Kviečiame praleisti vasarą su knyga

Birželio 1 d. nuo 9 iki 17.30 val. kvietėme bibliotekos lankytojus atostogauti su knyga ir dalyvauti įspūdingame „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio“ atidarymo renginyje.

Penkiose Lietuvos apskričių viešosiose bibliotekose (Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos) buvo skaitoma geriausia 2015 m. jaunimo knyga – Rebekos Unos „Atjunk“. Teatralizuoto ir interaktyvaus renginio metu susipažinome su pagrindinės veikėjos Grytos gyvenimu, nugrimzdusiu į virtualią realybę. Skaitymai, transliuojami teletiltu, prasidėjo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje. Knygą skaitė Lietuvos teatro ir muzikos akademijos studentai, kitose bibliotekose – aktoriai, mokiniai-skaitovai. Knygos skaitymai buvo transliuojami internetu Lietuvos viešosiose bibliotekose. Transliaciją Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje stebėjo „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos aštuntos klasės mokiniai su vyr. mokytoja N. Sodaitiene ir mokytoja metodininke D. Januškiene bei kiti lankytojai.
Knygos „Atjunk“ skaitymų įrašas bus išsaugotas ir prieinamas visą renginių ciklo „Vasara su knyga“ laikotarpį (birželio-rugpjūčio mėnesiais) ir panaudotas kuriant garsinę knygą, kuri bus įteikta Lietuvos aklųjų bibliotekos skaitytojams.
Su renginių „Vasara su knyga“ programa bus galima susipažinti Elektrėnų viešosios bibliotekos svetainėje. Kviečiame jaunuosius skaitytojus susitikti bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje vasarą ir dalintis skaitymo patirtimis, diskutuoti apie perskaitytas knygas, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose bei kituose bibliotekos organizuojamuose renginiuose, skirtuose Bibliotekų metams paminėti.
Kviečiame dalyvauti socialiniuose tinkluose vykstančiame konkurse #vasarasuknyga, kurio nugalėtojai bus apdovanoti vertingais prizais – planšetiniu kompiuteriu, fotoaparatu ir USB laikmena. Facebook puslapyje – https://www.facebook.com/vasarasuknyga/ skelbiama naujausia informacija apie kūrybinį konkursą, kuriuo siekiama skatinti vaikų ir jaunimo skaitymą. Konkursinius darbus galima siųsti nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 15 d.
Gražios vasaros su knyga!

G. Akulevičienė, Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė<- Grįžti į atgal