„Versmėje“ sukurta Tolerancijos knyga

Tarptautinio istorinio teisingumo komisija jau dvyliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje.

Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra KNYGA, todėl mokykloms buvo pasiūlyta kartu paminėti šią dieną bei kurti Tolerancijos knygą. „Versmės”gimnazijos 1–4 klasių mokiniai, vadovaujami Tolerancijos centro, dvi savaites (lapkričio 4–14 d.) skyrė tolerancijos temai aptarti. 1–4 klasių mokiniams vyko integruotos etikos ir tikybos pamokos (mokytojos R. Ramanauskienė, T. Einorienė), kuriose dalyvavo ir socialinė pedagogė Aušra Dimšaitė.
Pamokose išsiaiškinta ir prisiminta žodžio tolerancija reikšmė, su mokiniais aptarta, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar vyrauja tolerancija vienas kito atžvilgiu. Gimnazistai kūrė Tolerancijos knygą, sudarytą iš pačių sukurtų plakatų, kuriuose gausu piešinių, iškarpų, citatų. Ši knyga mus moko, priverčia susimąstyti, o gal net visam laikui pakeis kurio nors žmogaus likimą.
Knygoje surašytos gražios mintys: „Rytoj būk geresnis, negu esi šiandien ir buvai vakar“, „Saugok brangiausią širdies turtą – gerumą“ (Žorž Sand), „Gražus veidas, jei žmogus širdingai šypsosi“, „Pasitikiu kitu žmogumi, nes tai gerina santykius, leidžia žmogui jaustis laisvesniam“, „Mūsų gimnazijos mokiniai tolerantiški, nes gali jais pasitikėti – padės nelaimei ištikus“. Tai unikali knyga, kurioje rasite visko: širdies, išminties, tikrų ir išgalvotų istorijų.

„Versmės“ gimn. jaunieji žurnalistai
Manto Petrausko nuotraukos<- Grįžti į atgal