60-metį švenčiantys Elektrėnai įžiebė margaspalvę eglę: šventę vainikavo lazerių ir fejerverkų šou

Gruodžio 5-osios šeštadienio vakarą Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Šimtmečio aikštėje buvo įžiebta margaspalvė eglė. Šiais metais Elektrėnų miestas švenčia 60-metį, todėl savivaldybės ir seniūnijos darbuotojai pasistengė, kad reginys būtų ypatingas ir įsimintinas.

Nepaisant šiandieninės situacijos, gyventojai nebuvo palikti be šventės. Tiesa, dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos savivaldybė prašė gyventojų šventinį vakarą nevykti į miesto aikštę ir įžiebimą stebėti namuose – tiesiogiai per kompiuterių, planšečių, mobiliųjų telefonų ar kitų išmaniųjų įrenginių ekranus. Gyventojai prašymą išgirdo – būriavimosi išvengti pavyko. Kalėdų eglutės įžiebimo renginyje apsilankė ir vyriausias Lietuvos Senelis Kalėda. O šventės pabaigoje buvo galima mėgautis įspūdingu lazerių ir fejerverkų šou. Įvairių spalvų lemputės nugulė ne tik ant pačios eglės, spalvingai papuošta ir visa Elektrėnų aikštė. Šventės transliaciją buvo galima pamatyti oficialiame Elektrėnų savivaldybės puslapyje „Facebook“.

Pakalbintas pagrindinis šventės organizatorius, idėjos autorius Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas pasidalijo kelių savaičių įtampos ir jaudulio laikotarpiu: „Teko mąstyti, kaip viskas bus, juk tiesioginė transliacija reikalauja ypatingų apskaičiavimų: lazerių ir fejerverkų laikas turi būti labai tikslus, taip pat baiminomės, ar nebus vėjo, lietaus, kitų gamtos išdaigų. Žinoma, su nerimu laukėme, ar nesirinks gyventojai prie eglės, ar paklausys mūsų prašymų likti namuose. Tad noriu labai padėkoti elektrėniečiams už sąmoningumą, nes tie, kurie su vaikais atvyko, liko sėdėti automobiliuose ir stebėjo vaizdą iš jų.“ „Šiandien įžiebėme Elektrėnų žaliaskarę! Ačiū už jūsų supratingumą ir atsakingumą, kad miesto aikštė nebuvo ,,apgulta” žmonių minia. Ramaus švenčių laukimo! Būkite sveiki!“ – gyventojams dėkojo ir linkėjo Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis.

Renginį vedė Laura Buividavičienė. Lazerių ir fejerverkų šou atliko UAB „Fejerverkai“, filmavo ir tiesiogiai transliavo „Medijų centras“.

 

Kalėdinius stebuklus nuotoliniu būdu žada dovanoti ir Kazokiškių bei Semeliškių seniūnijų renginių organizatorės ir seniūnai. Gruodžio 15 d. 17 val. Kazokiškes, gruodžio 18 d. 17 val. Semeliškes aplankys Kalėdų Senelis.

„Elektrėnų žinių“ informacija

 

Kalėdos ateina

 

„Visada reikia tikėti. Tikėti ir laukti, nes laikas paklūsta tik savo dėsniams, jų niekas negali nei sustabdyti, nei pakeisti. Kalėdų šventės yra laiko valdžioje. Stebuklų laikas prasideda, jis beldžiasi į mūsų namų duris, į mūsų širdis.“: skambėjo kažkieno pasakyti ir visiškai neseniai girdėti žodžiai. Pasakyti yra daug lengviau, bet padaryti?

Kaip sukurti tą, net mažiausią pradinį stebuklą, kai visi suvaržyti įvairiausiais draudimais ir įprastos formos renginys tampa neįmanomas? Kultūros centrų kolegos bando perteikti Kalėdų švenčių dvasią per virtualią erdvę. Laikantis taisyklių kito kelio nebuvo ir mums. Ryžomės tokiam sprendimui ir mes. Tačiau, lauko renginys, tiesmukiškai įrašytas laikmenose, dažniausiai praranda savo žavesį, todėl pasirinkome truputį kitokį būdą. Ne vien tradicinės Kalėdų švenčių atidarymo ceremonijos prie išpuoštos eglutės perkėlimą į ekraną, bet ir bandymą sukurti, kad ir nedidelį, bet  prasmę perteikiantį filmuką. Taip sekmadienio vakarą, žiūrovai virtualioje erdvėje išvydo tai, ką per trumpą laiką pavyko įgyvendinti.

Nuoširdžius sveikinimus miesto gyventojams skyrė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius ir, žinoma, Vievio seniūnas Zenonas  Pukėnas. Seniūno tiesioginiu rūpesčiu į aikštę atkeliavo nuostabi eglė, jo rūpesčiu ji virto svarbiausiu švenčių akcentu ir viso ko centru, o jis pats nė pusę žodžio neprieštaravo kai „pavogėm“ jį patį savaitgalio filmavimui.

O štai ir prieškalėdinis stebuklas: Vievį aplankė Vyriausias Lietuvos Kalėdų senis Kalėda – žinomiausias ir garbingiausias tarp visų  Kalėdų senių. Kultūros centro darbuotojai ir Vievio teatro aktorius virto kaukėtais personažais – Besmegeniu, Lape, Pele, Šuniuku.

Už nuostabius personažų kaukes dėkojame Trakų rajono Onuškio miestelio kultūros darbuotojoms. Liuda Korsanovienė ir Nijolė Mikalauskienė seniai garsėja šitos srities kūryboje.

Visa kūrybinė grupė: Justina Bendinskytė, Saulė Vyšniauskaitė, Veslava Dubakienė, Audronė Stepankevičiūtė, Vytautas Mikalauskas, Mindaugas Buja, Deividas Stankevičius džiaugiasi Vievio miesto aikštėje žibančia egle, kuri skelbia, kad šventės jau ne už kalnų. Tik dirbant su gera, kūrybiška ir darbščia komanda galima siekti rezultatų. Visiems stiprybės, sveikatos, taikos ir ramybės visą švenčių laikotarpį.

 

Justina BENDINSKYTĖ,

Vievio kultūros centro renginių organizatorė

 

 

 <- Grįžti į atgal