„Lino kelio“ atspindžiai Semeliškių vaikų darželyje

Spalio mėn. visą Semeliškių vaikų darželio bendruomenę sujungė pažintinė veikla „Lino kelias“.

Vaikai buvo pakviesti pakeliauti nežinomu ir įdomiu lino keliu. Pokalbių metu auklėtojos su vaikais stebėjo sėmenis, prinokusius linus, jų žiedus, lino ieškojo pasakose, patarlėse, priežodžiuose, mįslėse, dainose, aiškinosi jo kelią – pradedant nuo sėjos iki gražaus audeklo atsiradimo.
Didžiausią įspūdį vaikams paliko išvyka į Semeliškių vidurinės mokyklos etnografinį muziejų (mokytoja M. Rašimienė). Mažieji išbandė linų apdirbimo įrankius – šukas, stakles, kuriomis galima išausti įvairiausių raštų gražiausius rankšluosčius, lovatieses, kočėlais lygino audinį, apžiūrėjo verpalus, pakulas ir kt.
Lietuvių liaudies dainose apdainuotas mėlynžiedis augalas protėvių buvo itin vertinamas. Tautosakoje linai vadinami šventu augalu, saulės žolynu, moters javu.
Siekdami puoselėti lietuvių liaudies papročius, tradicijas, stiprinti šeimos ir ugdymo institucijos bendradarbiavimą, suorganizavome parodą „Viskas iš lino“, kurioje buvo eksponuojami vaikų, darbuotojų, tėvelių kūrybiniai darbai.
Pažintinę veiklą baigėme švente. Pirmoji šventė vyko spalio 31 d., joje dalyvavo tėvai, sesės, broliai, močiutės, darželio bendruomenė, lapkričio 7 d. surengtoje šventėje dalyvavo muzikos mokytojai, ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojos. Vaikai sužinojo, kad linas – ne tik aprėdas, bet ir vaistas bei maistas, kad iš linų sėmenų spaudžiamas aliejus, analizavo jo gydomąsias savybes, skonį, ragavo sėmenų, sėmenų aliejaus, sėmeninės, kuri gaminama iš pakepintų sėmenų su žiupsneliu druskos ir sumalama kavamale. Visi svečiai vaišinosi virtomis bulvėmis su lupenomis ir sėmenine.
Pažintinei veiklai įvykdyti prireikė laiko ir kūrybiškumo. Labiausiai džiaugėmės, jog vaikams tai buvo nauja veikla, jie noriai domėjosi mažai pažįstamu augalu – linu.
Dėkoju už darbą auklėtojoms Aldonai Junevičienei, Larisai Malašauskienei, muzikos mokytojai Janinai Bajorūnienei ir Onutei už dovanotą lino audinį, iš kurio buvo pasiūtos suknutės mergaitėms.
Visi dalyvavę renginyje išsinešė dalelę praeities, gerą nuotaiką ir prasmingo buvimo kartu jausmą.

Direktorė Angelė Budėnienė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų