„Skaidrumo dirbtuvės“

Spalio 29 d. Elektrėnuose buvo surengtas renginys-diskusija „Skaidrumo dirbtuvės“.

„Skaidrumo dirbtuvės“ – tai įvairiuose Lietuvos miestuose vykstantys susitikimai, kuriuose gyventojai ir savivaldybių atstovai diskutuoja apie skaidrumo ir informacijos apie savivaldybės veiklą (ne)pakankamumą. Renginius organizuoja „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS), kurio pagrindinis tikslas – skatinti pilietines, antikorupcines iniciatyvas bei jų organizavimą Lietuvoje.

Savivaldybėms trūksta komunikavimo su visuomene

Kaip didinti pasitikėjimą valdžia? Kaip siekti skaidrumo? Pasak TILS atstovo, geriau komunikuoti su visuomene, kad visa savivaldybės informacija pasiektų žmones, o ne būtų uždaryta už savivaldybės durų. Kai žmonės informacijos negauna ar nesupranta, jie mano, jog valdžioje vyrauja neskaidrumas.
Pagrindinis renginio tikslas – pradėti diskusiją tarp savivaldybės ir visuomenės. TILS atstovas pristatė gyventojų apklausą, rodančią, pagal kokius kriterijus Lietuvos gyventojai sprendžia, ar savivaldybės yra atviros ir linkusios bendradarbiauti su vietos gyventojais, kokią informaciją, gyventojų nuomone, savivaldybės institucijos turėtų teikti viešai ir pagal ką gyventojai sprendžia, ar jų savivaldybė dirba gerai ir efektyviai. Šios apklausos duomenimis, net 50 % gyventojų teigia, jog jiems neužtenka informacijos apie tai, kaip jie gali dalyvauti klausimų svarstyme savivaldybėje, taip pat buvo išsiaiškinta, kad beveik 80 % žmonių nėra dalyvavę savivaldybės organizuotose viešose konsultacijose su gyventojais, kurių metu buvo svarstomi įvairūs savivaldos klausimai. Beje, į renginį, kurio esmė buvo sukviesti kuo daugiau visuomenės atstovų, kad jie galėtų padiskutuoti su Elektrėnų savivaldybės atstovais, pasikalbėti apie miesto problemas ir kaip pagerinti gyvenimą jame, susirinko labai mažai žmonių. Tai rodo ne tik savivaldybės ir visuomenės komunikacijos spragas, bet ir pačių gyventojų abejingumą (ar tylų protestą?).

Padėk kovoti su korupcija

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovas susirinkusiuosius supažindino su jų vykdomais antikorupciniais projektais: tai S.T.I.R.N.A – žiniasklaidos priemonių savininkų duomenų bazė-žemėlapis (www.stirna.info), pranešimo apie korupciją, kyšius, piktnaudžiavimą tarnyba sistema (www.skaidrumolinija.lt) bei komunikacijos su kiekvienam artimiausiu valdžios atstovu (www.parasykjiems.lt).

Eglė Milkamanavičiūtė



<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų