Dalyviai: „Sibire toks dalykas kaip planas neegzistuoja“

Tęsiantis prasmingam bendradarbiavimui tarp Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos ir „Lietuvos energijos gamybos“, savivaldybės gyventojams suorganizuotas neeilinis susitikimas su „Misija Sibiras’15“ dalyviais.

Pilna salė moksleivių ir vyresnio amžiaus žmonių pasitiko du šių metų misijos dalyvius – Juliją Ciurupą ir Igną Rusilą. Jaunuoliai įdomiai ir įtaigiai pasakojo apie misiją, dalijosi patirtais įspūdžiais.
Jau 10 metų iš skirtingų Lietuvos vietų atrinkti pilietiškai nusiteikę nacionalinio projekto „Misija Sibiras“ dalyviai leidžiasi į tolimas keliones, kad surastų ir sutvarkytų tremtinių kapavietes, surinktų gyvus vietinių žmonių liudijimus. Kilnią misiją atliekantys jaunuoliai grįžę į Lietuvą dalijasi unikalia patirtimi ir išgyvenimais, patirtais už tūkstančių kilometrų.
Kaip pasakojo J. Ciurupa ir I. Rusilas, per dešimtmetį norą dalyvauti misijoje pareiškė 10000 jaunuolių ir tai yra geriausias įrodymas, kad jaunoji karta pilietiška. Šiemet buvo gauta 800 anketų, iš kurių į antrą etapą atrinkta 70. Jaunuoliams teko įveikti bandomąjį dviejų dienų žygį po Dzūkiją. Per 52 kilometrų žygį buvo patikrintas kandidatų fizinis ir psichologinis pasiruošimas, ištvermė. Galiausiai buvo atrinkta 16 kandidatų, tarp jų ir vakaro svečiai, liepos 17-ąją dviem savaitėms išvykę į tolimąjį Sibirą.
Jaunuoliai pasakojo labiausiai įsiminusius įvykius: kai Sibiro glūdumoje kelte užleidę senutei vietą, išgirdo lietuvišką „ačiū“, kai nuėjus daugybę kilometrų nuovargį nenusakomais jausmais pakeičia vidury miškų stūksantys pagal lietuvišką tradiciją pagaminti kryžiai, kai vietiniai lietuvius prisimena tik gražiausiais žodžiais, giria už darbštumą...
Jaunuoliai Sibire patyrė įvairių nuotykių, pastatė ne vieną kryžių Sibiro žemėje atgulusiems tautiečiams atminti.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal