Aš - tavo gimtinė vardu Lietuva

Jau 30 metų Kovo 11-ąją mūsų širdyse iš naujo atgimsta Lietuva. Kovo 9 d. Kazokiškėse vyko Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventinis minėjimas. Pirmadienio vakarą į kultūros namus gausiai sugužėjo Kazokiškių bendruomenės nariai, gyventojai ir svečiai.

 Aš - tavo gimtinė vardu Lietuva

 

Jau 30 metų Kovo 11-ąją mūsų širdyse iš naujo atgimsta Lietuva. Kovo 9 d. Kazokiškėse vyko Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventinis minėjimas. Pirmadienio vakarą į kultūros namus gausiai sugužėjo Kazokiškių bendruomenės nariai, gyventojai ir svečiai. Šventiškai pasipuošę visi sugiedojo “Tautišką giesmę”, kurią vedė ansambio “Ievaras” vadovė Drąsa Ramanauskienė. Susirinkusius svečius sveikino Kazokiškių bendruomenės pirmininkas Stasys Virganavičius, linkėdamas didžiuotis savo šalimi ir žmonėmis, saugoti ir branginti laisvę. Vienybės ir susikaupimo, gerų darbų ir didelių siekių linkėjo Kazokiškių jaunimo asociacijos “Ąžuolas” atstovai – Aistė Nasutavičiūtė, Andželika Bartoševič ir Dovydas Demeškevičius

Toliau sekė koncertinė dalis, kurioje pasirodė ansamblis “Ievaras” (vadovė Drąsa Ramanauskienė). Atlikėjai atliko visiems gerai žinomas dainas – “Oi kaip Lietuvoj gražu”, “O atsimenu namelį” ir kitas, kartu su ansambliu dainavo ir susirinkę svečiai. Pasirodė Vievio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela “Pylimėlis” (vadovė Ona Nenartavičienė), kuris šventės žiūrovus užbūrė savo nuoširdumu ir gera nuotaika, todėl įsidrąsinusi publika ne tik linksmai lingavo ir audringai plojo, bet ir kartu traukė dainas. Šokiui kvietė moterų tautinių šokių koletyvas “Verpstė” (vadovė Nijole Leonavičiene), kiekvieną jų pasirodymą lydėjo audringi žiūrovų plojimai. O paskutinį šokį “Transkveras”, grojant kapelai “Pylimėlis, atlikdamas “Versptės” kolektyvas, žiūrovams sėdėti neleido ir į šokio sūkurį sukvietė įsisukti visus.

Finalinę koncerto dainą „Žemėj Lietuvos“ traukė ne tik koncerto dalyviai, bet ir atsistoję ir susikibę už rankų žiūrovai. Buvo taip gera ir jauku, kad atlikus šią dainą, skirstytis į namus niekas nenorėjo, todėl visi drauge dar sudainavome dainą “Giminės”.

Padainavę, pasišokę, pasijuokę ir pasibuvę šiltoje bendruomenėje, išsiskirstėme… Tai buvo labai nuoširdu ir tikra.

 

Vaida BELICKIENĖ,

Kazokiškių renginių organizatorė<- Grįžti į atgal