Elektrėnų meno mokykloje pažymėtos dvi šventės

1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Vienas iš šios šventės iniciatorių – kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius. Šią dieną įvairiose šalyse rengiami geriausių šalies atlikėjų koncertai.

Jei tikėtume vieno dienraščio straipsniu, visame pasaulyje švenčiama Mokytojų diena yra Papilės Simono Daukanto gimnazijoje (Akmenės r.) dirbančio Olijardo Vištakio nuopelnas. Jis tokį pasiūlymą Švietimo, aukštųjų mokyklų ir mokslo darbuotojų profsąjungai (tais laikais profsąjungų veikla buvo visai kitokia) pateikė dar 1963 metų pabaigoje. Po trejų metų Mokytojų diena tapo tarptautine švente.
Sovietų Sąjungoje egzistavo įvairios šventinės dienos pagal profesijas: Geležinkelininkų, Tankistų, Žemdirbių ir pan., o Mokytojų dienos tarp jų nebuvo. 1963 m. Olijardas paėmė popieriaus lapą ir parašė užklausą – pasiūlymą švęsti Mokytojų dieną. Ją nusiuntė į laikraščio „Izvestija“ redakciją, o ši pasirūpino, kad laiškas patektų į reikiamas rankas. Neilgai trukus lietuvis sulaukė atsakymo. Švietimo, aukštųjų mokyklų ir mokslo darbuotojų profsąjunga jo prašymą patenkino.
O. Vištakio siūlymu Mokytojų diena buvo švenčiama pirmąjį spalio sekmadienį. Tarptautinė mokytojų diena šiandien švenčiama spalio 5-ąją. Teigiama, kad šią šventę 1966-aisiais pasiūlė UNESCO Tarpvyriausybinė konferencija, pripažindama lemiamą mokytojų vaidmenį švietimui, asmenybės formavimui ir dabartinės visuomenės raidai, siekdama visose šalyse garantuoti mokytojų padėtį, atitinkančią jų svarbą, ir parodyti deramą pagarbą.
Tai du istoriniai faktai, kurie davė pradžią šioms šventėms. Nuo tada jos žengia greta. Tos spalio šventės yra aktualios Elektrėnų meno mokyklai ir tarsi papildo viena kitą. Šiemet abi buvo pažymėtos vienu metu. Mokyklos direktorius Evaldas Petkevičius sveikindamas mokytojų kolektyvą ir susirinkusiuosius citavo E. H. Grygo, M. K. Čiurlionio, L.van Bethoveno, F. Nyčės mintis apie muziką, ypač įsimintiną mintį yra pasakęs pastarasis: „Be muzikos pasaulis būtų klaida.“
Ta proga buvo pasveikintas ir pagerbtas buvęs ilgametis Elektrėnų meno mokyklos mokytojas, direktoriaus pavaduotojas ugdymui Eugenijus Kęstutis Vasilavičius. Jam buvo įteiktos mokyklos ir Elektrėnų savivaldybės administracijos atminimo dovanos bei padėkos raštai.
Renginio kulminacija tapo Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinio ansamblio „Musica Humana“, kuriam vadovauja vienas geriausių Lietuvos fleitininkų prof. Algirdas Vizgirda, barokinės muzikos koncertas. Koncertą vedė muzikologė Laimutė Ligeikaitė. Programoje skambėjo J. S. Bacho, J. Haidno, A. L. Vivaldi ir kitų kompozitorių šedevrai. Pilna salė susižavėjusių klausytojų ilgais plojimais nepaleido artistų nuo scenos. Po koncerto artistai stebėjosi gera elektrėniškių kultūra ir elgesiu koncerto metu. Prof. Algirdas Vizgirda pastebėjo padidėjusį susidomėjimą klasikine muzika, tai byloja apie kylančią kultūrą ir gerėjantį muzikinį skonį.

Evaldas Petkevičius<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų