Apdovanoti mokyklų muziejų apžiūros konkurso nugalėtojai

Mokyklos muziejaus misija – ugdyti mokinių pilietinę ir tautinę savimonę, skatinti mokinių ir mokyklos bendruomenės domėjimąsi savo krašto praeitimi ir dabartimi, materialiu ir nematerialiu kultūros paveldu.

Siekdamas plėtoti šalies mokyklų muziejų veiklą, puoselėti mokyklinę muziejininkystę, skatinti mokyklas steigti naujus muziejus ir viešinti edukacines programas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras suorganizavo mokyklų muziejų apžiūros konkursą. Šiemet konkursas surengtas jau trečiąjį kartą. Jame dalyvavo 62 mokyklų muziejai.
Konkursas vyko dviem etapais: pirmasis buvo organizuojamas Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Mažosios Lietuvos ir Aukštaitijos regionuose, antrasis – baigiamoji konferencija gruodžio 9 d. vyko Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje.
Baigiamojoje konferencijoje dalyvavo mokyklų muziejų vadovai ir jaunieji muziejininkai, kurių muziejai ir jų edukacinė-projektinė veikla buvo geriausiai įvertinti regioninėse konferencijose – iš viso 27 mokytojai ir 53 mokiniai. Į Vilnių rinkosi muziejininkai iš Kauno „Saulės“, Kauno Jono Basanavičiaus, Kauno Jono Jablonskio gimnazijų, Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos, Panevėžio „Minties“ gimnazijos, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos, Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos, Mažeikių Gabijos gimnazijos, Kauno jaunųjų turistų centro, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos, Panevėžio r. Dembavos progimnazijos, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos, Švenčionių rajono Švenčionėlių progimnazijos, Vilniaus „Ryto“ progimnazijos, Elektrėnų sav. Kietaviškių pagrindinės mokyklos, Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos, Tauragės r. Lomių pagrindinės mokyklos, Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos ir Kupiškio r. Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos.
Konkurso koordinatorius, LMNŠC metodininkas Arvydas Ščiukaitis apžvelgė šių metų konkursą ir Lietuvos mokyklų muziejų veiklos ypatumus. Šalyje veikia 412 mokyklos muziejų.
Baigiamosios konferencijos pabaigoje jaunieji muziejininkai apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro pagyrimo raštais. Geriausių mokyklų muziejų atstovams įteikti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomai.
ŠMM I laipsnio diplomais apdovanota daug muziejų, tarp jų ir Elektrėnų savivaldybės Kietaviškių pagrindinės mokyklos kraštotyros muziejus. Mokytoja Danutė Gudelienė.

LMNŠC informacija<- Grįžti į atgal