GERTUVĖ – SVEIKIEMS ĮPROČIAMS UGDYTI

Visi žino faktą, kad vandenį gerti yra būtina, nes būtent jis daugeliu atvejų yra sveikatos ir jaunystės šaltinis, tačiau tiesa yra tokia, kad daugelis iš mūsų per dieną išgeria nepakankamą jo kiekį. Vieni teisinamės tuo, kad nesijaučiame ištroškę, o kiti, kad dėl įtemptos dienotvarkės paprasčiausiai nespėjame to padaryti. Pakankamą vandens kiekį išgerti tikrai nėra sunku, jeigu su savimi nešiositės patinkančią ir patogią gertuvę.

Pagrindiniai gertuvių tipai

Įprastai vandens gertuvės yra skirstomos į gertuves, pagamintas iš stiklo, taip pat į gertuves, pagamintas iš plastiko, ir į gertuves, pagamintas iš metalo. Visos šios gertuvės yra kokybiškos ir tinkančios sąlyčiui su geriamu vandeniu. Kalbant apie stiklines gertuves, būtina paminėti, kad šios gertuvės labai stilingos. Žinoma, dėl medžiagos, iš kurios yra pagamintos stiklinės gertuvės, jos yra sunkesnės, todėl nešiotis rankinėje, kuprinėje ir pan. jas gali būti nepatogu, tačiau jos puikus pasirinkimas žmonėms, dirbantiems ofisuose, nes tokia gertuvė ne tik tikrai gražiai atrodys ant darbo stalo, o ir nuolat jums primins, kad atėjo laikas išgerti vandens. Labai populiarios yra plastikinės gertuvės. Šios gertuvės yra lengvos, patvarios bei itin patogios naudoti. Įvairių dydžių, t. y., talpų, spalvų ir formų plastikinės gertuvės gali turėti ir skirtingus uždarymo būdus. Pažymėtina, kad šias gertuves itin pamėgę sportuojantys žmonės. Metalinės gertuvės gali būti gaminamos iš aliuminio arba nerūdijančio plieno. Iš aliuminio pagamintos gertuvės yra lengvos, pasižyminčios didžiule spalvų ir talpų įvairove. Rinkdamiesi gertuves iš aliuminio, būtinai rinkitės tik kokybiškas gertuves, nes kokybiškų aliuminių gertuvių apsauginė danga nesilupa. Iš nerūdijančio plieno pagamintos vandens gertuvės yra ilgaamžės, patogios naudoti. Šios gertuvės taip pat pasižymi tuo, kad yra lengvos, ir tuo, kad kai kurie jų modeliai gali išlaikyti šilumą.

Į ką atsižvelgti, renkantis gertuvę?

Pažymėtina, kad renkantis vandens gertuvę galioja taisyklė, kad „skūpus moka du kartus“. Žinoma, tai nereiškia, jog turėtumėte pirkti tik labai brangias gertuves, tačiau akivaizdžiai per pigios vandens gertuvės dažniausiai yra labai nekokybiškos, todėl nusipirkę tokį gaminį tikrai neliksite patenkinti. Rinkdamiesi vandens gertuves, visada atsižvelkite į savo individualius poreikius, t. y., jeigu jūs ne itin mėgstate sportuoti ar aktyviai leisti laisvalaikį, jums puikiai tiks gertuvės iš stiklo, nes tokios gertuvės bus ir praktiškas, ir gražus lengvai į interjerą įsiliejantis akcentas. Jeigu, pavyzdžiui, esate žmogus, kuris negali gyventi be sporto, stiklinės gertuvės jums tikrai netiks, nes dėl savo svorio ir gamybos medžiagos neatitiks jūsų poreikių. Kitas svarbus dalykas, į kurį reiktų atkreipti dėmesį, renkantis vandens gertuves, yra pasirinktos gertuvės atsparumas oro sąlygoms, smūgiams, įbrėžimams ir t. t. Gertuvės talpa yra ne ką mažiau svarbus kriterijus, renkantis gertuvę. Gertuvių būna įvairių dydžių. Šiuo metu populiariausios yra 0,5–1 l talpos gertuvės. Tokios talpos gertuvės puikiai tinka suaugusiems asmenims, na, o jeigu ieškote gertuvės savo vaikams, derėtų rinktis iš gertuvių, kurių talpa 0,2 l, 0,35 l ir pan. Specialistai rekomenduoja rinktis vandens gertuves, turinčias dvigubą uždarymą. Tokių gertuvių kandiklis yra apsaugotas dangteliu. Dangtelis apsaugo nuo vandens išsiliejimo bei nešvarumo patekimo ant kandiklio.

 <- Grįžti į atgal