eismo įvykiai dėl neblaivių vairuotojų kaltės.

R. Karpičius atskleidė pagrindines eismo įvykių priežastis: saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas ar leistino greičio viršijimas; pėsčiųjų nepraleidimas pėsčiųjų perėjoje ir kitų pareigų pėsčiųjų atžvilgiu nesilaikymas; saugaus atstumo tarp automobilių nesilaikymas; įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą, lenkimo taisyklių pažeidimai.

2019 m. Reagavimo skyriaus pareigūnai išaiškino 1 445 viešosios tvarkos ir kelių eismo taisyklių pažeidimus, iš jų – 44 pėsčiųjų pažeidimai (2018 m. tokių pažeidimų buvo 39) – einama ne pėsčiųjų perėjose ir nedėvimi atšvaitai arba nevilkimos liemenės, ypač tamsiuoju paros metu. Nustatyti 28 asmenys, kurie vairavo dviračius neblaivūs (2018 m. tokių asmenų buvo nustatyta 16), 26 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejai (2018 m. – 34). Išaiškinti 35 neblaivūs vairuotojai, iš kurių 3 asmenys išaiškinti pakartotinai. Greičio matuoklių dėka buvo nustatyti 196 greičio mėgėjai.

Ypatingas dėmesys eismo priežiūrai

Buvo vykdytos 148 viešos ir neviešos prevencinės priemonės, iš kurių galima išskirti: neblaivių vairuotojų, pėsčiųjų, pavojingo, chuliganiško vairavimo, vairuotojų pareigų pėstiesiems kontrolę.

2019 m. Elektrėnų sav. teritorijoje buvo užregistruota 4 300 įvykių, į kuriuos buvo reaguota, iš jų: A kategorijos 148 įvykiai (pareigūnai privalo atvykti per 12 min., kaimiškoje teritorijoje per 20 min.), B kat. 1 228 įvykiai (pareigūnai privalo atvykti per 20 min., kaimiškojoje teritorijoje per 40 min.), C kat. 2 924 (pareigūnai privalo atvykti per valandą).

Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Rimvydas Karpičius pasidžiaugė, kad 2019 m. Elektrėnų PK gavo du naujus modernius automobilius, įsigijo naujausias greičio matavimo priemones – vadinamuosius „trikojus“.

Sveikinimai ir palinkėjimai

Mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius pasidžiaugė rodiklių gerėjimu, bendradarbiavimo tarp savivaldybės ir policijos pareigūnų įvertinimu. Priminė šiųmetinius jubiliejus, į kuriuos suvažiuos daug svečių, tad ir darbo visiems prisidės. Ir pašmaikštavo, kad Elektrėnai yra puikioje geografinėje padėtyje, tai centras su dviem priemiesčiais – Vilniumi ir Kaunu...

Administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius kreipėsi į visą policijos pareigūnų bendruomenę: „Išklausius Elektrėnų policijos komisariato 2019 m. ataskaitą, pasidžiaugdamas pasiekimais, norisi pasakyti jums „Ačiū“. Dėkojame, kad vietos gyventojai ne tik jaučiasi, bet realiai yra saugesni, iš tikro Angelai Sargai egzistuoja ir mes tai matome, tai puikiai iliustruoja jūsų pateikti skaičiai.“ Elektrėnų savivaldybė švenčia 20-ies metų sukaktį, lygiai taip pat ir policijos komisariatas, juk institucijos, kurių bendradarbiavimas yra glaudus, kadangi jaunos, tai laukia ilgi metai, bet gera pradžia pusė darbo. Ir įteikė knygą, išleistą Lietuvos 100-iui.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė padėkojo viršininkui ir pareigūnams už išsamią, vaizdingą ataskaitą. Ir patikino, kad komisaro A. Lukšos užuomina apie vaikų saugaus eismo klasės įrengimo projektą tikrai bus vertinamas ir, tikimasi, bus patvirtintas ir įgyvendinamas. Padėkojo už atsakingą ir profesionalų bendradarbiavimą Saugaus eismo komisijoje, E. Telinskiui padėkojo už patarimus ir pagalbą.

Vilniaus apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Audrius Matulionis negailėjo pagyrų: „Labai lengva kalbėti, kai visi rodikliai mus tenkina. Nenoriu džiaugtis per anksti, bet šiandien dienai tai yra puikūs pasiekimai, dirbama puikiose patalpose, sąlygose, kiek teko keliauti, tokių nemačiau. Pareigūnai labai patyrę, kvalifikuoti, bylos paruošiamos labai gerai. Pati įstaiga pasižymi tuo, kad tai yra ta institucija, kuri eina ne pagal nusikaltimus, o reaguoja, pati įsikiša, ypač kalbant apie narkotikų nusikaltimus. Tai yra saugiausias tam tikra prasme rajonas. Malonu, kad toks komisariatas yra. Taip pat prokuroras pasidžiaugė, kad komisariatas gavo gerą vadovą, kurį pats asmeniškai pažįsta kaip kvalifikuotą specialistą.

Mindaugas Puskunigis, Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas, pasidžiaugė, kad Elektrėnų komisariato veiklos statistika, dinamika, lyginant su kitais Vilniaus apskrities komisariatais, atrodo labai gerai. Bet siūlė ant laurų neužmigti – tęsti prevencines veiklas, skirti ypatingą dėmesį, telkti visas pastangas ir stengtis užkirsti kelią narkotikų platintojams. M. Puskunigis akcentavo, kad Elektrėnuose susikerta Vilniaus ir Kauno keliai, todėl būtent čia nusikalstamo pasaulio atstovai suvedinėja sąskaitas, slepia nusikaltimus. Svečias iš Vilniaus akcentavo Lietuvos policijos finansavimo šuolius, kas itin gerina pareigūnų padėtį. Siūlė tęsti bendradarbiavimą tarpusavyje, su socialiniais partneriais, savivaldybės institucijomis ir kovoti su pažeidimais.

Pabaigoje komisaras Almantas Lukša dar kartą padėkojo visiems dalyvavusiems ir palinkėjo, kad tik visi kartu dirbdami, žiūrėdami viena kryptimi galime pasiekti gerų rezultatų, kad visi gyventume saugiai.

Naujovės

Gyventojai Elektrėnų policijos bendruomenės pareigūnų veiklą gali sekti socialiniame tinkle „Facebook“. Elektrėnuose šito trūko, nes dauguma gyventojų, ypač jaunimas, aktyviai seka naujienas socialiniuose tinkluose. Kad sužinotumėte apie policijos veiklą, reikia pamėgti puslapį „Elektrėnų policijos bendruomenės pareigūnai“. Šis puslapis leis ir daugiau bendrauti su žmonėmis ir pateikti informacijos apie policijos veiklą.

Susirinkimą moderavo Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė) Erika Venskutonienė.

Susirinkimo metu filmuotoje medžiagoje nuskambėjo Kietaviškių direktorės Ramunės Matonienės padėka policijos pareigūnams už visokeriopą pagalbą, profesionalius patarimus, organizuojant renginius, edukacijas, konkursus, prevencines paskaitas. Prie padėkų prisideda ir Elektrėnų savivaldybės bendruomenės.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų