Įdomybės

2015 m. rugsėjo 10 d.
Vis dažniau tiek vaikus, tiek suaugusiuosius visame pasaulyje kamuoja alergijos. Dažnai jų priežastys gali glūdėti produktuose, kuriuos vartojame - vaikystėje į organizmą patekę alergenai pasekmių gali turėti ir kur kas vėliau. Todėl specialistai pataria kūdikių ir vaikų prekes rinktis kuo natūralesnes - kad mažyliui niekas netrukdytų augti sveikam.
2015 m. rugsėjo 1 d.
Artėjantis kalendorinis ruduo gyventojams atneš ne tik įvairių gėrybių, tačiau ir nemažai žaliųjų atliekų, kurias reikia atsakingai tvarkyti. Sodo ir daržo augmenijos likučiai, nukritę lapai ir kitos sezoninių aplinkos tvarkymo darbų metu sukauptos žaliavos gali būti labai gera trąša, kurios dažnai atsisakome dėl elementarių žinių stokos.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Rugpjūčio 24-ąją švento Baltramiejaus dieną išlydėjome gandrus.
2015 m. rugpjūčio 10 d.
Šiuolaikiniame pasaulyje kasdien vis daugiau žmonių suserga celiakija - genetine, alergine liga, kuria sergant žmogaus organizmas netoleruoja glitimo. Vienintelis jos gydymo būdas - visam laikui atsisakyti javų baltymo turinčių produktų - daugumos miltų, duonos, makaronų ir kepinių arba keisti juos panašiais glitimo neturinčiais produktais.
2015 m. rugpjūčio 5 d.
Lietuvos zoologijos sodas skatina atsakingai tvarkyti atliekas ir kviečia savo lankytojus ir darbuotojus rūšiuoti. Šį pavasarį sode įrengta 20 rūšiavimo aikštelių, kuriose pastatyta 80 rūšiavimo konteinerių.
2015 m. rugpjūčio 5 d.
Kavos puodelis - energijos užtaisas, kurio griebiamės norėdami nugalėti nuovargį ir padidinti darbingumą.
2015 m. liepos 30 d.
Liepos 30 d. atidaroma atnaujinta Ventės rago ornitologinė stotis. Atidaryme dalyvaus aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
2015 m. liepos 23 d.
Popierius yra viena iš žaliavų, kurios vartojimas, net ir įžengus į technologijų amžių, kasmet auga. Turbūt nedaug kas žino, bet popierius Lietuvoje sudaro apie 14 proc. visų komunalinių atliekų.
2015 m. liepos 20 d.
Daugelis iš mūsų mano, kad kelionė tarptautiniu autobusu yra nuobodi. Edmundas Pavlovas, "Eurolines“ vadovas Lietuvoje, griauna šį mitą ir tikina, kad žmonės, keliaudami autobusu prisigalvoja neįtikėtinų veiklų.
2015 m. liepos 14 d.
Viduramžiais visos kilmingos giminės turėjo savo herbus ir vėliavas.
2015 m. liepos 2 d.
Pastaruoju metu gamtininkai dažnai sulaukia klausimo, kaip elgtis su šikšnosparniais, ypač jų kolonijomis, įsikūrusiomis gyvenamųjų namų palėpėse, stogo dangos plyšiuose ar kiaurose sienose. Daugelis tokios kaimynystės nenori, todėl teiraujasi, kokios prevencinės priemonės gali nuo to apsaugoti.
2015 m. birželio 14 d.

Įpusėjus pirmajam vasaros mėnesiui, daržininkai ir sodininkai nekantriai laukia pirmojo derliaus. Lietuviškos vasaros pradžioje oras sunkiai prognozuojamas - tai vėsu, kaip ankstyvą pavasarį, tai netikėtai užplūsta šiluma ir pradeda stigti drėgmės, tačiau pirmosios gėrybės - salotos, ridikėliai, krapai ir svogūnų laiškai - jau dera. Pasak specialistų, nors nuspėti, ar bus geras derlius, sudėtinga, svarbiausia augalus stebėti ir tinkamai jais pasirūpinti vegetacijos laikotarpiu ir kantriai laukt

...
2015 m. birželio 12 d.

Mėnuo, kurį gimėte, turi įtakos ligoms, kuriomis, tikėtina, būsite linkę sirgti. Toks teiginys nuskambėjo ne iš kokio nors astrologo, o iš rimtų mokslininkų lūpų. JAV, Niujorke esančio Kolumbijos universiteto mokslininkai sukūrė algoritmą, kuriuo susiejo duomenis apie gimimo datą ir medicininius įrašus.

2015 m. birželio 12 d.

Zondas "Dawn" vis artėja prie Cereros ir mįslingųjų jos žiburių, tie žiburiai vis didesni ir vis labiau glumina, tačiau dar labiau glumina mokslininkų sutrikimas - jie vis dar neturi tvirto paaiškinimo, iš kur nykštukinėje planetoje tokios iliuminacijos. Kurios, beje, jau kelintą mėnesį neužgęsta. Pirmą kartą istorijoje, erdvėlaivis, skriejantis aplink Marsą, aptiko stiklo pėdsakų Raudonosios planetos kraterių viduje. Šis atradimas teikia itin didelių vilčių nežemiškos gyvybės formos medžiokle

...
2015 m. birželio 10 d.
Draudimo bendrovė Seesam, apibendrinusi savo ir Informatikos ir ryšių departamento prie LR Vidaus reikalų ministerijos 2014 metų duomenis, sudarė automobiliams rizikingiausių Vilniaus gatvių žemėlapį.