„Versmės“ gimnazistai Strasbūre

Balandžio 8–14 dienomis Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos 24 mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Daina Valančiene, direktoriumi Egidiju Kontrimu bei auklėtoja Augute Liutkevičiene pabuvojo kelionėje po Europą.

Kelionės tikslas – dalyvauti baigiamajame Euroscolos renginyje Europos Parlamente Strasbūre, kur balandžio 10 dieną susirinko moksleiviai iš 20 šalių. Renginys vyko anglų kalba. Kiekvienos šalies delegacijai buvo skirta minutė pristatyti savo šalį. Mūsų vardu kalbėjo abiturientai Vilius Bernotas, Marius Eitminavičius, Urtė Liutkevičiūtė, Andželika Medvedeva, Brigita Pruskaitė. Šie mokiniai buvo pasipuošę tautiniais drabužiais ir tai labai traukė visų dėmesį, ypač gražiosios lietuvaitės tapo fotografų taikiniu. Prisistatydami mokiniai atliko lietuvišką sutartinę, archajišką lietuvių liaudies daugiabalsę dainą. Sutartinės 2010 metais UNESCO oficialiai įtrauktos į reprezentatyvaus žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą ir yra lietuvių kultūrinės tapatybės simbolis. Kalbėdamas Parlamente Vilius Bernotas pabrėžė, kad mūsų maža tauta saugo savo senąją kultūrą ir kalbą – seniausią gyvą kalbą iš visos indoeuropiečių šeimos gyvųjų kalbų ir labai svarbią lyginamosios kalbotyros mokslui, todėl dėstomą įvairiuose pasaulio universitetuose.
Kitą dienos dalį mokiniai dirbo darbo grupėse su kitų šalių moksleiviais. Šešiose darbo grupėse buvo svarstomos skirtingos problemos: aplinka ir atsinaujinantys energijos šaltiniai, informacijos laisvė ir pilietiškumas, 2014-ieji – Europos kovos su maisto švaistymu metai, Europos ateitis, 2014 m. Europos Parlamento rinkimai ir jaunimo užimtumas. Norėtųsi pasidžiaugti, kad pristatyti grupės „2014 m. Europos Parlamento rinkimai“ darbą ir atsakyti į klausimus buvo išrinktas Marius Eitminavičius. Kalbėdamas Marius išsiskyrė iš kitų, nes stengėsi būti nuoširdus, dalykiškas bei nenukrypti nuo temos. Labai taisyklinga ir sklandžia anglų kalba savo požiūrį apie Europos kovą su maisto švaistymu dėstė Andželika Medvedeva. Tikrai galėjome didžiuotis savo mokiniais.
Po sunkios ir atsakingos dienos visų laukė puikus vakaras – kelionė laivu aplink Strasbūrą. Gėrėjomės vakariniu miestu, žydinčiais ir žaliuojančiais medžiais. Strasbūras paliko didelį įspūdį ir ne vienas žadėjo dar kartą čia sugrįžti.
Bet mūsų kelionė dar tęsėsi. Per tas dienas pabuvojome 5 Europos šalyse: Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Belgijoje. Briuselyje apie Europos Tarybos ir Europos Komisijos darbą įdomiai pasakojo Europos Taryboje dirbanti Jurga Valančiūtė, buvusi „Versmės“ gimnazistė. Po miestą ekskursiją vedė europarlamentaro Justo Paleckio asistentas Jurgis Gurskis. Nepamirštamą įspūdį paliko Atomiumas ir mini Europos parkas Briuselyje. Aplankėme pačias gražiausias vietas ir kituose Europos miestuose: Briugėj – viename iš žaviausių ir geriausiai išsilaikiusių Viduramžių miestų Europoje, Niurnberge – antrame pagal dydį Bavarijos mieste, Kvedlinburge, kur karaliaus Henriko I žmonos Matildos įkurtame Šv. Sevcarijaus moterų vienuolyne buvo pasirašyti Kvedlinburgo analai, kuriuose pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas.
Nuoširdžiai dėkojame šio projekto vadovei mokytojai Dainai Valančienei, įkvėpusiai mokinius dideliam darbui – pasirengti konkursui, nugalėti varžovus ir iškovoti šią kelionę. Ačiū direktoriui Egidijui Kontrimui už nuoširdų organizacinį darbą, kad mūsų visų kelionė buvo turininga ir įdomi.

Augutė Liutkevičienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų