„Verslas veža“ renginiuose jaunuoliai sužinojo verslumo paslapčių

Vairuosi pats ar važiuosi su minia? Sėsk prie savo verslo vairo!!!

(„Versli Lietuva“)

Lapkričio 28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko paskutinis Ūkio ministerijos ir VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyva suorganizuotas respublikinis verslumo ugdymo renginys „Verslas veža“.
Renginyje dalyvavo daugybė mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų, tarp jų ir VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai su mokytojomis.
Mokiniai turėjo galimybę sužinoti, nuo ko ir kaip pradėti savo verslą. Renginio vedėjai siekė motyvuoti jaunus, ambicingus ir apie savo ateitį galvojančius Lietuvos jaunuolius įkūnyti savo idėjas versle, suteikti pasitikėjimo savo jėgomis bei išbandyti gebėjimus praktiniuose užsiėmimuose, kurie padeda įvertinti žinias bei verslo aplinkos suvokimą.
Renginio dalyvius pasveikino Vilniaus miesto meras A. Zuokas, „Versli Lietuva“ generalinis direktorius M. Nocius ir renginio vedėjas M. Stonkus. Dalyviai buvo supažindinti su renginio programa ir verslo salių išdėstymu.
Tą dieną veikė trys salės, kuriose sėkmingi verslininkai pristatė savo verslo idėjas ir pasiekimus, bei verslo apžiūrų ir konsultacijų centras. Šioje zonoje konsultacijas bei informaciją apie nuosavo verslo steigimą teikė atstovai iš bankų, asociacijų, Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Sodros“, Lietuvos darbo biržos, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, Jaunimo reikalų departamento ir kitų įstaigų.
Pirmosios salės pavadinimas buvo „Verslo greitkelis“, joje gerąja patirtimi dalijosi tokie verslininkai kaip D. Juvko, T. Kulita bei jų „Jauku.lt“ komanda, E. Regelskis ir M. Stonys, šokių studijos „Hoppers“ įkūrėjai. Kaip hobis gali tapti verslu, kad viskas prasideda nuo svajonių, pasakojo V. Medineckas-Ironvytas, muzikantas, verslininkas, prekių ženklų „MPP Clothing“ ir „Muscleshop.lt“ kūrėjas, įvairių projektų idėjų autorius, sportininkas. „Tikiu, kad kiekvienas galime pasiekti užsibrėžtą tikslą. Tereikia nenustoti siekti svajonės ir ryžtingai judėti į priekį“, – įkvėpimu ir motyvacija susirinkusiuosius užkrėtė verslininkas. Jis teigė, kad tarp jaunų žmonių vyrauja nuomonė, jog sėkmingas gyvenimas – tai karjera tarptautinėse kompanijose. „Jaunam žmogui reikia atsiriboti nuo visuomenės spaudimo ir pajusti, ko jis iš tikrųjų nori ir kaip gali savo mėgstamą veiklą paversti pragyvenimo šaltiniu. Tada būsi ne tik sėkmingas, bet ir laimingas“, – įsitikinęs verslininkas.
Didžiausią įspūdį mokiniams paliko „Radistų“ sėkmės istorija, kuomet laužydami stereotipus R. Mackevičius ir J. Nainys, radijo ir televizijos laidų vedėjai, pasiekė savo karjeros aukštumų. Jų pristatyme buvo gausu vaizdinių ir videopavyzdžių, kaip žingsnis po žingsnio jie kopė savo sėkmingos karjeros laiptais.
Antrojoje salėje, pavadintoje „Verslo vairavimo mokykla“, pranešimus skaitė K. Dumbrovas, tatuiruočių salono „Dumba Tatto“ savininkas; apžvelgdamas svarbiausius žingsnius steigiant grožio ir tatuiruočių salonus, apie sporto klubo įkūrimą ir pelningą jo veiklą pasakojo A. Sakalauskas, sporto klubo „VS Fitness“ vadovas; 10 pagrindinių žingsnių pradedant apgyvendinimo verslą pristatė P. Brazauskas, Lietuvos jaunimo nakvynės namų asociacijos vadybininkas; saldumynų restoranėlio „Liu patty“ savininkė L. Rimgailė pasidalijo savąja patirtimi, papasakojo apie ilgai svajotą restoranų verslą ir sunkumus veiklos pradžioje.
Dalyvavimas renginių cikle „Verslas veža“ mokiniams, vis dar ieškantiems savo tikrojo kelio, suteikė galimybę ne tik išklausyti verslininkų sėkmės istorijas, bet ir išbandyti savo gebėjimus praktiniuose užsiėmimuose, kurie padėjo įsivertinti turimas žinias apie verslo aplinkos suvokimą.
Mokiniai dėkoja mokyklai ir renginio organizatoriams už suteiktą unikalią galimybę dalyvauti verslumo renginyje ir iš pirmų lūpų išgirsti verslininkų sėkmės istorijas, patirtis ir patarimus.

Profesijos mokytojos Jolanta Jasukaitienė
Asta Rainienė<- Grįžti į atgal