Audronė Stepankevičiūtė: „Vievis – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė? O kodėl gi ne?“

Kai 2015 08 25  Vievio kultūros centro direktorę Audronę Stepankevičiūtę kalbino buvusi „Elektrėnų žinių“ bendradarbė Alma  Jurgelevičienė, mintis, kad Vievis kada nors taps Mažąja Lietuvos kultūros sostine, tik sklandė ore.

Mat tik nuo 2016 m., pagal Kultūros ministerijos nuostatus, Mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis galėjo tapti ir 10-ies apskričių Lietuvos miesteliai ir kaimai. Prieš 7-erius metus kalbinta Audronė Stepankevičiūtė, Vievio miesto kultūrinio gyvenimo siela, neabejojo – „Vievis irgi galėtų pretenduoti į garbingą kultūros sostinės titulą. Kodėl gi ne?“

Ir Žodis tapo Kūnu. Įgarsinta Audronės svajonė, brandinta idėja išsipildė su kaupu! Minint Vievio vardo paminėjimo 500-ąsias metines, Vievis visus metus gyvens su garbingu titulu – „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022“. Sveikiname idėjos autorę Audronę Stepankevičiūtę, organizacinę komandą, vieviečius, savivaldybės gyventojus!

Jau kitame sausio (2) nr. pradėsime išsamią pažintį su tyliai dirbančiais, bet dar nekalbintais, vieviečiais, ieškosime unikalių istorinių šaltinių, ir visus metus apie tai skelbsime Rubrikoje: Vievis – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022.

Silvija BIELSKIENĖ<- Grįžti į atgal