Įdomybės

2014 m. spalio 23 d.

Spalio 7 d., kai Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautai darbavosi atvirame kosmose, netyčia buvo nufilmuotas neatpažintas skraidantis objektas (NSO). Jis labai aiškiai matyti filmuojamo vaizdo fone, tarp Žemės ir TKS. Vaizdas Žemėn buvo transliuojamas tiesiogiai.

2014 m. spalio 23 d.

Internete išplatinta daug vaizdo įrašų, kuriuose "McDonald's“ mėsainis praėjus daugybei laiko po jo įsigijimo vizualiai atrodo beveik nepasikeitęs. Dar vieną tyrimą praėjusią savaitę atliko ir naujienų svetainė "Buzzfeed“, kuri savo tinklalapyje paskelbė eksperimento vaizdo įrašą su septyniais mėsainiais iš skirtingų greito maisto restoranų. Kodėl vieni mėsainiai po šio laikotarpio supelijo, o kiti liko beveik sveiki?

2014 m. spalio 22 d.

NASA kosminis zondas "Cassini“ Saturno apylinkėse nufotografavo labai keistos formos kosminį kūną, gluminamai panašų į širšių lizdą. Tačiau kai kosminis aparatas prie jo priartėjo, širšių lizdas jį "pavaišino“ elektros iškrova, rašo "Universetoday.com“.

2014 m. spalio 21 d.

Mūsų pažangi civilizacija pastatyta ant lengvai išgaunamos anglies, naftos ir dujų. New Scientist gvildena alternatyvią istoriją, kurioje glūdi pamokos mums visiems

2014 m. spalio 20 d.

Kai makaronai atšąla, kūnas juos virškina kitaip, pasisavina mažiau kalorijų ir kraujo gliukozės lygis pakyla mažiau. O juos vėl pašildžius, efektas dar didesnis - gliukozės lygio padidėjimas sumažėja 50%.

2014 m. spalio 13 d.

Ne taip seniai žiniasklaidoje mirgėjo rašiniai apie Sibire atrastus neįprastus kraterius. Radiniai davė pradžią diskusijomis apie jų kilmę. Mokslininkai linkę manyti, kad panašūs geologiniai procesai galėjo lemti ir garsiajame Atlanto vandenyno Bermudų trikampyje dingusių laivų ir lėktuvų likimą.

2014 m. spalio 13 d.

Šiandien, kai bemaž kiekvienas žemės kvadratinis kilometras yra kruopščiai išmatuotas bei ištirtas, rasti žmogaus dar nepalytėtų gamtos kampelių yra išties sunku. Šia galimybe džiaugtis gali nebent speleologai, kurie žemės gelmėse vis dar sugeba atrasti neįtikėtinų dalykų.

2014 m. spalio 13 d.

Šiuolaikinėje interneto visuomenėje išsaugoti privatumą darosi vis sunkiau. Štai "Google“ gali išsamiai papasakoti apie žmogaus veiklą laisvalaikiu, keliones ar mėgstamiausius muzikos stilius... O ką šis interneto milžinas žino apie jus?

2014 m. spalio 13 d.

Spalio 14 d. į Vilnių atvyks Šokomobilis - tarptautinio ChocoMobil turo ekipažas. Šia kampanija siekiama atkreipti dėmesį į kakavos augintojų ir darbininkų gyvenimo bei darbo sąlygas trečiojo pasaulio šalyse (ypač - Vakarų Afrikoje, taip pat didelis dėmesys skiriamas ekologijai bei skatinama Fairtrade (liet. Sąžininga prekyba) prekybos sistema. Turas, prasidėjęs rugpjūčio 1 d., Berlyne, truks tris mėnesius. Jo metu bus aplankyta 14 šalių, 26 miestai, įveikta 10 000 km.

...
2014 m. spalio 13 d.

Per septynis mėnesius visą Lietuvą apkeliavusi ir daugiau nei dvidešimtyje renginių apsilankiusi socialinė-edukacinė akcija "Svajonių karavanas“ spalį nusprendė praleisti senojoje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinėje Trakuose, o kad svajoti būtų įdomiau, susitikimus su svajotojais nusprendė paįvairinti įdomiais pasakojimais, kurių pirmasis - apie kunigaikščių virtuvę.

2014 m. spalio 9 d.

Du įvarčiai per paskutiniąsias 13 rungtynių sekundžių, 6 smūgių baudinių serija - tokia Nacionalinės ledo ritulio lygos organizuojamo atvirojo Lietuvos ledo ritulio čempionato pradžia.

2014 m. spalio 9 d.

2015 m. sausio 1-ąją įvyksiantis Lietuvos prisijungimas prie euro zonos žymės naują ir reikšmingą etapą šalies istorijoje. Šia proga žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje - UAB "Monetų namai“ - dovanos proginį medalį.

2014 m. spalio 8 d.

Vyrą, norėjusį nubėgti Atlanto vandenynu iš Floridos į Bermudą, teko gelbėti JAV pakrantės apsaugai. Jis ketino daugiau nei 1,6 tūkst. kilometrų vandeniu nukeliauti burbule, kuris varomas vien tik fizine žmogaus jėga.

2014 m. spalio 6 d.

Mėnulis aplink Žemę skrieja daugiau nei 4 mlrd. metų, tačiau gali būti, kad ištikimas mūsų planetos draugas yra ne vienas.

2014 m. spalio 6 d.

Bluntas koncerto organizatoriams pateikė techninių reikalavimų sąrašą. Pastarajame daugiausiai reikalavimų ne koncerto įrangai, bet atlikėjo ir jo trupės poreikių užtikrinimui - patogūs baldai poilsio zonose, drabužinėse prieinamas interneto ryšys, apsauga viešose ir privačiose erdvėse bei šimtai rankšluosčių.