„Gėrybių kraitė“ Elektrėnuose

Daug keistų dalykų šiais metais įvyko... Buvo ir kaitrų, ir liūčių. Tačiau žmonės netingėjo – žemę arė, grūdą sėjo, duonelę augino, grožybes gamino, šienelį pjovė, gyvulėliams krovė, uogeles rankiojo, biteles dabojo, baravykus rovė – ant saulelės džiovė... Lyg iš gausybės rago gėrybės atsirado! Kad ir sunkus darbelis, bet toks saldus vaiselis!

Spalio pirmąjį sekmadienį Elektrėnų aikštėje prie Kultūros centro šurmuliavo kermošius, liejosi muzikos garsai, sukosi poros, buvo daug juoko ir linksmybių. Mugėje amatininkai, ūkininkai, bitininkai, vaismedžių augintojai viliojo pirkėjus sava produkcija, gėrybėmis.

Elektrėnuose diena pasitaikė kaip pagal užsakymą – švietė saulė, nuotaika susirinkusiųjų buvo puiki, šypsenos neapleido veidelių. Renginio vedėja Silvija Bielskienė, pasveikinusi atriedėjusius, pėsčiomis atėjusius į spalvingiausią metų šventę, padėkojo visiems ūkininkams už triūsą, už begalinę meilę žemei, kvietė atsikvėpti ir linksmai švęsti!

Susirinkusiuosius šventėje sveikino: Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, Administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, pavaduotoja Inga Kartenienė, Asociacijos „Ištiesk gerumo ranką“ valdybos narė Vilija Dobrovolskienė, kuri senjorus (ir ne tik) pakvietė prie asociacijos stalelių pasirinkti dovanėlių Tarptautinės senjorų dienos proga. Sveikinimo žodį taręs Elektrėnų seniūnijos seniūnas Antanas Šalkauskas, apdovanojo konkurso „Gražiausia Elektrėnų seniūnijos miesto sodyba“ nugalėtojus Stanislavą ir Reginą Padvelskus bei konkurso „Gražiausia Elektrėnų seniūnijos kaimo sodyba“ nugalėtojus Nijolę ir Juozą Ašmenas iš Žebertonių.

Po sveikinimų į sceną lipo geriausi Elektrėnų kultūros centro muzikiniai kolektyvai: Kietaviškių folkloro ansamblis bei folkloro kapela „Runga“ (vad. Rūta Vaičekonytė-Chveduk ir Vidas Dainys); liaudiškos muzikos kapela „Och“ (vad. Ričardas Ramanauskas); vokalinis ansamblis „Žara“ (Elektrėnų neįgaliųjų draugija, vad. Ričardas Ramanauskas); Senjorų vokalinis ansamblis „Dar ne sutema“; Semeliškių ansamblis „Svaja“ (vad. Gražina Barzdaitienė); Kietaviškių liaudiškos muzikos kapela „Volungė“ (vad. Rūta Vaičekonytė-Chveduk); Bočių vokalinis ansamblis (vad. Laima Mažuolytė); Semeliškių vokalinis instrumentinis ansamblis „Konkordas“ (vad. Adolfas Blažonis).

Kol muzikantai ruošėsi koncertams, vedėja kalbino sutiktus šventėje savivaldybės darbuotojus ir vaišino ansamblio „Runga“ iškeptu pyragu. Visi buvo nusiteikę puikiai, džiaugėsi gera nuotaika ir tuo, kad gali kartu švęsti.

Pagrindinis šventės organizatorius – Elektrėnų kultūros centras – pasistengė, kad šiųmetėje Rudens šventėje „Gėrybių kraitė“ nieko netrūktų – nei įvairios muzikos, nei sodininkų, ūkininkų, meistrų, amatininkų, kurie išjudino visą Elektrėnų savivaldybę – tiek jų vienoje vietoje dar nebuvome matę!

 

„Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų