Įdomybės

2014 m. gruodžio 23 d.

Vyriausybių paslaptis viešinantis tinklalapis "WikiLeaks“ sekmadienį paskelbė du JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) dokumentus, kuriuose šnipams pateikiama rekomendacijų, kaip neatskleisti savo tikrosios tapatybės, naudojantis suklastotais dokumentais, kai jiems tenka kirsti valstybių sienas.

2014 m. gruodžio 21 d.

Toli už Neptūno orbitos, Oorto debesyje skrieja trilijonai Saulės sistemos formavimosi liekanų - kometų.

2014 m. gruodžio 17 d.

Lietuviškas startuolis "Rotten WiFi“ pristatė vartotojams naują platformą "Hotels’ WiFi rank”, kurioje visi "Rotten WiFi“ programėle ištestuoti viešbučiai reitinguojami pagal bevielio interneto ryšio greitį ir kokybę. Žmonėms, kuriems yra svarbu turėti gerą internetą ne tik namuose, bet ir apsistojus viešbutyje atostogų ar verslo kelionių metu, tokia informacija padės greičiau ir lengviau apsispręsti, kur apsigyventi.

...
2014 m. gruodžio 8 d.

Retas kuris prieštaraus, kad Australijoje gamta šiek tiek kitokia. Ten karaliauja keisti sterbliniai ir ne sterbliniai gyvūnai, šiurpaus dydžio cikados ir t.t. Ne išimtis ir Australijos orai. Ne, šįkart žinutė ne apie naują karščio rekordą. Šįkart Australijai žadą atėmė penktadienį virš Sidnėjaus susiformavęs ir miestą prarijęs apokaliptinis audros debesis. Stebint iš šalies jis priminė ne tiek audrą, kiek elektros iškrovų vagojamą termobranduolinio sprogimo debesį.

...
2014 m. gruodžio 2 d.

1901 m. Egėjo jūroje prie Antikiteros salos rastos 60 m. pr. Kr. nuskendusio laivo liekanos, o jose - štai toks keistas įrenginys. Jis pavadintas Antikiteros mechanizmu (angl. - Antikythera mechanism). Dėl jo mokslininkai galvas laužo ir šiandien. Tačiau naujausi tyrimai liudija, kad šis mechaniniu kompiuteriu vadinamas įrenginys yra keliais šimtais metų senesnis, nei buvo manoma iki šiol.

2014 m. gruodžio 2 d.

Rytoj, lapkričio 29 dieną, Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje bus pabaigta statyti monetų piramidė, sudaryta iš vieno milijono lietuviškų vieno cento monetų. Tai yra didžiausia pasaulyje piramidė, pastatyta iš monetų.

2014 m. lapkričio 25 d.

"Formulės 1" komanda "Lotus F1" seniai garsėja kaskadiniais triukais. Tačiau šis gali būti vienas beprotiškiausių - įsibėgėjęs vilkikas su visa puspriekabe užlekia ant estakados ir peršoka po juo palendantį F1 bolidą. Nuostabiausia, jog tai nėra kompiuterinė grafika - triukas atliktas ir nufilmuotas iš tikrųjų. Beje, F1 bolidą šio triuko metu vairavo garsus kaskadininkas iš Lietuvos Martynas Ivanovas.

2014 m. lapkričio 24 d.

Žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams apie pietų Europoje vykstančius žemės drebėjimus, kyla klausimas, ar kada nors toks pat likimas gali ištikti ir Lietuvą. Geologai sako, kad tikimybė, jog po lietuvių kojomis pradės drebėti žemė yra maža, bet ji išlieka. Lietuvos teritorijoje taip pat yra vienas tektoninis lūžis, per kurį gali išsiveržti žemės gelmių energija.

2014 m. lapkričio 21 d.

NASA paviešino naują žemėlapį, kuriame pažymėtas kiekvienas Žemės atmosferon įskriejęs asteroidas nuo 1994 iki 2013 m. Iš viso tokių suskaičiuota 556.

2014 m. lapkričio 19 d.

Lietuviai turi priežodį: ieško lyg adatos šieno kupetoje. Taip norima apibūdinti beprasmį darbą. Bet menininkas iš JAV įrodė, kad adatą toje kupetoje rasti įmanoma.

2014 m. lapkričio 18 d.

Garsusis anglų rašytojo Džordžo Orvelo romanas "1984-tieji“ "buvo parašytas kaip perspėjimas, o ne kaip vadovėlis“, ironizuoja tinklaraštininkai, kai kalba pasisuka apie teisę būti pamirštam. Nepaisant saviraiškos laisvės gynėjų kritikos šiai teisei, nepaneigsime, kad šiuolaikiniai duomenų kaupimo ir apdorojimo mastai kelia grėsmę asmens privatumui. Didžiausia paieškos sistema pasaulyje - Google - gauna daugiau nei 40 tūkstančių užklausų per sekundę ir atlieka virš 3,5 milijardo paieškų p

...
2014 m. lapkričio 13 d.

Ipsviče (Jungtinė Karalystė) veikianti sodininkystės įmonė "Thompson and Morgan" išvedė augalą, kurį pavadino "Bulvidoru" (angl. - TomTato). Tai - bulvių ir pomidorų hibridas, ant kurio šakelių noksta pomidorai, o po žeme auga bulvės. Vienas toks augalas gali išauginti iki 500 pomidoriukų ir ne vieną kilogramą bulvių. Unikalios daržovės veislės autoriai teigia, augalo veislė išvesta be jokių genetinių modifikacijų, skelbia BBC.

2014 m. lapkričio 13 d.

Tyrėjams tam tikrame bangų ruože netikėtai pavyko išgirsti ir įrašyti Čuriumovo-Gerasimenkos kometos, ant kurios kaip tik dabar leidžiasi zondas "Philae“, skleidžiamus garsus, praneša "Space.com“. Pasirodo, kometa skleidžia žemo dažnio garsus, vietomis (pvz., nuo 0:32 min.) labai primenančius garsųjį Nikolajaus Rimskio-Korsakovo kūrinį "Kamanės skrydis“ ("Flight of the Bumblebee“).

2014 m. lapkričio 13 d.

Kaip žinia, priklausomai nuo šalies ekonominio išsivystymo 10-40% žemdirbių sunkiai išauginamo derliaus įvairiose stadijose "suvartoja“ mikroorganizmai. Turint omenyje greitai didėjančią žmonių populiaciją pasaulyje ir gilėjančią maisto krizę, tokios derliaus "dalybos” tampa nebeleistinomis. Ir čia nanotechnologijos gali šį bei tą pasiūlyti.

2014 m. lapkričio 12 d.

Galima drąsiai sakyti, jog šiais laikais daug daugiau katalikų nešiojasi su savimi išmaniuosius telefonus negu maldaknyges. Nors yra daugybė būdų telefonu prisijungti prie maldos tinklalapių, galima tvirtinti, jog naujos technologijos taip išblaško, kad maldos gyvenimas tikrai nukenčia.