Elektrėnuose – bendruomenės pasodintas gėlių takas

Šeštadienį elektrėniškių pamėgtoje laisvalaikio praleidimo vietoje prie Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centro bendruomenė pasodino gėlių taką, kuris papuošė populiarią pasivaikščiojimų trasą. Elektrėnų marių pakrantėje naujai įrengtas gėlynas yra viena iš Europos socialinio fondo agentūros (toliau ESFA) vykdomos kampanijos „Metas keisti“ iniciatyvų.

Jau antrus metus Lietuvoje ESFA įgyvendina iniciatyvą „Metas keisti“, kuri skatina vietos bendruomenes, NVO, veiklius gyventojus, klubus, savivaldas kurti iniciatyvas ar prie jų prisidėti, suvienyti skirtingo amžiaus žmones siekiant parodyti savanoriškos ir bendruomeninės veiklos pridėtinę vertę. „Iniciatyva yra ne tik apie bendruomeniškumą ir savanorystę – ji apie skatinimą veikti, keisti pasaulį, aplinką, visuomenę, valią ir norą dalintis savo laiku, kompetencijomis, talentu ir gerumu”, – renginio metu kalbėjo ESFA projektų vadovė Dalia Justinavičiūtė-Bulkevičė.

Gausiai susirinkusi elektrėniškių bendruomenė ne tik pasodino taką – miestiečiai juo rūpinsis ir jį prižiūrės ateityje. „Kartu su bendruomene įgyvendinami projektai yra labai reikšmingi – veikdami kartu mes kalbamės ir susikalbame, kuriame gražius dalykus, kurie yra naudingi miestui ir mums visiems čia gyvenantiems”, – miestiečių aktyvumu džiaugėsi Elektrėnų seniūnijos seniūnas Antanas Šalkauskas.

Sodinimui vadovavo ir rezultatą sukurti padėjo profesionali apželdinimo specialistė, tinklaraščio ir apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ autorė bei LRT laidos „Čia mano sodas“ vedėja Lina Liubertaitė. „Mylėdami, puoselėdami, puošdami savo aplinką kiekvienas ją galime padaryti gražesne ir jaukesne – tokia, kurioje gera kiekvienam”, – džiaugėsi apželdinimo specialistė.

Daugiau apie iniciatyvos įgyvendinimą Elektrėnuose bei kampaniją „Metas keisti” sužinoti galima svetainėje www.metaskeisti.lt. Iš viso kampanijos metu bus įgyvendinta 10 prasmingų ir reikalingų iniciatyvų 10-yje Lietuvos savivaldybių kartu su vietos bendruomenėmis ir savanoriais.

 

„Metas keisti“ – ESFA inicijuota komunikacijos kampanija, kuri skatina gyventojus dalyvauti savanoriškoje ir bendruomeninėje veikloje. Kampanija finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis. ES investicijomis visoje Lietuvoje finansuojama beveik 700 miesto bendruomenių inicijuotų projektų.

Liudvika STREIKUTĖ, 

Projektų vadovė<- Grįžti į atgal