„DIDYSIS ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS 2021“ – „UŽ“ AR „PRIEŠ“?

Gegužės 15-ąją – Tarptautinę šeimos dieną – Lietuvoje vyko protesto akcija-mitingas „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“, kuris sulaukė prieštaringų vertinimų. „Elektrėnų žinių“ skaitytojus supažindiname su mitingo metu organizatorių pateiktais Reikalavimais LR Seimo pirmininkei, LR Ministrei Pirmininkei, LR Seimui bei Kreipimusi į LR Prezidentą.

Viskas suorganizuota – per 37 paras

Pradėkime nuo to, kad organizatoriai dėl maršo ir mitingo gavo leidimą balandžio 8 d., tad viską sureguliuoti, suorganizuoti turėjo 37 paras. Nuotolinio pokalbio-aptarimo metu su Vilniaus savivaldybės komisija aptarė dėl autobusų, automobilių parkavimo aikštelių, protesto mitingo saugumo, siekiant išvengti galimų provokacijų, aptarė kitus klausimus, taip pat leidimus parkuoti automobilius gavo organizatoriai, apsaugos, medicinos, priešgaisrinės saugos darbuotojai ir aptarnaujantis personalas.

„Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ startavo vienu metu visoje Lietuvoje. Protesto žygis pajudėjo 8 valandą nuo Klaipėdos link Vilniaus milžinišku automobilių srautu, prie kurio pakeliui jungėsi dalyviai iš visų šalies regionų, retro automobilių klubai ir Lietuvos baikeriai. Danguje protesto žygio dalyvius sveikino aviatoriai iš sportinių lėktuvų klubų. Pasiekusi Vilnių kolona buvo paskirstyta po automobilių stovėjimo aikšteles, o žmonės autobusais buvo vežami į Vingio parką, kur 18 val. įvyko akcijos kulminacija – protesto mitingas.

Anot žiniasklaidos, Vingio parke dalyvavo apie 10 000 dalyvių. Organizatorių duomenimis, Marše dalyvauti iš anksto buvo užregistruota: 6 657 automobiliai, 482 motociklai, 54 autobusai. Vingio parke vykusiame mitinge dalyvavo ir nesiregistravę kitų miestų gyventojai bei vilniečiai. Tad net kukliai skaičiuojant, Vilniaus Vingio parke vykęs protesto maršas pritraukė 20 tūkstančių dalyvių.

Oficialiai „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatoriais pristatomi: Raimondas Grinevičius, Artūras Orlauskas, Viktoras Jašinskas, Algimantas Rusteika, Arvydas Daunys, Vitolda Račkova, Adelina Sabaliauskaitė. Prie šio protesto prisidėjo ir daugiau asmenų, jie išreiškė pagalbą ir paramą įvairiais būdais.

Mitingas Vingio parke

Vingio parke renginį vedė Neringa Nekrašiūtė ir Artūras Orlauskas. Atlikėjas Romas Dambrauskas atliko specialiai tai dienai sukurtą ir Maršo himnu tapusį kūrinį „Kelkis, Lietuva!“ Dainavo Milana, šeimyninis ansamblis „Jonis“, skrabalų virtuozas Karolis Šileika, grupės „Vairas“ vokalistas Virgilijus Butkevičius; kulminacija tapo Ovidijaus Vyšniausko atliekama daina „Kur bėga Šešupė“. Maršo dalyviams sveikinimą siuntė LR Prezidentas Gitanas Nausėda, vokiečių europarlamentaras Bernhard Zimniok, žymi juvelyrė, menininkė Jurga Lago, gyvenanti Ispanijoje.

Į susirinkusiuosius nuo scenos kreipėsi pagrindinis organizatorius Raimondas Grinevičius bei organizatorių pakviesti atstovai: Kauno arkivyskupijos egzorcistas, Ruklos įgulos I kapelionato vyr. kapelionas, KTF VDU dėstytojas, Ruklos Šventosios Dvasios parapijos klebonas teol. dr. Arnoldas Valkauskas; Lietuvos Tėvų forumo pirmininkas Darius Trečekauskas; Europos Humanitarinio Universiteto prof. Rasa Čepaitienė; žymiausias Lietuvos smuikininkas Vilhelmas Čepinskis; Latvijos organizacijų „Pro family“ ir „Tautinis frontas“ atstovai; organizatorių vardu – visuomenininkas Justinas Aleksandravičius; Laisvės kovų dalyvis, rezistentas kunigas Robertas Grigas; Lietuvos turgaviečių ir prekyviečių asociacijos vadovas Vytenis Butkevičius; lektorius, politologas Andrius Švarplys; septynių vaikų mama Daina (Vilko pati); prof., habilituotas daktaras Eduardas Vaitkus.

MITINGO REIKALAVIMAI

Mes, Lietuvos Respublikos piliečiai, protesto akcijos DIDYSIS ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS 2021 dalyviai, susirinkę čia, Vingio parke, 2021 metų gegužės 15 dieną:

Reikalaujame Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen:

  • Nesvarstyti Seime Stambulo konvencijos ratifikavimo ir nedelsiant išbraukti šį klausimą iš Seimo darbotvarkės.
  • Neteikti svarstymui Seime Partnerystės įstatymo projekto, prieštaraujančio Konstitucijos 38 straipsnio nuostatoms ir išbraukti jį iš Seimo darbotvarkės.
  • Nesvarstyti ir išbraukti iš Seimo darbotvarkės baudžiamojo kodekso 259 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą bei Administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnio pakeitimo ir papildymo 483 (1) straipsniu įstatymo projektą, kuriais siekiama įteisinti narkotinių medžiagų vartojimą.
  • Nedelsiant išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, kuris diskriminuoja lietuvių kalbą, supriešina tautines bendrijas ir kelia nesantaiką Lietuvoje.

Reikalaujame Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės:

  • Nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki birželio 1 d., atšaukti iš Vyriausybės Teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską kaip nekompetentingą, lygiai neatstovaujančią teisingumo visiems piliečiams bei savo abejotinais sprendimais teikiančią įstatymų pataisas, susijusias su Lietuvių kalbos niekinimu, tautinių bendrijų skaldymu ir supriešinimu.
  • Nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki birželio 1 d., atšaukti iš Vyriausybės Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, prieštaringais, nepaliaujamai kaitaliojamais sprendimais keliantį visuomenėje sumaištį, kurio iniciatyva priverstinai vykdomi vakcinavimo ir testavimo veiksmai.
  • Nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki birželio 1 d., atšaukti iš Vyriausybės Ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę – kaip nekompetentingą, inicijavusią diskriminacinį Galimybių pasą ir ministerijos tribūną naudojančią savo politinės partijos reklamavimui, išskirtinai proteguojančią stambųjį kapitalą ir žlugdančią smulkųjį, vidutinį ir šeimos verslą.
  • Nedelsiant nutraukti menkiausias priverstinio pobūdžio medicinines intervencijas prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui, be jokių išlygų.

Reikalaujame Lietuvos Respublikos Seimo:

  • Nedelsiant iš pareigų atšaukti Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką Tomą Vytautą Raskevičių, kuris šias pareigas naudoja išimtinai vienos socialinės grupės pretenzijų protegavimui ir Žmogaus teisių komitetą pavertė genderizmo įrankiu.
  • Iki birželio 1 d. atšaukti iš pareigų LRT generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, kuriai vadovaujant visuomeninis transliuotojas LRT virto genderizmo ir neomarksizmo propagandos, tradicinių ir prigimtinių tautos vertybių niekinimo ruporu.

Reikalaujame Seimo narių bei politinių partijų iki birželio 1 d. inicijuoti ir įregistruoti, o iki Seimo rudens sesijos pabaigos priimti, šias Konstitucijos pataisas:

1. 38 str. pirmąją dalį išdėstyti taip:

„Prigimtinė šeima yra visuomenės, valstybės ir tautos išlikimo pagrindas.“

2. Trečiąją 38 straipsnio dalį pakeisti taip:

„Santuoka sudaroma tik tarp vyro ir moters, laisvu sutarimu. Vaikų motina yra moteris, tėvas yra vyras.“

3. 39 straipsnį papildyti formuluote:

„Valstybė gina vaikų teisę į tapatybę pagal prigimtinę lytį ir užtikrina švietimą pagal prigimtine tapatybe pagrįstas vertybes.“

4. 58 straipsnį papildyti formuluote:

„Pirmalaikiai Seimo rinkimai rengiami remiantis piliečių referendumo rezultatais.“

Jeigu šie raginimai ir reikalavimai nebus išgirsti, apsvarstyti ir priimti reikiami sprendimai, pasiliekame teisę imtis visų įmanomų taikių, konstitucinių ir įstatyminių, ilgalaikių priemonių Tautos valiai įgyvendinti.

LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTUI
Jo Ekscelencijai Gitanui Nausėdai

Kreipimasis

2021-05-15

Vilnius

Dėl Stambulo Konvencijos ir Dekreto dėl jos teikimo ratifikavimui atšaukimo bei ministrų atleidimo

Jūsų Ekscelencija,

mes, protesto akcijos „Didysis Šeimos gynimo maršas 2021“ dalyviai, kreipiamės į Jus visų tradicinei, prigimtinei šeimai neabejingų piliečių vardu, siekdami išsaugoti Lietuvos istoriją, papročius, tautines vertybes ir apginti Konstituciją.

Europos Tarybos Konvencijos, pasirašytos Stambule 2011-05-11, nuostatos prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Ją ratifikavus, Lietuva įstatymiškai privalėtų pripažinti keliasdešimt socialinių lyčių, vienos lyties asmenų teisę kurti šeimą ir tuoktis. Mokyklose vaikams socialinės lyties, lytinės orientacijos, lyties tapatybės pasirinkimo ir keitimo propagavimas taptų privalomas.

Konvencija pažeistų konstitucines piliečių teises, įsitikinimų ir žodžio laisvę. Įstatymais būtų privaloma uždrausti viešai reikšti abejones ne vien kito asmens įsivaizduota lyties tapatybe, lyčių įvairovės nepripažinimas būtų laikomas nusikaltimu.

Piliečiai privalėtų skųsti vienas kitą ir pranešti apie bet kokias emocinio smurto apraiškas. Remiantis vien gautu skundu, valstybės institucijos privalėtų pradėti ir tęsti procesą bei baudžiamąjį persekiojimą net tuo atveju, jei skundėjas savo skundą atsiimtų.

Ratifikavus Stambulo konvenciją, valstybė prisiimtų įsipareigojimus cenzūruoti žiniasklaidą, viešą piliečių elgesį ir maldos namų veiklą, būtų suvaržyta tėvų teisė auklėti vaikus pagal savo dorovinius ir religinius įsitikinimus.

Stambulo konvencija prieštarauja pamatiniams Konstitucijos principams ir joje įtvirtintoms prigimtinėms žmogaus teisėms ir laisvėms. Konvencija nesuderinama nei su Konstitucijoje įtvirtinta šeimos sąvoka, nei su sveiku protu. Ją ratifikavus Lietuvos valstybėje būtų įtvirtinti policinės valstybės principai, minčių kontrolė ir piliečių persekiojimas už laisvą nuomonių sklaidą.

Lietuvos Respublikos suverenitetas priklauso Tautai ir Lietuvos Valstybę kuria Tauta. Mes, Lietuvos žmonės, pareiškiame, kad Stambulo konvencija yra kėsinamasi į Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir Konstitucinę santvarką. Išreikšdami savo nesutikimą su tuo kreipiamės į Jūsų Ekscelenciją, prašydami atstovauti Tautai, apginti Lietuvos žmonių teises ir Lietuvos Respublikos interesus.

Prašome Lietuvos Respublikos Prezidentą:

1. Remiantis Konstitucijos 77 ir 84 straipsniais atšaukti Prezidentės Dalios Grybauskaitės Seimui ratifikuoti pateiktą Stambulo konvenciją.

2. 2018 m. birželio 12 d. dekretą Nr. 1K-1315 dėl šios Konvencijos ratifikavimo pripažinti negaliojančiu.

3. Pareikšti nepasitikėjimą šiais ministrais:

Teisingumo ministre Evelina Dobrovolska – kaip nekompetentinga, lygiai neatstovaujančia teisingumo visiems piliečiams, teikiančia įstatymų pataisas, susijusias su Lietuvių kalbos menkinimu, tautinių bendrijų skaldymu ir supriešinimu.

Sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, kuris savo prieštaringais, nepaliaujamai kaitaliojamais sprendimais kelia visuomenėje sumaištį bei prieš šeimų valią priverstinai vykdo vaikų vakcinavimo ir testavimo veiksmus.

Ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite – kaip nekompetentinga, ministerijos tribūną naudojančia savo politinės partijos reklamavimui, išskirtinai proteguojančia stambųjį kapitalą ir žlugdančia smulkųjį ir vidutinį verslą.

Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimas galėtų būti svarstomas vieninteliu būdu – skelbiant REFERENDUMĄ.

Kreipimasis priimtas 2021 m. gegužės 15 d. protesto mitinge Vingio parke.

Pagarbiai –

Protesto akcijos-mitingo
„Didysis šeimos gynimo maršas 2021“
dalyvių vardu:

Raimondas Grinevičius

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų