Bibliotekininkai sėmėsi gerosios patirties

Birželio 6–10 d. jaunieji bibliotekų specialistai iš visos Lietuvos dalyvavo profesinėje kelionėje po Baltijos šalis.

Baltijos šalių gerosios patirties mainų kelionėje dalyvavo ir Elektrėnų viešosios bibliotekos atstovė. Iš viso keliavo net 18 bibliotekininkų iš įvairių – akademinių, viešųjų, apskričių, centrinių, nacionalinės ir kt. bibliotekų.
Pirmąją dieną Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) ir LBD jaunųjų specialistų sekcijos (LBD JSS) nariai vyko į Rygą, kur lankėsi įspūdingoje Latvijos nacionalinėje bibliotekoje, dalyvavo diskusijoje su Latvijos bibliotekininkų draugijos jaunaisiais nariais. Vėliau bibliotekininkai keliavo į Latvijos universiteto Gamtos mokslų fakulteto biblioteką, aplankė Rygos senamiestį, susipažino su miesto istorija ir kultūra.
Antrąją dieną bibliotekininkai lankėsi Siguldoje ir Valmieroje. Pastarojoje buvo sutikti ypač draugiškai – penkiolikmečiai bibliotekos projektų dalyviai ir aktyvūs bendruomenės nariai prabilo lietuviškai! Išbandėme 3D akinius ir interaktyvų stalą, susipažinome su jaunimo vykdomomis veiklomis, pažiūrėjome bibliotekoje jų pačių filmuojamą serialą. Trečią išvykos dieną 18 kelionės dalyvių susipažino su Parnu pagrindinės mokyklos bibliotekos darbuotojų veikla ir išskubėjo į Estijos sostinę Taliną. Čia jaunieji specialistai aplankė net dvi dideles bibliotekas – Talino centrinę ir nacionalinę, diskutavo su jaunaisiais bibliotekininkais, susipažino su jų veikla, problemomis, gavo naudingų patarimų. Ketvirtadienį išvykos dalyviai pasiekė Tartu miestą, lankėsi universiteto ir miesto bibliotekose. Bibliotekininkystės studijų studentė pasidalijo savo studijų įspūdžiais, atskleidė kai kuriuos praktikos bibliotekose ypatumus, ateities planus. Penktadienį LBD nariai vyko į Preili miesto biblioteką, o grįždami namo aplankė Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką ir šaunius jos specialistus.
Kelionėje jaunieji specialistai įgijo neįkainojamos patirties, sužinojo daugybę naujų dalykų ir kartu pajuto Baltijos šalių bendrumą, pastebėjo profesinės specifikos panašumų ir skirtumų. Patobulėję, pasisėmę naujų idėjų, jaunieji specialistai grįžo namo pavargę, bet laimingi.
Nuoširdžiai dėkojame kelionės organizatorėms Almai Masevičienei, Eglei Grigaitei ir visiems kelionės draugams.

Eglė Milkamanavičiūtė
Lietuvos bibliotekininkų draugijos nuotr.<- Grįžti į atgal