Bliūkšta viltys atnaujinti Elektrėnų stadioną

Kol pasaulis, sulaikęs kvapą, stebi Europos futbolo čempionatą, viltys atnaujinti Elektrėnų stadioną ir pagaliau elektrėniškiams sudaryti tinkamas sąlygas žaisti futbolą ima blėsti.

Savaitės pradžioje vykusiame valdžios ir sporto bendruomenės atstovų susitikime aptarti Vidaus reikalų ministerijos (VRM) planai keisti priemonės, pagal kurią Elektrėnuose turėjo būti atnaujintas stadionas, finansavimo sąlygas.

Stadionas per didelis?

VRM ketinimai keisti vienos priemonės projektų finansavimo sąlygų aprašą turėtų įtakos projektui „Centrinės Elektrėnų miesto dalies ir jos prieigų: įvažiavimo į miestą žiedinės sankryžos, apleistos teritorijos šalia Rungos g. 18A sutvarkymas, pritaikant infrastruktūrą aktyvaus poilsio, fizinio tobulėjimo ir pramogų veiklai, didinant lankytojų srautus“. Galimi pakeitimai ne tik sulėtintų Europos Sąjungos lėšų įsisavinimą, bet ir apskritai neleistų įgyvendinti kai kurių projektų, pavyzdžiui, stadiono atnaujinimo. Elektrėnų plėtrą numatantį projektą VRM ir VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra įvertino kaip turintį profesionalaus sporto požymių, todėl netinkamą finansuoti.
Siekdama užtikrinti, kad savivaldybės, pasinaudodamos minima finansavimo priemone, nepradėtų gerinti profesionalaus sporto infrastruktūros, VRM sumanė tam tikru apribojimus. Tarkime, tinkama finansuoti infrastruktūra turėtų neviršyti 5000 kv. metrų ploto, tuo tarpu Elektėnų planuojamos universalios aikštės plotas – 9000 kv. m.

Nėra tinkamesnės vietos

Susitikime buvo nuspręsta bandyti perkalbėti VRM dėl planuojamų įgyvendinti pakeitimų. Jei to padaryti nepavyktų, stadionui atnaujinti reikėtų ieškoti kitų finansavimo šaltinių. Anot mero Kęstučio Vaitukaičio, vilties nereikia prarasti – bet kokiu atveju bus ieškoma galimybių stadioną sutvarkyti.
Bendruomenės nariai susitikime pabrėžė, kad Elektrėnuose nėra kitos tokios tinkamos vietos masiniams sporto ir kultūros renginiams, kurie anksčiau, beje, čia ir vykdavo. Šeimų klubo atstovė Kristina Vitartė paminėjo, kad ši vieta labai tinkama ir tėvams su mažais vaikais aktyviam laisvalaikiui leisti, mat yra atokiau nuo judrių gatvių, saugi.
Elektrėnų neįgaliųjų draugijos atstovė Ona Medzikauskienė apgailestavo, kad nesukūrus tinkamos infrastruktūros fiziniam aktyvumui didinti nukentės ir žmonės su negalia, nes ši erdvė Elektrėnų centre yra labai patogi asmenims, turintiems judėjimo negalią.

Giedrė Pūrienė<- Grįžti į atgal