Dalelė Knygų mugės – Elektrėnų bibliotekoje

Vasario 25 d. į Knygų mugę pristatyti 2015 m. Lietuvoje išleistos savo knygos „Minutė tiesos“ atvyko norvegų rašytojas Bjørn Sortland.

Tačiau jis, vos išlipęs iš lėktuvo, skubėjo ne į „Litexpo“ parodų rūmus, kuriuose pirmąją mugės dieną šurmuliavo žmonių minia, o į Elektrėnų savivaldybės viešąją biblioteką.
Bibliotekoje ir jos filialuose jau daugiau nei 12 metų organizuojami Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai, tad sužinojus apie visai neseniai atsiradusią galimybę į susitikimus su skaitytojais pakviesti rašytojus iš Šiaurės šalių suskubta ja pasinaudoti: Elektrėnų biblioteka, bendradarbiaudama su Šiaurės šalių Ministrų Taryba ir Asociacijų Norden Sąjunga, surengė pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį susitikimą su lietuvių jau pamėgtų knygų autoriumi. Šįkart sulaukėme svečio iš Norvegijos – nacionalinėmis ir reikšmingomis tarptautinėmis premijomis apdovanoto rašytojo, žurnalisto, kritiko B. Sortland. Rašytojas į Elektrėnus atvežė ne tik savo knygų, bet ir dalelę Vilniaus knygų mugės dvasios, įkvėpė meilę knygai ir rašymui.
Bibliotekoje B. Sortland laukė kelios dešimtys jaunųjų skaitytojų, kurie su dideliu susidomėjimu klausėsi pasakojimo apie jo rašymo įpročius bei knygas, rašytojo darbą. Autorius papasakojo apie savo seną, dar 1989 m. pagamintą, kompiuterį, kuriuo rašo knygas. „Su nauju kompiuteriu kurti nepavyksta – per daug pagundų internete (el. paštas, socialiniai tinklai ir t. t.). O senasis prie interneto prisijungti negali, todėl galiu susikaupti vienam darbui – rašymui“, – aiškino svečias.
Iš viso norvegų rašytojas yra parašęs 54 knygas, skirtas jaunimui, kurių dvi (pasak autoriaus, pačios rimčiausios) išleistos ir Lietuvoje. Renginyje pristatytas romanas „Minutė tiesos“, skirtas jaunimui ir paaugliams, gimtojoje Norvegijoje leidėjų buvo sutiktas ne itin palankiai – buvo laikomas „per rimtu“ linksmo siužeto mėgėjui B. Sortland. Tačiau netikėtai jis tapo pačiu populiariausiu ir daugiausiai į užsienio kalbas verčiamu romanu. Jame pasakojama apie 17 metų merginą Fridą, kuri prieš apakdama nori pamatyti viską, kas pasaulyje gražiausia. Florencijoje susitinka meno mylėtoją Jakobą, kuris ją moko gyventi, kitaip žiūrėti į pasaulį, meną. Tai knyga apie meilę, meną ir keliones. Jei susidomėjote, šią knygą galite rasti Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Eglė Milkamanavičiūtė<- Grįžti į atgal