Įdomybės

2014 m. spalio 13 d.

Ne taip seniai žiniasklaidoje mirgėjo rašiniai apie Sibire atrastus neįprastus kraterius. Radiniai davė pradžią diskusijomis apie jų kilmę. Mokslininkai linkę manyti, kad panašūs geologiniai procesai galėjo lemti ir garsiajame Atlanto vandenyno Bermudų trikampyje dingusių laivų ir lėktuvų likimą.

2014 m. spalio 13 d.

Šiandien, kai bemaž kiekvienas žemės kvadratinis kilometras yra kruopščiai išmatuotas bei ištirtas, rasti žmogaus dar nepalytėtų gamtos kampelių yra išties sunku. Šia galimybe džiaugtis gali nebent speleologai, kurie žemės gelmėse vis dar sugeba atrasti neįtikėtinų dalykų.

2014 m. spalio 13 d.

Šiuolaikinėje interneto visuomenėje išsaugoti privatumą darosi vis sunkiau. Štai "Google“ gali išsamiai papasakoti apie žmogaus veiklą laisvalaikiu, keliones ar mėgstamiausius muzikos stilius... O ką šis interneto milžinas žino apie jus?

2014 m. spalio 13 d.

Spalio 14 d. į Vilnių atvyks Šokomobilis - tarptautinio ChocoMobil turo ekipažas. Šia kampanija siekiama atkreipti dėmesį į kakavos augintojų ir darbininkų gyvenimo bei darbo sąlygas trečiojo pasaulio šalyse (ypač - Vakarų Afrikoje, taip pat didelis dėmesys skiriamas ekologijai bei skatinama Fairtrade (liet. Sąžininga prekyba) prekybos sistema. Turas, prasidėjęs rugpjūčio 1 d., Berlyne, truks tris mėnesius. Jo metu bus aplankyta 14 šalių, 26 miestai, įveikta 10 000 km.

...
2014 m. spalio 13 d.

Per septynis mėnesius visą Lietuvą apkeliavusi ir daugiau nei dvidešimtyje renginių apsilankiusi socialinė-edukacinė akcija "Svajonių karavanas“ spalį nusprendė praleisti senojoje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinėje Trakuose, o kad svajoti būtų įdomiau, susitikimus su svajotojais nusprendė paįvairinti įdomiais pasakojimais, kurių pirmasis - apie kunigaikščių virtuvę.

2014 m. spalio 9 d.

Du įvarčiai per paskutiniąsias 13 rungtynių sekundžių, 6 smūgių baudinių serija - tokia Nacionalinės ledo ritulio lygos organizuojamo atvirojo Lietuvos ledo ritulio čempionato pradžia.

2014 m. spalio 9 d.

2015 m. sausio 1-ąją įvyksiantis Lietuvos prisijungimas prie euro zonos žymės naują ir reikšmingą etapą šalies istorijoje. Šia proga žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje - UAB "Monetų namai“ - dovanos proginį medalį.

2014 m. spalio 8 d.

Vyrą, norėjusį nubėgti Atlanto vandenynu iš Floridos į Bermudą, teko gelbėti JAV pakrantės apsaugai. Jis ketino daugiau nei 1,6 tūkst. kilometrų vandeniu nukeliauti burbule, kuris varomas vien tik fizine žmogaus jėga.

2014 m. spalio 6 d.

Mėnulis aplink Žemę skrieja daugiau nei 4 mlrd. metų, tačiau gali būti, kad ištikimas mūsų planetos draugas yra ne vienas.

2014 m. spalio 6 d.

Bluntas koncerto organizatoriams pateikė techninių reikalavimų sąrašą. Pastarajame daugiausiai reikalavimų ne koncerto įrangai, bet atlikėjo ir jo trupės poreikių užtikrinimui - patogūs baldai/ poilsio zonose, drabužinėse prieinamas interneto ryšys, apsauga viešose ir privačiose erdvėse bei šimtai rankšluosčių.

2014 m. spalio 1 d.

Per artimiausius keliasdešimt metų saulės energija taps pagrindiniu elektros šaltiniu pasaulyje, mano Tarptautinė energetikos agentūra.

2014 m. rugsėjo 30 d.

Neatmesčiau galimybės, kad prie "Akropolio“ masiškai sustreikavusios automobilių signalizacijos - nedraugiškos valstybės elektronikos prietaisų paskleisto mikrobangų impulso pasekmė, sako Vilniaus universiteto radiofizikos profesorius Jonas Grigas.

2014 m. rugsėjo 30 d.

Pluoštinė kanapė, ilgai sieta tik su kvaišalais, pamažu vaduojasi iš stereotipinio mąstymo gniaužtų ir įgauna gerą vardą. Besidomintys šios kultūros auginimu įžvelgia plačias panaudojimo galimybes ir jau kalba apie pluoštinę kanapę kaip apie itin ekologišką statybinę medžiagą, tinkamą namų statybai.

2014 m. rugsėjo 30 d.

Ar dar prisimenate pasaką, kai iš kirvio buvo bandoma košę išvirti? O jei gautumėte užduotį iš greitai paruošiamų makaronų pagaminti bent 6 skirtingus patiekalus ar užtektų kūrybiškumo juos sugalvoti? Daugeliui atrodo, kad šį produktą galima tik užpilti karštu vandeniu ir, palaukus kol išbrinks, valgyti. Pasaulis jau seniai atrado ir mėgaujasi ne tik taip paruoštais makaronais, bet ir "ramen burgeriu“ (angl. suvožtinis iš greitai paruošiamų makaronų), vištienos sriuba ar

...
2014 m. rugsėjo 29 d.

Naujas tyrimas rodo, kad vanduo gali būti gana paplitęs ingredientas dulkių bei dujų debesyse, iš kurių ir gimė visa Saulės sistema. Manoma, kad mūsų žvaigždei yra 4,5 mlrd metų, bet vanduo Žemėje galėjo suformuoti dar iki to laiko, mažyčių ledo kristalų, skriejančių kosminėje erdvėje, pavidalu.