2022 metų Vievio vardo 500 metų jubiliejui vartus atvėrė Eglutės įžiebimo šventė

Gruodžio 10-ąją Vievio miestą apgaubė paslaptingas rūko šydas, tarsi saugodamas didžiąją miesto paslaptį. O slėpti ir globoti buvo ką – ne tik eglutės grožį, bet ir 2022 metais Vievio ypatingoms datoms skirtą iškilmę. Laikrodžiui išmušus 17.30 valandą – renginys prasidėjo. Iš scenoje pasirodžiusių Vievio kultūros centro teatro etiudo „Prieš 500 metų“ (rež. Vytautas Mikalauskas) istorinių asmenybių – JO ŠVIESYBĖS (DIDIKO) (Antanas Anskaitis), kuris pasistatė dvarą, EMINENCIJOS VYSKUPO (Vytautas Mikalauskas), kuris pašventino dvarą, RAŠTININKO (Eligijus Ramanauskas) – lūpų sklido kalba senobinė, istorinė, kuri bylojo, kaip buvo sumąstytas, išgodotas Vievio vardas prieš 500 metų. Taip taip, 2022-aisiais bus minimos 500-osios Vievio vardo paminėjimo metinės. 2022 metais Vieviui suteiktas Lietuvos mažosios kultūros sostinės titulas. Tad vartai į šias ypatingas šventes – atverti.

Žiūrovus ir šventės dalyvius užbūrė ugnies šou „Liepsnose“, Šokio teatras „Solė“, Rūdiškių kultūros centro šokių grupė (vad. Sofiko Vyšniauskė); puikią nuotaiką palaikė tarp žiūrovų vaikštantys trys gyvūnėliai (kaukes, po kuriomis slėpėsi Vievio gimnazijos savanorės, sukūrė ir paskolino Liuda Korsanovienė ir Nijolė Mikalauskienė,).

Sveikinti vieviškius ir įspūdingų švenčių palinkėti atvyko Elektrėnų sav. meras Kęstutis Vaitukaitis, administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, LR Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, Vievio seniūnijos seniūnas Zenonas Pukėnas. „2022 metais Vievio bendruomenė švęs Vievio vardo paminėjimo 500 m. jubiliejų. Vieviui suteiktas 2022 m. Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardas. Tai garbingas įpareigojimas. Taigi, startas duotas, dabar beliko gražiai ir šauniai visiems kartu 2022 m. su naujomis idėjomis ir pasiūlymais imtis naujų sumanymų ir darbų įgyvendinimo. Linkiu visiems gerų ir sveikų Šv. Kalėdų ir Naujųjų 2022 metų“, – kalbėjo seniūnas Z. Pukėnas. „Dėkoju įdomių, gražių nykštukų kūrėjams, kurie papuošė puošnios Kalėdinės eglutės erdvę, ir visiems, kurie savo mintimis ir darbais padėjo organizuoti puikią šventę. Tokių buvo daug, tai labai džiugina ir suteikia jėgų naujiems sumanymams.“

„Kokia gi Kalėdinė šventė be Senelio Kalėdos? Kas gi eglutę įžiebs?“ – į susirinkusiuosius kreipėsi renginio vedėja Justina Bendinskytė. Žinoma, savo pareigas atlikti į Vievį atvyko vyriausiasis Lietuvos Senelis Kalėda (Arvydas Bagdonas). Šalia sveikintojų didžiavyrių sveikinimus siuntė ir jis. Didžiu mostu davęs startą eglutės įžiebimui, aikštė virto spindinčių liepsnelių jūra – gausiai susirinkusieji aikštėje spaudė mobiliųjų telefonų ekranus – gal pavyks „pagauti“ tą momentą, kai suspindės eglutė? Kokia ji bus šiemet? Belaukiant stebuklo, teko grožėtis įspūdingais lazerių efektų šou. Ir štai... suspindo spalvinga Vievio žaliaskarė, kurios įžiebimo efektą palydėjo fejerverkas, o po jo ir grupės „Bernužėliai“ atliekamos dainos.

Šventės organizatoriai – Elektrėnų savivaldybė, Vievio seniūnija, Vievio kultūros centras – šokėjams ir savanoriams įteikė rėmėjų – kepyklos „TaiVeta“, šakočius, šventės dalyviams padovanojo genialių idėjų, puikios režisūros, neišdildomo grožio reginį. Žemai lenkiuosi talentingajai renginio scenarijaus autorei Justinai Bendinskytei!

Didžiausios sėkmės ir kloties, renginių įvairovės 2022-aisiais metais, gražusis Vievio mieste!

Šventėje dalyvavusi ir užburiantį renginį stebėjusi – Silvija BIELSKIENĖ<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų