8 smagūs faktai apie įvairias sporto šakas

Kai šiomis dienomis sportas internete sulaukia tokio didžiulio žiūrovų skaičiaus, o sporto arenos rungtynių metu būna sausakimšos, visa tai labai akivaizdžiai parodo, kokia yra šiandieninė situacija sporto pasaulyje.

8 smagūs faktai apie įvairias sporto šakas

Kai šiomis dienomis sportas internete sulaukia tokio didžiulio žiūrovų skaičiaus, o sporto arenos rungtynių metu būna sausakimšos, visa tai labai akivaizdžiai parodo, kokia yra šiandieninė situacija sporto pasaulyje. Ir nors galite būti tikri sporto entuziastai, turintys ne vieną mėgstamą komandą ir nepraleidžiantys nė vienų rungtynių, neabejotinai egzistuoja dar ne vienas įdomus faktas, kurio iki šiol nebuvote girdėję.

Iki 1936 m. kova dėl krepšinio kamuolio vykdavo po kiekvieno taško

Galbūt daugeliui iš jūsų šiandien visa tai įsivaizduoti yra pernelyg sudėtinga, tačiau iš tikrųjų iki 1936 m. krepšinyje dėl kamuolio kova vykdavo po kiekvieno taško. Šiandien tokia kova dėl kamuolio vyksta tik rungtynių pradžioje, kuomet bandoma išsiaiškinti, kuri krepšinio komanda pirmoji pradės žaidimą. Todėl galite tik įsivaizduoti, kiek laiko tuo laikmečiu trukdavo krepšinio rungtynės, kuomet vėl ir vėl krepšininkai turėdavo sustoti į savo vietas ir bandyti kovoti dėl teisėjo į viršų išmesto krepšinio kamuolio.

NFL teisėjai taip pat gauna „Supertaurės“ žiedus

Nors šie žiedai nėra tokie dideli ir įspūdingi kaip tie, kuriuos gauna NFL (Nacionalinė futbolo lyga) žaidėjai, tačiau visi „Supertaurės“ teisėjai taip pat gauna žiedus, kurie šioje sporto šakoje turi didžiulę reikšmę.

Pitsburgo piratai vos nepastatė naujo stadiono „viduryje upės“

Pitsburgo piratai yra amerikiečių profesionali beisbolo komanda, kuri varžosi MLB (angl. „Major League Baseball“). Šeštajame dešimtmetyje NADCO Engineering kompanijos statybų pasiūlyme naujasis Pitsburgo piratų stadionas būtų buvęs pastatytas tiesiai ant Monongahela upės – žinoma, techniškai būtų teisingiau sakyti, jog stadionas būtų buvęs statomas „per upę“, lyg tiltas. Šiame stadione buvo numatyta 70 000 sėdimų vietų ir 600 viešbučio kambarių, 4 500 automobilių parkavimo vietų ir 100 boulingo takelių.

Tinklinio kamuolys atsirado iš krepšinio kamuolio kameros

Ar kada nors pagalvojote, su kokiais kamuoliais pradžioje buvo žaidžiamas tinklinis? Kai šis sportas pirmą kartą pasirodė 1895 m., jo kūrėjas William G. Morgan bandė naudoti krepšinio kamuolį, tačiau greitai suprato, kad jo sugalvotam žaidimui toks kamuolys yra per sunkus. Todėl vietoje to, kad žaistų su krepšinio kamuoliu, jis nusprendė panaudoti krepšinio kamuolio kamerą, kuri yra kamuolio viduje. Toks kamuolys buvo naudojamas iki tol, kol AG. Spalding sukūrė išskirtinai tinkliniui skirtą kamuolį.

Angliškas žodis „soccer“ yra XIX a. žargonas

Anglijoje futbolą yra įprasta vadinti „soccer“, tačiau akivaizdu, kad šis žodis iš pirmo žvilgsnio neturi nieko bendro su futbolu (angl. „football“). Taigi, žodis „soccer“ iš tikrųjų yra žargonas. Jis kilo iš žodžio „association“ arba „assoc“ – siejant su Futbolo asociacija (angl. „Football Association“). Pradžioje buvo pradėta naudoti „socca“ pavadinimą, kiek vėliau – „socker“, o galiausiai futbolas imtas vadinti jau minėtu „soccer“.

Olimpiniai aukso medaliai iš tikrųjų yra gaminami iš sidabro

Ar žinojote, kad 1912 m. buvo paskutiniai metai, kuomet Olimpinėse žaidynėse sportininkai gavo medalius, pagamintus iš tikro aukso? Be abejo, skamba labai paradoksaliai, tačiau iš tikrųjų šiandien Olimpiniai aukso medaliai yra gaminami iš 93% sidabro ir 6% vario. Tai reiškia, kad apytiksliai vos vienas procentas (arba kitaip tariant – 6 gramai) aukso atitenka Olimpinių žaidynių nugalėtojams. Na, galima pasidžiaugti, kad nugalėtojai bent jau sulaukia didžiulio dėmesio ir ovacijų!

Japonai golfo žaidėjai draudžiasi nuo „Hole-in-one

Japonijoje golfo žaidėjams yra įprasta pataikius „Hole-in-one“ (pirmuoju mušimu nuo starto aikštės pataikius golfo kamuoliuką į duobutę) surengti šventę savo artimiausiems draugams, nors kartais žaidėjas tiesiog savo draugams nuperka dovanas. Apytiksliai keturi milijonai golfo žaidėjų Japonijoje turi golfo draudimą, mokėdami 65 USD kasmet už 3 500 USD vertės draudimą. Tai reiškia, kad draudimo bendrovė tokiai sumai padengia išlaidas, kurios atsiranda golfo žaidėjui pataikius „Hole-in-one“. Taigi, dabar turėtų būti aiškiau, kodėl Japonijoje golfo žaidėjų, kurie pataiko „Hole-in-one“, draugai būna taip smagiai ir entuziastingai nusiteikę.

Kiekvienas MLB beisbolo kamuoliukas yra purvinas

Tam, kad beisbole kamuoliuko metikai galėtų tvirčiau laikyti beisbolo kamuoliuką, MLB ištepa kiekvieną kamuoliuką su purvu, kurį gauna iš vietos, esančios netoli Delavero upės. Toks principas yra taikomas bene 75 metus.

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir yra skelbiamas neatlygintinai<- Grįžti į atgal