Technologijos

2016 m. balandžio 28 d.
Didžiausi pasaulio tiltai sveria šimtus tūkstančių tonų - nenuostabu, kad jie atlaiko didžiulę apkrovą. Tačiau savo galimybėmis stebina visame pasaulyje statomi tiltai iš paprastų makaronų - iki 1 kg sveriantys statiniai atlaiko du ar tris šimtus kartų už savo svorį didesnę apkrovą. Kur slypi tiltų statybos paslaptys: konstrukcijose ar statybinėse medžiagose?
2016 m. kovo 13 d.
Prekybos centrai, turgūs, specializuotos maisto produktų parduotuvės mirguliuoja nuo maisto, o greičiau nuo spalvingų pakuočių. Vilioja ne tik spalvomis ir gamtos vaizdais, bet žodžiais: "sveikesniam gyvenimui“, "natūralios tradicijos“, "naminė“, "iš gamtos“, "kaimiška“, "rankų darbo“. Kartais sutinkama ir maistingumo teiginiai "daugiau baltymų“, "mažai riebalų“.
2016 m. sausio 18 d.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pratęsė NASA stažuočių konkurso paraiškų pateikimo terminą. Studentai dėl tarptautinių 2016 metų vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre galės pateikti prašymus iki š.m. sausio 22 d. 15.15 val. Konkursas buvo paskelbtas praeitų metų gruodžio pabaigoje ir pirminis paraiškų surinkimas vyko iki sausio 12 d.
2015 m. gruodžio 30 d.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naują konkursą dėl tarptautinių vasaros ir rudens stažuočių NASA mokslinių tyrimų centre 2016 metais, kurių metu studentai galės įgyti unikalių žinių ir praktinės patirties.
2015 m. gruodžio 30 d.
Informacinių technologijų sprendimus ir įrankius verslui kurianti UAB "Prototechnika“ pristato unikalų sprendimą apskaitos sistemų rinkoje - programą "NetSkaita2“. Ją naudojantys klientai duomenis pasiekia bei apdoroja ir internete (web‘inėje aplinkoje), ir darbalaukyje ("Windows“ aplinkoje) prisijungdami terminaliniu ryšiu. Apskaitos kompanijos skaičiuoja, kad šis sprendimas jų darbo našumą didina 4-5 kartus.
2015 m. gruodžio 9 d.
Dažnai pabrėžiama, jog internetinėje prekyboje estus nuo lietuvių skiria šviesmečiai. Tačiau ekspertai pastebi ir Latvijos pažangą.
2015 m. lapkričio 26 d.
Ar kada nors susimąstėte, kodėl prieš kokius 20 metų pagaminta techninė įranga tarnaudavo ilgiau? Štai pavyzdžiui, televizoriai, kuriuos pirko mūsų tėvai ar seneliai, neturėjo jokių smart technologijų ir milžiniškų ekranų, galbūt net ir spalvoto vaizdo, bet tarnavo išties ilgai, jei ne visą gyvenimą.
2015 m. lapkričio 18 d.
Įvairios įstaigos ir organizacijos, taip pat ir gyventojai, saugodami aplinką ir taupydami, panaudotas energiją taupančias lempas turi priduoti saugiam perdirbimui, kad šios neužterštų aplinkos pavojingomis dujomis ar nesukeltų pavojaus sveikatai dėl stiklo duženų.
2015 m. lapkričio 9 d.
Bendrame elektronikos ir buitinės technikos atliekų sraute didelę dalį sudaro seni televizoriai, kuriuos perdirbus gaunamas plastikas naujiems plastiko gaminimas ar energijai išgauti, o senas kineskopų stiklas naudojamas blokelių, apdailos plokščių, drenažo ar akmens masės gaminių gamybai, kelių tiesimui.
2015 m. lapkričio 2 d.
"Kone kiekvienas internete aplankytas puslapis renka informaciją apie mus. Asmeniniai duomenys šiandien yra viena iš paklausiausių prekių, o mes ją atiduodame laisva valia, sutikdami su naršomo puslapio politika“, - teigia Nerijus Jusas, Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakulteto Kompiuterių katedros doktorantas.
2015 m. lapkričio 2 d.
"Apple“, "Mars One“, "Google“, "Wikipedia“, "PayPal“ ir kiti pasaulinio garso korporacijų atstovai ankstesnėse LOGIN konferencijose buvo tie vizionieriai, kurių idėjų klausėsi tūkstančiai. Paslapties šydą, kas bus dešimtojo, jubiliejinio ir festivaliu tampančio LOGIN 2016 "pagrindinės vinys“ - organizatoriai praskleis pamažu, tačiau viena aišku - iškelta kartelė nenusileis.
2015 m. spalio 22 d.
Daug žmonių apsiginkluoja išsyk trimis skaitmeniniais įrenginiais: nešiojamuoju (arba staliniu) kompiuteriu, mobiliuoju (dažnai išmaniuoju) telefonu ir planšetiniu kompiuteriu. Ar nevertėtų šio ginkluotės trejeto sumažinti iki dviejų?
2015 m. spalio 16 d.
Išmaniesiems laikrodžiams populiarėjant, jų galimybės, funkcijos ir jiems skirtos programėlės sparčiai tobulėja, o vartotojai laukia vis naujesnių ir išmanesnių laikrodžių modelių.
2015 m. spalio 12 d.
Derinant įvairių disciplinų ir mokslo rezultatus, įprasti aukščio limitai tampa istorija. Šiandien aukščiausiuose pasaulio pastatuose įrengiamos miesto apžvalgos aikštelės, unikalūs architektūros pavyzdžiai dažnai tampa miesto ar šalies simboliais, įspūdingi statiniai - turistų traukos centrais, o aukščiausi dangoraižiai - filmų kūrėjų taikiniais.
2015 m. spalio 1 d.
Mus nuolat pasiekia įvairiausi garsai, kitaip tariant, iš skirtingų šaltinių sklindančios akustinės bangos. Nors girdime garsus, kurių bangų ilgiai skiriasi net tūkstantį kartų, tačiau, iš tikrųjų, tai tik nedidelė garsų jūros dalis. Žemiau mūsų girdimų garsų ribos yra infragarsas, kurio dažnis mažesnis nei 20 Hz, aukščiau - ultragarsas, kurio dažnis viršija 20 tūkst. Hz.