Brangiausias skonio stipriklis ir afrodiziakas pasiekė Lietuvą

Brangiausias pasaulyje natūralus skonio stipriklis ir stipriausias afrodiziakas – Kašmyro šafranas – jau parduodamas ir Lietuvoje. Kilogramas šio išskirtinio prieskonio kainuoja apie 60 000 litų, juo prekiauja „7 Ievos namai“.

Šafranas – krokų žiedų piestelės – brangiausias prieskonis pasaulyje. Tačiau surinktas skirtinguose regionuose vertinamos nevienodai. Indijos Kašmyro regione auginamos, surenkamos ir džiovinamos krokų žiedų piestelės puikuojasi aukščiausios kokybės prieskonių viršūnėje. Šį išskirtinį prieskonį į Lietuvą parvežė prekės ženklą „7 Ievos namai“ valdančios UAB „Prieskonių ambasada“ vadovė Ieva Jonaitienė. Ji šią vasarą keliaudama Indijoje ieškojo išskirtinių Kašmyro šafrano tiekėjų.
„Yra manančių, kad šafranas saldus prieskonis, tačiau jo pagrindinė misija yra pabrėžti kitus skonius, aromatus, suintensyvinti visą maistą – tai lyg natūralus skonio stipriklis. Pavyzdžiui, ryžiai neturi išskirtinio skonio ar kvapo, tačiau įdėjus šafrano ims kvepėti, nusidažys gaivia geltona spalva. Šafranas sustiprina kepinių, uogienių, sausainių saldumą, cinamonas nuo jo skleidžia dar stipresnį kvapą. Mūsų gaminamose „Pilies“ ir „IN“ arbatose taip pat yra šafrano, kuris sustiprina saldymedžio, tikrojo žvaigždinio anyžiaus, citrinžolės, liepų žiedų, levandų kvapą, – aiškina „7 Ievos namų“ vadovė. – Šafraną galima naudoti beveik visur, tačiau dėl aitrumo ir gebėjimo sutraukti skonius jo reikia labai mažai.“
Šafranas naudojamas įvairiai, tačiau svarbiausia, kad jis tolygiai pasiskirstytų patiekale. Kaip teigia Ieva Jonaitienė, geriausiai išgauti šafrano savybes galima distiliuojant šafrano vandenį arba gaminant šafrano trauktinę – taip šio prieskonio aromatas pasiskirsto tolygiausiai. „Negalima šafrano piestelių į maistą dėti įprastai, kaip krapų, nes piestelės aromatas skleidžiasi tik vienoje vietoje – jis nepasklinda po visą maistą, todėl lengva šafrano padauginti. Jeigu verdate patiekalą, visa masė persimaišo, tampa vientisa, tuomet virimo metu įdėkite keletą piestelių į puodą – verdant viskas susimaišys. Mėsą, vištieną geriausia įtrinti šafrano vandeniu arba maltu, trintu šafranu, kuris gali būti maišomas su kitais prieskoniais. Šafrano piestelėmis galima paskaninti įvairius alkoholinius gėrimus: šampaną, vyną, brendį, viskį ar saldų likerį. Juoda kava dar labiau tonizuos, suteiks energijos, jeigu su pupelėmis sumalsite šiek tiek šafrano“, – sako „7 Ievos namų“ vadovė.
Kaip teigia Ieva Jonaitienė, Kašmyro šafranas nuo kitų skiriasi spalva, kvapu ir stiprumu. Jis šilkinis, slidus, minkštas, blizgantis, raudono burgundiško vyno spalvos. Kašmyro šafrano vertę rodo ir tai, kad Indijoje jis dedamas į jaunosios kraitį. Kadangi šafranas yra vienas stipriausių natūralių gamtoje randamų afrodiziakų, Indijoje iš jo vestuvių iškilmėms gaminama arbata „Kahwa“. Ją geria ir svečiai, ir jaunavedžiai – taip siekiama sukelti poros geismą pirmajai nakčiai, sustiprinti jaunųjų vaisingumą.
Nors Kašmyro šafrano kilogramo kaina gąsdinanti – apie 60 000 Lt, „7 Ievos namuose“ 0,5 g šio šafrano kainuoja 29 litus. Tokio, atrodo, ypač nedidelio kiekio iš tiesų užtenka ilgam, nes patiekalams skaninti šafranas naudojamas ypatingai mažomis dozėmis – po kelias piesteles. Pirmieji Kašmyro šafrano gali įsigyti lapkričio 6-9 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykstančioje mados, stiliaus bei grožio parodoje „Moters pasaulis 2014“, o vėliau juo bus prekiaujama visoje Lietuvoje.
„7 Ievos namai“ mugėse, parodose ir renginių metu be prieskonių taip pat parduoda savo gamybos originalias arbatas, prieskonių mišinius, kavą, uogienes. Arbatos ir prieskonių mišiniai gaminami Lietuvoje, jų receptūros apsaugotos patentais.

Pranešimą paskelbė: Ligitas Žvaliauskas
UAB RINKOM<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų