„Draugystės tiltai“ Kietaviškėse

Kietaviškių bibliotekininkė kartu su mokytoja Dovile Jankauskiene ikimokyklinukų grupę pakvietė į popietę „Draugystės tiltai“, skirtą Šiaurės šalių savaitei.

Šių metų tema „Draugystė“, tad mažieji buvo supažindinti su Skandinavijos šalimis, rašytojais, literatūra, žinomesniais veikėjais, žvakelių šviesoje buvo skaitoma ištrauka iš norvegų rašytojos Maria Parr knygelės „Vafehjarte“ („Vaflinė širdelė“). Vėliau vaikai mielai susikabino rankutėmis ir sakė gražius žodžius apie draugystę, kartu su bibliotekininke parengė literatūros parodėlę „Draugystė mus augina“. Ikimokyklinukai susipažino su knygelėmis ir mielai čiauškėjo apie savo esamus ar norimus draugus iš Šiaurės šalių. Kai kurie jų vaikams atrodė labai paslaptingi. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė nuotaikingos Julijos ir Tomo Wieslander knygelės apie Mamulę Mū ir Tove Jansson knygelė „Muminukas“. Vaikai susidomėję klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie vikingus, senovės jūrininkus, ir trolius – mistines būtybes. Renginio pabaigoje ant didžiulių popieriaus lapų vaikučiai piešė bendrą piešinį „Draugystė“. Vaikų širdutės atviros gėriui, todėl jų draugystės piešinukai buvo labai saulėti, linksmi, spalvingi, o kūrybos pristatymas nuoširdus.
Už aktyvų dalyvavimą popietėje ikimokyklinukai buvo apdovanoti ne tik Šiaurės šalių savaitės projekto atvirukais, bet ir atminimo dovanėlėmis. Vaikai, kurie dar neskaito bibliotekoje, pažadėjo tapti skaitytojais ir aktyviai dalyvauti akcijoje „Perskaityk skandinavų šalių rašytojo knygą“.

Vyr. bibliotekininkė Janina Černiauskienė<- Grįžti į atgal