Mokslininkai sukūrė bateriją iš skysto metalo

Amerikiečių mokslininkai sukūrė bateriją, kurios elektrodus sudaro skystas metalas. Išradimas leidžia tikėtis, kad naujo tipo baterijos taps žaliosios energetikos pagrindu. Apie savo tyrimo rezultatus autoriai papasakojo žurnale „Nature“.

Naujoje baterijoje du skystų elektrodų sluoksniai atskirti skysto elektrolito sluoksniu. Metalai ir elektrolitas naujame akumuliatoriuje turi skirtingą tankį, tačiau neleidžia jiems judėti.
Anksčiau mokslininkai viršutinį elektrodą gamindavo iš skysto magnio, apatinį – stibio, tuo tarpu elektrolito sluoksnis – iš fiziologinio druskos tirpalo. Tačiau toks įrenginys savo funkcijas galėjo atlikti tik esant maždaug 700oC temperatūrai.
Norėdami sumažinti darbines temperatūras, mokslininkai nusprendė pakeisti magnį ličiu, o vietoje stibio naudoti jo lydinį su švinu. Litis lydosi, esant maždaug 170oC temperatūrai.
Mokslininkams pavyko atrasti tokią lydiniu su stibiu sudėtį, kuri esant 327oC temperatūrai išliktų skystos būsenos, o kartu užtikrintų aukštą potencialių skirtumą tarp elektrodų.
Vienas iš skystų baterijų privalumų, anot mokslininkų, yra aukštas ilgaamžiškumo rodiklis: skysti elektrodai naujuose akumuliatoriuose nesuirs dėl labai didelio įkrovimo ir iškrovimo ciklų skaičiaus.
Eksperimento autorių teigimu, net ir po 10 metų kasdienio naudojimo baterija turėtų išsaugoti apie 85 proc. savo pirminės talpos.

technnologijos.lt<- Grįžti į atgal