„Elektrėnų savivaldybės žiburiai“ sušvito dvidešimtąjį kartą

Per dvidešimt Elektrėnų savivaldybės gyvavimo metų žymiausias renginys „Metų žmonės“, vykdavęs Elektrėnų kultūros centre ir nesutalpindavęs žiūrovų, šiemet persikėlė į virtualią erdvę. Dėl pandemijos šalyje uždraudus masinius renginius, buvo nuspręsta, kad konkurso „Elektrėnų žiburiai 2020“ nugalėtojai bus pasveikinti kitaip – nominantų sveikinimo ceremonijos parengtą vaizdo įrašą stebėjome savivaldybės „Facebook“ paskyroje kovo 11 dieną. Pirmą kartą tame pačiame vaizdo įraše stebėjome ir tradicinę Elektrėnų savivaldybės 2020 metų veiklos ataskaitą.

Silvija BIELSKIENĖ

 

Ekranuose stebint Elektrėnų miesto vaizdus, skambėjo Lietuvos Valstybės himnas.

Kovo 11-osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, sveikinimo žodį tarė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis: „Mieli Elektrėnų savivaldybės gyventojai, prabėgo 31 metai, kai Lietuva, Lietuvos valstybė, atkūrė, atstatė Nepriklausomą Lietuvos Respubliką. Mes visi kartu buvome to liudininkai. Nuoširdžiai sveikinu su tikrai brangia ir svarbia diena. Svarbia mums visiems. Todėl džiaukimės šia diena, džiaukimės laisva ir nepriklausoma Lietuva. Jau buvo tradicija, kad Kovo 11 dieną, taip pat ir aš, kaip meras, atsiskaitau gyventojams, atsiskaitau savo rinkėjams apie praeitus metus. Deja, šiandien aš stoviu vienas tuščioje salėje, bet šis įrašas liks ir jūs galėsite tai pamatyti ateityje.“

Po sveikinimo ir palinkėjimų meras Kęstutis Vaitukaitis pristatė Elektrėnų savivaldybės 2020 m. veiklos ataskaitą, sudėliotą į skaidres. Su jomis galima susipažinti www.elektrenuzinios.lt ir www.elektrenai.lt svetainėse. Platesnė ataskaitos apžvalga pateikta „Elektrėnų žinių“ 8-ame numeryje 2021-02-26.

 

„Elektrėnų žiburiai 2020“

Po Eisvinos Lapovaitės atlikto kūrinio „Ačiū, kad esi“, į sceną kilo konkurso „Elektrėnų žiburys“ 2020 m. nominantai, Elektrėnų krašto žmonės, kurie savo iškiliais darbais gražina, stiprina ir garsina Elektrėnų savivaldybę. Visi jie buvo apdovanoti keramikės Rasos Rakauskienės specialiai šiai progai sukurtomis keraminėmis statulėlėmis, kurias įteikė Elektrėnų savivaldybės vadovai, administracijos skyrių vedėjai, Sporto centro direktorius.

 

„Už nuopelnus švietimo srityje“. Augutė LIUTKEVIČIENĖ Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos mokytoja-ekspertė. Mokytojos ruoštų mokinių pasiekimai: Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje Rūta Levansevičiūtė užėmė I vietą; Epistolinio rašinio konkurse Rugilė Gaja Suslavičiūtė tapo laureate; Meninio skaitymo konkurse Arvilė Paliokaitė – I vieta, Morta Narkauskaitė – I vieta, Povilas Skučas – III vieta.

Nominantę paskelbė Elektrėnų sav. administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė.

 „Už nuopelnus sveikatos apsaugos srityje“. Danutė BALIŪNIENĖ VšĮ „Vievio sveikatos priežiūros centro“ ir Elektrėnų greitosios medicinos pagalbos direktorė. Dėl COVID-19 pandemijos gydytojos Danutės Baliūnienės vadovaujamos įstaigos darbuotojai, nepaisydami rizikos savo sveikata, sėkmingai vykdė veiklą aptarnaudamos pacientus ir ligonius.

Nominantę paskelbė Elektrėnų sav. mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius.

„Už nuopelnus socialinėje srityje“. Danutė SUCHOCKIENĖ Elektrėnų socialinės globos namų direktorė. Išgyvenant pandemiją reikėjo daug vidinių ir išorinių resursų, saugojant ir globojant savo namų gyventojus. Sutelktumo, puikaus organizuotumo ir nuolatinio padrąsinimo dėka socialinės globos namų senoliai gyvena saugiuose namuose.

Nominantę paskelbė Elektrėnų sav. mero patarėjas Aleksandras Klumbys.

„Metų kultūros šviesulys“. Jurgita JANKAUSKAITĖ tautodailininkė Jurgita Jankauskaitė, ypatingą dėmesį teikianti siuvinėjimui kryželiu, surengė parodą Semeliškėse XVIII festivalio „Nuo Lauryno iki Roko“ metu, dalyvavo Vilniaus apskrities liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“.

Nominantę paskelbė Elektrėnų sav. Tarybos ir mero sekretoriato vedėja Vaida Davidavičienė.

„Už nuopelnus sportui“. Emilija ŠVENČIONYTĖ Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos moksleivė, talentinga dailiojo čiuožimo atstovė. Pasiekti 2020 m. rezultatai: Volvo Open Cup 41 Kristal Ice (Riga ) – iškovota I vieta; Kaunas Ice Autumn Cup – I vieta; Kaunas Ice Winter Cup – I vieta.

Nominantę paskelbė Elektrėnų sav. Sporto centro direktorius Alfredas Antanas Vainauskas.

„Už nuopelnus vaiko gerovei“. Dalytė KUTYREVIENĖ – Elektrėnų socialinių paslaugų centro direktorė, iniciatyvi, atsakinga ir pareiginga vadovė. Mažiesiems gyventojams surandanti darnias šeimas, kuriose vaikams suteikiami stabilūs pamatai. Bendradarbiaudama su vietos verslininkais – rėmėjais suteikia vaikams turtingesnį laisvalaikį, rengia šventes globėjams ir globojamiems vaikams, akcijas „Vaikas šeimoje, mūsų bendras tikslas“.

Nominantę paskelbė Elektrėnų sav. administracijos socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė.

„Už nuopelnus garsinant Elektrėnų savivaldybę“. Ričardas KVEDARAVIČIUS ekstremalaus bėgimo sporto šakos atstovas. Dalyvauja varžybose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, iškovodamas prizines vietas garsina Elektrėnų sav. vardą. Taip pat yra „Laukinio trail“ bėgimo dalyvis ir reklamos veidas.

Nominantą paskelbė Elektrėnų sav. administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Donatas Matijoška.

„Už pilietiškas iniciatyvas“. Vidmantas MICKEVIČIUS GP Transko ir Energijos GV komandos vadovas. Įdėjo daug pastangų, atkuriant ledo ritulio komandą – ieškojo žaidėjų, rėmėjų ir dirbo visokius buities darbus. Daug metų buvo techniniu Energijos darbuotoju.

Nominantą paskelbė Elektrėnų sav. administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys.

„Metų rėmėjas“. Elektrėnų LDK Algirdo 1001–oji ŠAULIŲ KUOPA. Apdovanojimą atsiėmė kuopos vado pavaduotojas Saulius Mikalajūnas.

Šalyje pandeminei situacijai suvaldyti buvo pasitelktos gausios savanorių pajėgos. Elektrėnų šaulių kuopos šauliai pirmiausia atėjo į pagalbą Ukmergės miestui, prisidėjo prie Lietuvos policijos vykdyto reido budėdami patikros postuose. Iš viso kuopos šauliai kovoje su koronavirusu neatlygintinai dirbo daugiau kaip 450 valandų. Be grėsmingų koronaviruso situacijų Elektrėnų šauliai atlieka ir kitas eilines veiklas. Viena tokių – darbas su jaunaisiais šauliais.

Nominaciją pristatė Elektrėnų sav. administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius.

„Už sėkmingą verslą“. MB „Saldi meilė“, kitaip žinoma kaip „Dolce Amor“, savininkai Judita ir Egidijus Andruškevičiai. Jų įmonė plečia savo veiklą ir kuria naujas darbo vietas. Atnaujina nuomojamas patalpas ir stato savo naują gamybinį cechą. Planuojama, kad konditerijos gaminiai pasieks ne tik Elektrėnų sav. gyventojus, bet ir keliaus į kitus regionus. Tai puikus pavyzdys, kaip jauni, energingi, kūrybiški žmonės gali kurti ne tik sau, bet ir Lietuvai plačiąja prasme.

Nominaciją pristatė Elektrėnų sav. administracijos Finansų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jekaterina Goličenko.

„Metų bendruomenė“. Bendruomenės „Aktėvystė“ pirmininkas Helmuntas ZABARAUSKAS. Nepaisant įvykusių gyvenimo pasikeitimų dėl COVID-19, bendruomenės nariai nestokojo veiklų. Parašė keturis projektus ir gavo Europos socialinio fondo finansavimą. Šiuo metu yra įgyvendinamas projektas „Kai mamystė ir verslas pakeliui“. 2020 metais įgyvendintas projektas „Išdrįsk kalbėti“. Taip pat bendruomenė pasirašė dvi sutartis su Elektrėnų savivaldybės VVG ir Nacionaline mokėjimo agentūra dėl projektų „Kaip geriau“ bei „Keliauti, pažinti, apjungti“ finansavimo.

Nominaciją pristatė Elektrėnų sav. administracijos Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Giedrė Tomkevičiūtė-Kalinauskienė.

Gyventojų pasiūlyta nominacija „Metų asmenybė“. Kristina VITARTĖ Gilučių seniūnijos seniūnė, kurią gyventojai vertina kaip tolerantišką, aktyvią vadovę. Tik jos dėka Gilučių seniūnijoje įvyko daug teigiamų pokyčių. Gyventojai labai dėkingi už įrengtą Gabriliavos kaimo sankryžoje sferinį veidrodį, pastatytą lauko sceną Gilučių kaime. Seniūnės iniciatyva socialiniuose tinkluose Gilučių seniūnijos paskyroje skelbiama informacija apie visus aktualiasius seniūnijos įvykius.

Nominantę paskelbė Elektrėnų sav. meras Kęstutis Vaitukaitis.

 

Renginio pabaigoje meras siuntė palinkėjimus Elektrėnų krašto žmonėms: „Pirmiausia noriu pasveikinti visus nominantus, jų buvo dvylika, visi jie puikūs. Norėčiau palinkėti visiems bendrystės, mes tikrai šiandien pasiilgstame bendravimo, gyvo bendravimo, bet tikrai tikiu, kad praeis tos visos bėdos, ir mes vėl galėsime susitikti kartu.“

Skambant muzikiniam kūriniui „Mano mieste“, kurį atliko to kūrinio autorius Aurimas Medzikauskas, ekrane dar kartą pasidžiaugėme visais konkurso „Elektrėnų žiburys 2020“ nugalėtojais.

 

Renginio organizatoriai: Elektrėnų kultūros centras, Elektrėnų savivaldybė.

 

Sveikiname ir dėkojame „Elektrėnų žiburys 2020“ nominantams už jų neišdildomą pėdsaką, įspaustą į Elektrėnų savivaldybės istoriją. Dėkojame gyventojams, kurie juos pastebėjo ir pasiūlė komisijai, atlikusiai svarbų darbą – iš gausaus būrio išrinko pačius geriausius. Nepaliaukime džiaugtis kartu su įvertintais, apdovanotais, nepaleiskime to vidinio spindesio, kuris įsiplieskė, šviečiant žiburiams. Per dvidešimtį metų nominuotųjų, pagerbtųjų mūsų savivaldybėje jau 299. Tai liudija, kad Elektrėnų savivaldybėje gera gyventi, nes turime kuo didžiuotis!

Liudmilos Felčinskajos nuotraukos<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų