„Tai graži knygelė mano“ – Pastrėvio bibliotekoje

Vasario 16-oji – ypatinga šventė visai Lietuvai, neišskiriant ir pačių mažiausiųjų. Norėdami paminėti šią svarbią datą Semeliškių gimnazijos Pastrėvio skyriaus ikimokyklinukai dalyvavo projekte „Tai graži knygelė mano“. Vaikai kūrė savo knygeles apie Lietuvą. Mažieji stebėjo video filmukus apie valstybines šventes ir simbolius, vaikščiodami po mokyklą atrado paveikslus, žemėlapius, įvairius tautinius simbolius ir kalbėjosi apie jų reikšmę, vartė istorijos knygas ir kūrė savo knygeles.

Prieš kurdami knygeles, mokėsi – stebėjo video pamokėlę apie tai ir dalyvavo virtualiame pokalbyje su knygų saugotoja – Pastrėvio bibliotekininke Danute Kananavičiene, kuri priminė, kad vasario 21-ąją švenčiama ir Tarptautinė gimtosios kalbos diena.

Nuveikė labai daug darbų kurdami knygeles – piešė knygų paveikslėlius-iliustracijas, rinko kompiuteriu tekstą-savo vardą, rašė ir kopijavo žodžius ir raides. Mokytoja Viktorija paaiškino, kodėl reikia numeruoti knygų lapus, apžiūrėjo siūtas ir klijuotas knygas, vėrė lapus ir suprato, kodėl knygelių viršelių lapai yra storesni, nei kiti lapai.

Knygelėse vaikų piešinėliai – Lietuvos žemėlapis, Vytis, šeima, gimtas kaimas, pačių rašyti ir spausdinti žodeliai. Vaikai savo knygelėmis labai džiaugėsi, bet tvirtino, kad knygų kūrimas yra labai sunkus darbas. Džiaugėsi atradimu, kad sudėjus knygeles į eilę išryškėja Lietuvos trispalvė, o dar labiau nustebo, kai paaiškėjo, kad sudėjo žodį LIETUVA.

Vaikų darytos knygelės demonstruojamos Pastrėvio bibliotekos organizuojamoje virtualioje parodėlėje, skirtoje Tarptautinei lietuvių kalbos dienai.

Mokytojos Viktorijos vykdyta projektinė veikla su mažaisiais, skirta vaikų tautiškumo, kūrybiškumo, bendravimo bei vertybių puoselėjimo ugdymui.

Virtualiai parodėlei savo knygelių nuotraukas atsiuntė ir pradinukai Elija, Emilė ir Airidas.

Dėkoju mokytojoms Viktorijai Juknevičienei ir Dalei Rakauskienei už bendradarbiavimą, už puoselėjamą meilę gimtajai kalbai ir knygai.

 

 

Danutė KANANAVIČIENĖ,

Pastrėvio bibliotekos vyr. bibliotekininkė<- Grįžti į atgal