Savaitgalį Kaune varžysis bicolour, vėžlio ir marmuro raštų kailį turinčios katės

Šeštadienį ir sekmadienį, gegužės 16 – 17 d. kačių mylėtojai, augintojai ir veisėjai turės išskirtinę progą sudalyvauti tikrame miauksinčių gražuolių spalvų ir raštų karnavale – prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vyks tarptautinė kačių paroda. Renginio metu išskirtinis dėmesys bus skiriamas kačių kailiui, vyks specialūs dviejų vyraujančių spalvų (angl. bicolour) bei mažųjų leopardukų – bengalo kačių – varžytuvės.

„Parodos lankytojams pristatysime bicolour kates. Tai katės, kurių kailyje vyrauja dvi spalvos, dažniausiai balta ir ruda arba balta ir juoda. Bicolour kategorijoje gali varžytis visų veislių katės, kurių pusę kūno dengia balta spalva. Tiesa, yra veislių, kurioms balta spalva nebūdinga ir pagal standartą jie šios spalvos turėti negali, tai – rusų mėlynoji, birmos, abisinijos, bengalo, bombėjaus ir kitų veislių  katės“, – sako parodos organizatorė LGAC viceprezidentė Renata Citovič.
Dvispalvės katės lengvai sužavi aplinkinius, kadangi turi daugybę kailio raštų variantų. Ypač elegantiškai atrodo juodą ir baltą spalvas tiesiomis linijomis skiriantis kailis, tokios katės atrodo tarsi nuolat dėvėtų smokingą. Egzotiškumu paperka ir juodos, baltos bei morkinės spalvų derinys, dažnai primenantis vėžlio kiauto raštą.
„Lietuvoje ypatingo populiarumo sulaukė bengalų veislės katės, panašėjančios į miniatiūrinį leopardą. Bengalams būdingas minkštas ir švelnus dėmėtas ar marmuro rašto kailis, neįprastai ilgas kūnas, grakščios kojos, akį priklausto nepaprastai ryškios ir didelės akys. Bengalijos gražuolės charakteris yra panašus į kitų naminių kačių, o pamačiusios vandenį – jos visada mielai išsimaudys“, – sako R. Citovič.
Parodos metu žiūrovai galės išvysti įvairaus amžiaus kates. Nors dažnai manoma, kad žaismingi ir aktyvūs būna tik maži kačiukai, iš tikrųjų apie katės nusiteikimą lengva spręsti iš jos elgesio. Štai kuomet katė nori žaisti, ji pradeda ridentis ant nugaros, o supykus ­– pašiaušia savo kailį, bandydama būti didesnė už savo priešą. Jei jūsų katė pasitinka jus su į priekį palenktom ausytėm – ji jūsų pasiilgo, o jei jos ausys užlenktos atgal – gali būti, jog ji yra išsigandusi ar nerami. Laimingiausia katė gulėdama ant pilvo ir paslėpusi po juo savo pėdutes.
Gegužės 16-17 dienomis prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vyksiančioje parodoje lankytojų akis ir širdį džiugins daugiau nei 200 kilmingų, retų ir populiarių kačių veislių, tarp jų šventoji Birmos katė, Meino meškėnų, Persų, Egzotų, Kornvalio Reksų, Selkirk Reksų, Britų trumpaplaukių ir kitų. Parodos lankytojai išvys ir įvairių veislių Jūrų kiaulytes. Šį sezoną Kaune tai paskutinė paroda. Kita – tik rudenį. Parodos lankymas mokamas.

Viktorija Lazareva, Integrity PR<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų