Įdomybės

2016 m. kovo 28 d.
Praėjus beveik dviem mėnesiams nuo užstato sistemos starto, Lietuvos gyventojai aktyviai grąžina vienkartines pakuotes ir domisi naujosios sistemos principais.
2016 m. kovo 13 d.
Vietinių turistų skaičius auga jau kelintus metus iš eilės. Atostogas ar keliones savaitgaliais po Lietuvą renkasi ne tik turistai iš kaimyninių užsienio šalių, bet vis dažniau ir patys lietuviai.
2016 m. kovo 13 d.
Higienos institute atilikto tyrimo metu gauti duomenys padeda prognozuoti tikėtiną žmonių bendrąjį mirtingumą ir mirtingumą nuo kai kurių ligų. Nustatyta, kokius padarinius visuomenės sveikatai sukels rūkymas ir alkoholis per artimiausius dešimtmečius.
2016 m. vasario 5 d.
Internetinė svetainė šiandieną yra neatsiejama kiekvienos veiklos, įmonės ar asmens gyvenimo dalis, nes per ją pateikiama visa informacija ir naujienos apie save plačiajam pasauliui. Todėl dėl geresnio puslapio matomumo, didesnio lankytojų skaičiaus ir populiariausios paieškų sistemos "Google“ reitingo, kasdieną savo interneto svetaines tobulina tūkstančiai svetainių kūrėjų ir savininkų.
2016 m. sausio 22 d.
Kaip kietis gali užmušti antilopę, arba pupelės ūglis tikslingai ieško atramos, kaip į garsą reaguoja augalų lapai ir šaknys, arba dideli medžiai maitina mažesniuosius - į šiuos ir daug kitų užburiančių mokslo tyrimais pagrįstų klausimų buvo atsakyta susirinkusiems į VDU Kauno botanikos sodą.
2016 m. sausio 18 d.
Krepšinis, Igoris Molotkovas, Agness Landau ir kaip elgtis karo atveju - populiariausios 2015-ųjų paieškos.
2016 m. sausio 7 d.
Artėja laikas leisti vaiką į mokyklą, tačiau mažylis neištaria tam tikrų garsų. Jis kalba paskirais žodžiais, o ne sakiniais, nesugeba papasakoti net trumpos istorijos iš savo patirties. Daugiakalbėje šeimoje augantis vaikas viename sakinyje vartoja dviejų ar net trijų kalbų žodžius. Ką daryti? "Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorė logopedė Kristina Jurevičiūtė įvardija didžiausias tėvų daromas klaidas, ugdant 2-6 metų vaikų kalbos įgūdžius.
2015 m. gruodžio 30 d.
Lietuvos vartotojų instituto užsakymu 2014 m. atliktas reprezentatyvus tyrimas atskleidė, kad apie 15 proc. Lietuvos gyventojų dažnai nesuvokia, kas yra asmens duomenys, o 49 proc. apklaustųjų nežino, kas yra tapatybės vagystė. Šie rezultatai rodo, kad Lietuvos gyventojų žinios apie tapatybės vagystes yra nepakankamos - efektyviam apsisaugojimui trūksta informacijos.
2015 m. gruodžio 18 d.
Ketinate taisyklingai įvažiuoti ir suktis žiedine sankryža, tačiau į jūsų juostą neteisėtai "nosį“ kiša kelių padauža iš pirmosios juostos. Ar ši situacija Jums pažįstama? Tikėtina, kad atsidūrus tokioje situacijoje Jus ne tik apims pyktis, bet ir noras "paauklėti“ prasižengusį eismo dalyvį, rodo didžiausios ne gyvybės draudimo bendrovės "Lietuvos draudimas“ vairuotojų apklausa.
2015 m. gruodžio 9 d.
Kūčios ir šv. Kalėdos - gražiausios žiemos šventės ir dideliam, ir mažam. Tai naujų vilčių, ateities siekių ir svajonių išsakymo metas. Šiuo laikotarpiu vaikus lanko Kalėdų Senelis, su kuriuo susitinkama šventinių renginių metu. Kalėdų Senelis, įsmukęs židinio kaminu vidun, mažuosius aplanko naktį miegančius, sudeda dovanėles po eglute ar į kojines, pakabintas prie lovelių. Jis, į roges pasikinkęs devyniaragių elnių, atskrieja iš tolimosios šalčio šalies Laplandijos....
2015 m. gruodžio 9 d.
VDU Kauno botanikos sodo oranžerijoje atidaryta biblinių augalų paroda. Šia proga prisimintos Biblijoje minimų augalų istorijos, vertingosios savybės: susirinkusieji galėjo ne tik pamatyti seniausiais laikomus augalus, bet ir paragauti jų vaisius.
2015 m. lapkričio 26 d.
"Jeigu iš Jūsų vagia, esate kažko vertas“, — sako profesionalūs fotografai. Tačiau retas asmuo, radęs savo kūrinį, klaidžiojantį internete be jo žinios, apsidžiaugia. Neretai kūrėjų pretenzijų nesuvokia ir nuotrauką išplatinę asmenys.
2015 m. lapkričio 26 d.
Draudimo bendrovė BTA ir "Spinter tyrimai“ atliko apklausą ir išsiaiškino, kokie eismo dalyviai vairuojant kelia didžiausią įtampą. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad ir pėsčiuosius, ir vairuotojus labiausiai trikdo "kelių ereliai“.
2015 m. lapkričio 18 d.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, per šiuos metus jau užfiksuoti 955 gaisrai atliekų konteineriuose, iš kurių net 703 - dėl neatsargaus gyventojų elgesio. Tokių gaisrų rizika pastebimai padidėja prasidėjus šildymo sezonui, kai išvalius kietojo kuro katilus, krosnis ar židinius neapdairiai atsikratoma pelenų atliekomis, tinkamai neįvertinus jų pavojaus.
2015 m. lapkričio 9 d.
"Saugūs namai“ - su tokiu šūkiu ir interaktyviais praktiniais užsiėmimais "Litexpo“ lankytojus pasitinka paroda "Eko Logika“. Pagrindinis šių metų parodos išskirtinumas - galimybė ne tik daugiau sužinoti, bet ir praktiškai įsitikinti saugesnių ir aplinkai draugiškesnių namų švarinimo ir priežiūros alternatyvų veiksmingumu.