Antrasis Elektrėnų slalomas įvyko!

Sėkmingai pavykus surengti pirmąjį Elektrėnų slalomą praėjusių metų gruodžio mėnesį, kitą renginį su „AutoMoto“ parko vadovu Luku Perminu ėmėme planuoti vos jam pasibaigus. Turėjau svajonę mūsų mieste surengti ir žiemos treko lenktynes ant ledo, tačiau nepavyko sulaukti tinkamų ir saugių žiemos oro sąlygų. Grįžome prie idėjos organizuoti antrąjį slalomą. Vasario 14 d. paskelbus dalyvių registraciją, buvau labai stipriai nustebintas. Vos per 20 minučių į renginį užsiregistravo daugiau kaip 60 dalyvių!

Kiek vėliau sužinojau, kad dėl didelio susidomėjimo varžybomis nespėjo užsiregistruoti nė vienas Elektrėnų gyventojas. Panašu, kad geros kalbos sklinda greitai, o žmonės iš kitų miestų ypač seka ir domisi tokiais renginiais, ir Elektrėnai jiems yra itin patrauklūs. Todėl buvo nuspręsta skirti papildomas 10 startinių vietų išskirtinai tik Elektrėnų savivaldybės vairuotojams. Su nekantrumu laukėme starto, kalbėjomės su galimais rėmėjais, ieškojome geresnės laiko matavimo įrangos. Tikslas – tobulinti renginį ir eiti į priekį, pasiūlant naujovių tiek slalomo dalyviams, tiek jo žiūrovams.

Vasario 24-osios rytą Rusijos režimui niekingai užpuolus Ukrainą – visi sustojome. Baimė, pyktis, pasimetimas, nusivylimas ir dar daug kitų jausmų tapo nauja mūsų realybe... Esame žmonės, savo jausmų ir emocijų bijoti nereikia. Svarbu mokėti tuos jausmus atpažinti, juos įvardinti ir imti valdyti. Stebuklingų būdų nėra. Vienas geriausių metodų – bendrauti, kalbėtis, „išsiventiliuoti“. Taip galime savyje atrasti papildomų jėgų, stiprybės ir vilties.

Slalomo metu raginome palaikyti Ukrainą ir aukoti organizacijai „Blue/Yellow for Ukraine“

Kad išliktume stiprūs ir vieningi, mums negalima pasimesti ilgam. Turime su dar didesne jėga kibti į savo darbus ir juos daryti atsakingiau ir rūpestingiau. Kovo 6-osios slalomo neatšaukėme. Nusprendėme neužsidaryti namuose, o stiprinti savo ir visų renginyje dalyvavusių psichologinę būklę, dalinantis geromis emocijomis, kalbomis ir vaizdais iš trasos. Slalomo metu raginome palaikyti Ukrainą ir aukoti organizacijai „Blue/Yellow for Ukraine“. Dažnas lenktynių dalyvis buvo papuošęs savo automobilį Ukrainos vėliavomis ir kitais ją palaikančiais lipdukais. Vienybės jausmas buvo juntamas iki pat galo.

Laimėtojai

Slalome šį kartą startavo net 6 dalyvių grupės: moterų klasėje šį kartą varžėsi 5 dalyvės, o jaunimo iki 17 metų klasėje turėjome 4 jaunuolius (trečią vietą užėmė vos 13 metų sulaukęs Pijus Savickas iš Kauno). Elektrėniečiams savo klasėse šį kartą konkuruoti buvo sudėtinga. Varžovai iš kitų miestų atvyko su galingesne technika. Automobilių priekiniais varomais ratais klasėje tarp elektrėniečių geriausiai pasirodė Jurijus Lapo, kuris su savo žmonos Fiat 500 užėmė 11 vietą ir neišvengė techninių gedimų, dėl ko žmona tikriausiai nepagirs. Jurijus, kuris nėra tokių varžybų naujokas, įvairiose varžybose jis dalyvauja su išskirtiniu Nissan 350Z, pažadėjo, kad kitame Elektrėnų slalome dalyvaus būtent su juo. Kitas elektrėnietis Lukas Antanavičius kelis kartus kliudė saugos kūgelius, gavo po 5 sekundės baudų, ir taip negalėjęs parodyti geresnio rezultato, užėmė 14 vietą.

Visais ratais varomų automobilių klasėje ir vėl geriausiai iš elektrėniečių pasirodė Tomas Lukoševičius. Šis vyrukas turi talento, su savo kasdienine Audi A6 sugebėjo užimti 8 vietą, taip aplenkdamas žymų Lietuvos ralio ir slalomo trenerį Andrėjų Savčenko. Įdomus faktas – Tomo vairuojama Audi kainuoja apie 5–6 tūkst. Eur. Trečią vietą šioje grupėje užėmusio Tado Petronio riboto leidimo Subaru Impreza 22B STI Coupe vertė gerokai viršija 100 tūkst. Eur. Taip pat šioje klasėje lenktyniavo elektrėnietis Aidas Ramanauskas, kuris su savo Golf VR6 užėmė 11 vietą.

Galiniais ratais varomų automobilių klasėje mūsų miestiečiai Deimantas Bartusevičius su savo dyzeliniu BMW užėmė 13-ą, o Mindaugas Miknevičius, taip pat su BMW, užėmė 14-ą vietą. Panašu, kad šie vyrukai lenktynėse laiką praleido smagiausiai. Dvejoję ar važiuoti kaip įmanoma tiksliau ir užimti aukštesnę vietą, jie pasirinko važiuoti efektingiau, taip padovanodami daug įdomesnių vaizdų žiūrovams.

Dalyviai džiaugėsi puikia ir išvaizdžia Elektrėnų slalomo trasos vieta

Renginio metu dalyviai džiaugėsi puikia ir išvaizdžia Elektrėnų slalomo trasos vieta, taip pat visus intriguoja pravažiuoti ten, kur vyksta ir Elektrėnų ralio greičio ruožas. Panašu, kad šis renginys tampa vis populiaresnis, naudos gauna ne tik dalyviai ir žiūrovai, tačiau ir pats Elektrėnų miestas. Šalia veikiančios kavinės turėjo gerokai daugiau darbo, snausti negalėjo ir šalia esančių parduotuvių darbuotojos. Renginio pabaigoje, apibendrinant rezultatus, tarp krūvos dalyvių pasigirdo prašymų: „Darom ir susitinkam kitą savaitgalį“. Kitą savaitgalį nesusitiksim, bet dėsiu pastangas, kad visi galėtume papramogauti jau artėjančią vasarą.

Padėkos

Noriu padėkoti AutoMoto parkui ir Lukui Perminui už pagalbą įgyvendinant idėjas. Atskira padėka Irmai Radvilienei ir Halkio Sushiams, Kiprui ir Gretai Dabulevičiams – Paragauk Pats Bistro, Ernestui Paišiui ir Dienos sriubai už palaikymą ir įsteigtus prizus. Taip pat ačiū ir Elektrėnų seniūnijai už paskolinamus ir pristatomus kelio ženklus eismui riboti.

Elektrėnų savivaldybės tarybos narys

Dovydas BLIUJUS

 

Pauliaus Dauksevičiaus nuotraukos<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų