Įdomybės

2015 m. vasario 9 d.

2014 m. pabaigoje bendra visų pasaulyje veikiančių vėjo jėgainių galia siekė 337 GW, skelbia leidinys "Windpower Monthly“. Kartu jos per metus pagamina apie 738 TWh elektros energijos - maždaug dvigubai daugiau, negu per metus suvartoja Jungtinė Karalystė. Šiemet instaliuotų vėjo jėgainių bendra galia, prognozuoja leidinio ekspertai, turėtų siekti apie 18 GW.

2015 m. vasario 9 d.

Specialiose aikštelėse pernai sutvarkyta daugiau kaip 51,6 tūkst. tonų nafta ir jos produktais užteršto grunto, dumblo ir vandens. Šie darbai kasmet padeda išvengti dešimtis tūkstančių eurų siekiančios žalos gamtai, skelbia Aplinkos ministerija.

2015 m. sausio 12 d.

Sausio 12 d. Didžiausios aplinkos tvarkymo įmonės Lietuvoje "Ecoservice“, kuri praėjusių metų liepą pirmoji Baltijos šalyse pristatė atsakingo atliekų valdymo programėlę "Eco App“, teigimu, per mėnesį šios programėlės paslaugomis vidutiniškai pradeda naudotis daugiau nei penki šimtai vartotojų. Tai bendrovės klientai arba sutarties dar neturintys vartotojai.

2015 m. sausio 12 d.

Rašysena nedažnai patenka į "kietųjų“ mokslų tyrimų sritį. Nors internete gausu rašysenos analizės testų, o kai kurios įdarbinimo agentūros šį metodą siūlo potencialių darbuotojų atrankai, išvados retai gali nustebinti objektyviais ir tiksliais apskaičiavimais. Visai kitas dalykas, kai rašyseną tiria matematikai.

2015 m. sausio 8 d.

Arbata būna gardi, kai naudojamas tinkamas vanduo. Ar galima į virdulį pilti šiltą vandenį iš čiaupo? Ar nuo to nepablogės maisto kokybė?

2015 m. sausio 7 d.
Nauji radiniai, naujos teorijos ir genetiniai atradimai radikaliai keičia supratimą apie pirmuosius amerikiečius.
2015 m. sausio 7 d.

Nuo šiol bet kuriam kompiuterį ar išmanųjį telefoną turinčiam žvejui iš žvejybos grįžti namo tuščiomis nebereikės. Malonumą gaudyti ir pagauti savo svajonių žuvį palengvins naujiena žvejams - unikalus lietuvių sukurtas projektas "MyLakeMap“. Tai - nauja ežerų giluminių žemėlapių svetainė ir išmaniųjų telefonų programėlė, padėsianti taupyti žvejų laiką ir pinigus. Meškeriotojams nebereikės į žūklę vežtis daugybės prietaisų, padedančių aptikti žuvį po vandeniu. Visą informacij

...
2015 m. sausio 6 d.

2014 m. žmonės prikūrė įvairiausių išradimų. Ekspertai ir vartotojai vienus vadina nesąmonėmis, o kitus, pavyzdžiui, sklandlentę ar pirštinę akliesiems, labai svarbiomis naujovėmis, kurios daug ką pakeis ir patobulins.

2015 m. sausio 5 d.

Per nepriklausomybės metus lietuviai tapo mandagesni, jaunoji karta dažniau šypsosi, į viską žiūri paprasčiau ir nėra prisirišusi prie materialių dalykų, pastebi psichologas psichoterapeutas Olegas Lapinas ir LRT televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė. Be to, jauni lietuviai nesijaučia prastesni nei vakariečiai, o netgi atvirkščiai - pranašesni. "Kai jie išvažiuoja į Vakarų valstybes, supranta, kad mūsų - rytiečių - alkis ir plėšrumas yra didžiulis pranašumas“,

...
2014 m. gruodžio 31 d.

Žiemos metu visuomet kyla daug diskusijų dėl kelininkų barstomų druskų poveikio aplinkai. Specialistai teigia, kad druska kenkia gruntiniam vandeniui, tačiau kelininkai aiškina kad nieko geresnio kol kas dar nėra išrasta.

2014 m. gruodžio 29 d.

Šventinis laikotarpis, be abejonės, asocijuojasi su dvylika Kūčių stalo valgių ir niekad neištuštėjančiu šventiniu Kalėdų stalu, nukrautu gausybe užkandžių bei dviem ar net trimis karštaisiais patiekalais. Deja, gausus stalas su savimi atsiveda ir nemalonų "draugą“ - persivalgymą. Dietologai pataria saikingai rinktis šventinius patiekalus - riboti didelių kiekių gausiai riebalais pagardintų mišrainių, o vietoje kelių karštųjų patiekalų rinktis vieną, mažai kaloringą, lengvai v

...
2014 m. gruodžio 29 d.

Kai fiziko Richardo Feynmano paklausė, su kuo iš nebegyvenančių norėtų pasikalbėti, ir ką pasakytų, jis atsakė: "Su savo tėvu. Pasakyčiau jam, kad laimėjau Nobelio premiją“ Nobelio premijos prestižas nekelia abejonių, bet 113 metų istorija buvo kontroversiška ir spalvinga.

2014 m. gruodžio 29 d.

Įsivaizduokime, nueiname į prekybos centrą, prisikrauname pilną vežimą miltų, o kasininkei duodam vilko kailį. Sunku įsivaizduoti tokius mainus šiandieninėje prekyboje. Šiandien pinigai yra žymiai patogesni ir gali labai daug.

2014 m. gruodžio 29 d.

Ar kalba ir mąstymas atskiriami? Ar žmonės, kurie kalba skirtingomis kalbomis, ir mąsto skirtingai? Šie ir panašūs klausimai seniai kamavo tiek paprastus žmones, tiek mokslininkus. Ne vienas, tikriausiai, esate girdėję mitą apie tai, kad eskimai turi penkiasdešimt pavadinimų sniegui, kaip pavyzdį, įrodantį, kad skirtingų kultūrų žmonės, kalbėdami skirtingomis kalbomis, skirtingai ir mato pasaulį.

2014 m. gruodžio 23 d.

"Būtinai parašykite apie tai“, - siūlė skaitytojas laiške, iš JAV išeivių lietuvių išgirdęs apie jiems didelį įspūdį padariusius susitikimus su ses. Igne Marijošiūte MVS. Beveik 20 susitikimų skirtinguose namuose, dalijantis tikėjimo ir gyvenimo įžvalgomis, anot dalyvavusiųjų liudijimo, tapo itin prasminga advento kelione. Išties, kai žmonėms šiuolaikinis gyvenimas kelia tiek daug reikalavimų, o šeimos patiria didelį spaudimą, skirti laiko dvasiniams poreikiams ir tikėjimo gyvenimui yra nemenk

...