,,Gerovės kelias“ Vievio vaikų dienos centre: daugiau veiklų ir smagaus laiko kartu

Nors už lango beveik metus siaučia virusas ir susiduriama su iššūkiais, tačiau Vievio vaikų dienos centre septintus metus įgyvendinamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamas projektas ,,Gerovės kelias“ tęsė veiklas. Visus metus įvairių užsiėmimų metu vaikai turėjo galimybę pasinerti į smagias iniciatyvas ir laiką leisti turiningai.          

2020-aisiais metais Vievio vaikų dienos centre buvo įgyvendintos vaikams skirtos edukacinės veiklos, įvairios pažintinės – pramoginės kelionės. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais vyko vasaros poilsio stovykla, kurioje vaikai turiningai leido laisvalaikį – aktyviai mėgavosi vasaros malonumais, lankėsi Elektrėnų savivaldybėje įsikūrusiame alpakų ūkyje, keliavo į kitas Lietuvos vietas: Anykščiuose pamatė ir išbandė vienintelį Lietuvoje siaurąjį geležinkelį, susipažino su įdomiais istoriniais faktais, Palangoje ir Šventojoje ne tik pramogavo, bet ir dalyvavo edukaciniame fizikos ir chemijos užsiėmime. Dalis vaikų pirmą kartą pamatė Baltijos jūrą, turėjo galimybę pasivaikščioti Palangos tiltu, susipažinti su miestu ir stebėti saulėlydį. Kurorto širdyje esančiame meno muziejuje ,,Eureka“ veiklos rado tiek didelis, tiek mažas. Čia vaikai sužinojo apie chemijos ir fizikos ypatumus, o didžiulį įspūdį paliko išbandyti šių mokslo šakų praktiniai eksperimentai. Vaikai patys galėjo aktyviai įsitraukti į ekspozicijos kūrimą ir išbandyti interaktyvius eksponatus.

Rudens atostogų metu visi keliavome traukiniu į Vilnių. Kai kuriems vaikams tai buvo pirma kelionė šia transporto priemone, dėl to ji ne tik neprailgo, bet ir suteikė daug teigiamų emocijų bei šypsenų. Atvykę į sostinę apsilankėme zoologijos sode. Tai ne tik leido pagilinti savo žinias apie gyvąją gamtą, bet ir iš gidės sužinoti linksmų istorijų. 

Be išvykų vaikams taip pat buvo teikiamos maitinimo ir transporto paslaugos, veikė dailės, dramos bei sporto būreliai, įsigyta sporto, kanceliarinių bei kitų ugdymo reikmėms reikalingų priemonių. Papildomų lėšų, skirtų projektui ,,Gerovės kelias“ dėka, dienos centras turėjo galimybę didinti vaikų užimtumo įvairovę. Organizuojamos veiklos padėjo vaikams geriau pažinti save, sukurti geresnius tarpusavio santykius ir atskleisti savo galimybes, sustiprino bendravimo įgūdžius, pasitikėjimą savimi, skatino vaikų aktyvumą, pilietiškumą, ugdė atsakomybės jausmą bei atskleidė individualius kūrybinius gebėjimus. Iš viso 2020 m. projekte dalyvavo ir Elektrėnų socialinių paslaugų centro Vievio vaikų dienos centro paslaugomis pasinaudojo 44 vaikai iš 28 šeimų. Tikimės, kad ir ateinančiais metais galėsime sklandžiai tęsti vaikų dienos centro veiklas ir toliau sėkmingai prisidėti prie vaikų gerovės.

 

Vilma PAŠKEVIČIENĖ,

Vievio vaikų dienos centro ir projekto ,,Gerovės kelias“ vadovė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų