Chorų skambesys – atgaiva širdžiai ir sielai

Liepos 6 d. Vilniuje vyks Pasaulio lietuvių dainų šventė, kuri bus jubiliejinė: šiais metais švęsime 90-ies metų sukaktį. Pirmoji dainų šventė vyko 1924 m. Kaune.

Kovo mėn. į Vievio gimnaziją atvykusi garbi vyriausiųjų dainų šventės dirigentų komisija, kurią sudarė visiems chorvedžiams ir chorams gerai žinomas, mylimas ir gerbiamas kompozitorius, dirigentas, Lietuvos muzikos akademijos profesorius Lionginas Abarius, Kauno berniukų choro vadovas Ksaveras Plančiūnas ir Vilniaus universiteto 3 chorų vadovė Rasa Gelgotienė, klausė, kaip dainuoja mūsų gimnazijos chorai. Šiemet chorų repertuarai gausūs ir sudėtingi: jaunių ir mišrūs jaunimo chorai privalo paruošti po 15 dainų. Tai lietuvių chorinės klasikos ir šiuolaikinių kompozitorių sukurti kūriniai, kurie nėra lengvi. Vievio gimnazijos muzikos mokytojos, chorų vadovės Dalia Davidavičienė ir Leokadija Ginelevičienė džiaugiasi savo choristais, kurie myli dainą, negaili laiko ir daug dirba, kad taptų šios istorinės dainų šventės dalyviais. Mūsų gimnazija nuo seno vadinama „dainuojančia“, nes pirmuosius chorus čia įkūrė žinoma chorvedė, mokytoja, „sirgusi chorų liga“, šviesios atminties Aldona Pulauskienė. Žymiai chorvedei ir pedagogei atminti Vievyje jau tris kartus buvo surengtas chorų konkursas „Mūsų dainose“. Džiugu, kad chorinės muzikos puoselėtoja Aldona Pulauskienė Vievyje pasėjo chorinės muzikos tradiciją ir paliko daugybę jos tęsėjų. Dabartinės Vievio gimnazijos muzikos mokytojos D. Davidavičienė ir L. Ginelevičienė buvo A. Pulauskienės mokinės.
Liepos 6 d. 90 moksleivių atstovaus mūsų gimnazijai ir paklus dirigentų mostams. Atsisveikindama komisija sakė: „Vievio chorų skambesys – tai atgaiva širdžiai ir sielai.“
Džiaugiamės, kad dainuojame, dalyvaujame įvairiuose renginiuose, nes ir choristams, ir muzikos mokytojoms maloniausia yra programų pristatymas klausytojams. Mūsų chorų koncertai nuolat sutraukia daug žmonių, kurių plojimai, šypsenos ir dėkingumo žodžiai leidžia pasijusti menininkais, kūrėjais, reikalingais žmonėms.

Gintarė Andrulionytė ir Kristina Jermakova, 2a kl. mokinės, Vievio gimnazijos choristės<- Grįžti į atgal