Įdomybės

2015 m. balandžio 23 d.

Vienas iš Kazanėje stovinčių daugiabučių yra labai neįprastas - tvora apjuostame jo kieme nerasime nei vieno po langais pastatyto automobilio. Gal namas dar neapgyvendintas ir laukia pirmųjų pirkėjų? Tai kad ne - visi butai parduoti ir kieme jau krykštauja maži vaikai. Tai kokia šios keistenybės paslaptis?

2015 m. balandžio 22 d.

Havajų universiteto astronomai atrado galbūt didžiausią struktūrą Visatoje - beveik 20 tūkstančių milijardų kilometrų skersmens vadinamąja supertuštumą. Tai - erdvė, kurioje yra kur kas mažiau galaktikų, negu kitur. Mokslininkai sako, kad tai - labai retas reiškinys, kuris gali padėti suprasti daugiau apie Visatos istoriją ir sandarą.

2015 m. balandžio 20 d.

Trečiadienį Europos Komisija (EK) apkaltino "Google“, interneto paieškos ir reklamos gigantą, pažeidusį Europos Sąjungos (ES) konkurencijos taisykles. Išsiųstame kaltinamajame rašte EK konstatuoja, kad "Google“ galėjo piktnaudžiauti savo dominuojančia padėtimi rinkoje, tuo pažeisdama ES konkurencijos įstatymą.

2015 m. balandžio 3 d.

Ekonomistas Raimondas Kuodis "Žinių radijui“ nurodė suskaičiavęs, kiek pinigų uždirbant per mėnesį laimės žmogui nedaugėja - apie 1160 eurų arba 4000 litų per mėnesį.

2015 m. balandžio 1 d.

Lietuvoje pradedama kurti vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema. Aplinkos ministerijos leidimą šios sistemos administratoriaus veiklai gavusi viešoji įstaiga "Užstato sistemos administratorius“ (USA) jau kreipėsi į šalies prekybos įmones, kviesdama per balandį pateikti paraiškas dėl taromatų - įrenginių, kurie užstato sistemos pakuotę atpažins automatiškai, ją priims ir grąžins pirkėjams depozitą, poreikio. Naujoji vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema pradės veikti 2016

...
2015 m. balandžio 1 d.

Bankas gaus beveik 600 tūkstančių eurų kompensaciją, pasiliko teisę išieškoti skolas iš susijusių asmenų.

2015 m. kovo 24 d.

Pastaraisiais metais universitetus baigiantys ir į darbo rinką žengiantys jauni darbuotojai vyresnius kolegas stebina ne tik kitokiu požiūrį į darbą ir darbo kultūrą. Tyrimai rodo, kad trečdalį darbo rinkos šiemet sudarysiantys specialistai nesugeba išsėdėti nepasitikrinę "Facebook“ paskyros ar mobiliojo telefono ilgiau nei septynias minutes. Personalo specialistai siūlo jiems taikyti laisvų darbo valandų terapiją.

2015 m. kovo 24 d.

Papildomų matmenų paieškos, gyvybės Žemėje mįslės sprendimas ir vėžį stabdančios riebiosios rūgštys.

2015 m. kovo 20 d.

2009 m. Bernardinai.lt skelbė interviu su habilituotu gamtos mokslų daktaru, Tarptautinės hidrologų asociacijos, Amerikos hidrologijos instituto ir Šiaurės šalių hidrologijos asociacijos nariu Algirdu Klimu apie vieną iš būtinų gyvybei komponentų - gėlą vandenį. Manome, kad šis pokalbis ne mažiau aktualus ir šiandien.

2015 m. kovo 20 d.

Balandžio viduryje Trakų rajono gyventojams bus pradėti dalinti konteineriai, kurie leis rajone į sąvartynus išmetamų atliekų kiekį sumažinti maždaug 840 tonų per metus. Šio rajono individualių valdų gyventojams bus išdalinta 12 tūkst. dviejų rūšių konteinerių stiklui bei popieriui, plastikui, metalui rūšiuoti.

2015 m. kovo 20 d.

Kovo 20-oji pasaulinė Žemės diena. Tai kartu raginimas susimąstyti apie mūsų santykį su aplinka, kurioje gyvename, apie mums padovanotą sesę Gamtą.

2015 m. kovo 18 d.

Artėjant 100-ajam Lietuvos gimtadieniui, keliautojai ir žinomi visuomenės veikėjai jau dabar valstybei ruošia ypatingą dovaną - precedento neturintį trejų metų trukmės lietuvių žygį per pasaulį. Kelionės metu ekipažas lankys visame pasaulyje įsikūrusias lietuvių bendruomenes. Iš viso bus aplankyta 100 valstybių ir įveikta 200 tūkst. kilometrų.

2015 m. kovo 17 d.

Nors televizija yra svarbiausias Lietuvos gyventojų naujienų šaltinis, Lietuva yra viena iš penkių ES šalių, kurių gyventojai dažniausiai naujienų ieško internete. Tai parodė Europos parlamento užsakyta apklausa.

2015 m. kovo 17 d.

Inžinerinio konsultavimo ir projektų valdymo įmonė "Baltic Engineers“ Vilniuje projektuos Regioninį skrydžių valdymo centrą, kuris galės aptarnauti gerokai didesnę teritoriją nei dabartinis. Naujasis centras bus vienas moderniausių Europoje ir atitiks aukščiausius energinio naudingumo reikalavimus. Į statybas užsakovai planuoja investuoti daugiau nei 8,6 mln. EUR.

2015 m. kovo 17 d.

Nemuno deltos regioninis parkas ne veltui vadinamas paukščių rojumi. Kasmet, pavasarinių migracijų metu, čia apsistoja įspūdingi sparnuočių būriai. Potvynio užlietose pievose jie ilsisi ir atgauna jėgas.