Technologijos

2015 m. sausio 10 d.

Šeštadienį pirmą kartą į kosmosą pakilo grįžtančioji amerikiečių bendrovės "SpaceX“ raketa-nešėja. Šis įvykis, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) dekano Andriaus Vilkausko teigimu, atverčia naują puslapį kosmoso versle, nes turėtų ženkliai atpigti skrydžiai į Žemės orbitą ir Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

2015 m. sausio 6 d.

Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC) įdiegta nauja technologija - metalo detalės įvairiems įrenginiams ir mašinoms nuo šiol bus gaminamos nenaudojant jokių specialių įrankių. Tai bus atliekama naujuoju selektyvaus metalų sulydymo lazeriu įrenginiu, kuris metalo dulkes paverčia įmantriausių formų ir faktūrų detalėmis.

2015 m. sausio 5 d.

Kelerius metus vairuojantis elektromobilį "Nissan Leaf“ Gediminas įsitikinęs, kad elektra neišvengiamai taps pagrindiniu visų automobilių energijos šaltiniu, o jį įkrauti bus galima kaip dabar įsipilti degalų. Kaunietis sutiko pasidalyti savo patirtimi važinėjant tokiu automobiliu, atskleidė jo trūkumus ir privalumus.

2014 m. gruodžio 30 d.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja interneto naudotojus apie pastaruoju metu padažnėjusius suklastotus tinklalapius, apsimetančius tarptautinių arba valstybinių įstaigų interneto svetainėmis. Šių tinklalapių paskirtis - suklaidinti interneto vartotojus ir įvairiais būdais paskatinti juos pervesti pinigus į piktavalių sąskaitas.

...
2014 m. gruodžio 23 d.
Lytėjimas yra gan subtilus pojūtis, tačiau jis leidžia greitai reaguoti, pavyzdžiui, kai kas nors slysta iš mūsų rankų, tada mes galime stipriau suimti laikomą objektą
2014 m. gruodžio 21 d.

Lietuvos mokyklose ryškėja nauja edukacijos kryptis - susidomėjimas matematikos, gamtos mokslų ir technologijų dalykais (STEM) skatinamas praktiniais užsiėmimais. Ugdymo plėtotės centras kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytojais organizavo trimačio (3D) spausdinimo kūrybines dirbtuves, kurių metu moksleiviai mokėsi projektuoti trimačius daiktus, galėjo išbandyti 3D spausdinimo technologijas ir pasigaminti norimą objektą.

...
2014 m. gruodžio 21 d.

"The Pirate Bay“ neveikia jau savaitę, tačiau tai praktiškai neturi įtakos failų dalinimosi srautui pasauliniu lygiu. O ir pačios svetainės atstovai į teisėsaugos veiksmus reaguoja ramiai: kas nutiko, to nepakeisi. Jie teigia kol kas nenusprendę, ar svetainę prikels naujam gyvenimui, tačiau jei taip nutiks, sugrįžimas bus įspūdingas.

2014 m. gruodžio 8 d.

Kelyje Vilnius-Kaunas atidaryta dar viena elektromobilių greitojo įkrovimo stotelė. Ar tikrai jų jau reikia? Kuo vairuotojus turėtų sužavėti šie vis dar neįprasti automobiliai? Atsakymų į šiuos klausimus ieškojo LRT Televizijos laida "Keliai. Mašinos. Žmonės“.

2014 m. lapkričio 21 d.

Paieškos milžinas "Google“ apie vartotojus nori žinoti viską - asmeninę informaciją, kokius išmanius įrenginius jie naudoja, kur lankosi, kokios informacijos ieško... Kuo daugiau - tuo geriau, nes nuo informacijos kiekio ir tikslumo priklauso "Google“ galimybės uždirbti iš reklamos.

2014 m. lapkričio 19 d.

Joniškio rajone Veršių kaime gyvenantys broliai atkasė neįtikėtiną radinį - daugiau nei 15 metrų ilgio akmenį. Žmonės plūsta apžiūrėti giganto, o broliai svajoja įrengti pasivaikščiojimo taką aplink milžiną.

2014 m. lapkričio 17 d.

Olandijoje nutiestas pirmasis pasaulyje dviračių takas su integruotais saulės elementais, kurie šviesiu paros metu gamina elektros energiją.

2014 m. lapkričio 13 d.

Kaip žinia, priklausomai nuo šalies ekonominio išsivystymo 10-40% žemdirbių sunkiai išauginamo derliaus įvairiose stadijose "suvartoja“ mikroorganizmai. Turint omenyje greitai didėjančią žmonių populiaciją pasaulyje ir gilėjančią maisto krizę, tokios derliaus "dalybos” tampa nebeleistinomis. Ir čia nanotechnologijos gali šį bei tą pasiūlyti.

2014 m. lapkričio 12 d.

Galima drąsiai sakyti, jog šiais laikais daug daugiau katalikų nešiojasi su savimi išmaniuosius telefonus negu maldaknyges. Nors yra daugybė būdų telefonu prisijungti prie maldos tinklalapių, galima tvirtinti, jog naujos technologijos taip išblaško, kad maldos gyvenimas tikrai nukenčia.

2014 m. lapkričio 12 d.
Nusikalstamumas Lietuvoje praėjusiais metais išaugo vos 3 proc., tačiau nusikaltimų kibernetinėje erdvėje padaugėjo 300 proc.
2014 m. lapkričio 3 d.

"Facebook“ sukūrė vartotojams galimybę tiesiogiai prisijungti prie socialinio tinklo per anonimišką "tamsiojo interneto“ paslaugą Tor.