Mados pramonėje – aprangos inžinierių paklausa

Nuolat augančioje Lietuvos ir pasaulio mados pramonėje jaučiama didelė paklausa kūrybiškai ir perspektyviai mąstančių specialistų, kurie geba kurti, projektuoti ir įgyvendinti naujas aprangos dizaino idėjas.

Tokie specialistai ruošiami Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete (KTU MIDF), šiemet iš esmės atnaujinusiam magistrantūros studijų programą Aprangos mados inžinerija.
Remiantis Lietuvos eksporto rinkų apžvalgos duomenimis, aprangos mados industrijos ūkio sektorius yra nuolat auganti verslo šaka. 2014 m. Lietuvoje pagamintas aprangos mados produktų eksportas/ augo 6 proc. Per praėjusiuosius metus paaugęs net 17 proc.. Lietuvos apdirbamosios, vartojamosios, gamybinės pramonės eksporto indėlis reikšmingas tiek Lietuvos biudžetui, tiek darbo rinkos užimtumui.
Vakarai išlieka populiariausia lietuviškų drabužių eksporto kryptimi. Didžiausios eksporto rinkos, kurios nuolat auga, yra Vokietija, Jungtinė Karalystė, Švedija, Danija bei Norvegija. Į šias šalis eksportuojama beveik 70 proc. visų eksportui pagamintų drabužių, galanterijos ir avalynės produktų.
 
Novatoriškos kolekcijos
 
KTU Aprangos mados inžinerijos magistrantūros studijose teikiamos mados pramonės, specialiosios paskirties ir ekologiškų gaminių kūrimo bei gamybos, elektroninio verslo, prekės ženklo ir projektų valdymo bei inovacijų apsaugos žinios. Studijuojant išmokstama valdyti specializuotas vizualizavimo, kūrimo ir projektavimo programas, taikyti pažangias technologijas ir kurti novatoriškas pramoninio dizaino kolekcijas.
Studentai parengiami aktyviai mokslinei veiklai aprangos inžinerijos ir technologijos mokslų srityje ir sėkmingam idėjų realizavimui konkurencingoje tarptautinėje mados rinkoje.
Studijų programos absolventai išmanys aprangos elektroninio verslo, prekės ženklo ir projektų valdymo ypatybes, gebės techninės kūrybos principus ir aprangos mokslinius tyrimus taikyti vystant nišinius mados produktus ir jų technologijas. Būsimi specialistai taip pat mokės projektuoti ekologiškos, funkcinės ir sumaniosios aprangos gamybos technologijas, įvaldys specializuotas vizualizavimo, kūrimo ir projektavimo programas.
 
Studentų darbai – tarptautiniuose renginiuose
 
Mados inžinieriai gebės spręsti ir kritiškai vertinti kompleksines užduotis, integruoti žinias ir planuoti sudėtingą veiklą, tyrinėti ir eksperimentuoti aprangos medžiagų ir gaminių srityje.
Aprangos mados inžinerijos studijų programos studentai savo kūrybines idėjas išreiškia kurdami kolekcijas ir jas pristatydami tokiuose mados renginiuose kaip KTU „Dizaino dienos“, „Dizaino savaitė“, tarptautiniame mados šou „Apkalbos“ ir kituose. Šie renginiai suteikia jauniesiems dizaineriams galimybę viešai pasidalinti savo kūrybinėmis idėjomis ir būti pastebėtiems, sulaukti pripažinimo nuolat besikeičiančioje mados industrijoje.
Tuo tarpu dalyvavimas jaunųjų dizainerių konkursuose studentams padeda įgyti pasitikėjimo savimi ir savo kūrybiniais rezultatais.
Baigę Aprangos mados inžinerijos magistrantūros studijas, absolventai galės dirbti dizaineriais, konstruktoriais, technologais, kokybės specialistais, produkto vadybininkais, padalinio ar įmonės vadovais.
 
Ugdomas verslumas
 
Studentai, studijuojantys apdirbamosios pramonės inžinerijos ir technologijos specialybes, yra potencialūs Lietuvos pramonės ir verslo įmonių darbuotojai.
Praktinių ir tarpdisciplininių veiklų ryšys susijęs su studentų verslumo ugdymu. Studijų metu skatinamas kūrybiškumas yra itin vertinga asmenybės ugdymo dalis, galinti stimuliuoti ekonominį, meninį, akademinį ir asmenybės augimą. Komunikaciniai ryšiai, studijų procese integruojamos užduotys ir sąsajos su verslu gali išlaikyti Lietuvos ūkio, eksporto ir biudžeto stabilumą, tradicijas, tęstinumą bei garantą.

Agnė Garkauskienė, Kauno technologijos universitetas<- Grįžti į atgal