Kaip įrengti krepšinio aikštelę savo namų kieme?

Ne paslaptis, jog krepšinis yra pati populiariausia sporto šaka Lietuvoje. Jei ir jūs nesate išimtis bei mėgstate žaisti šį žaidimą laisvu laiku, kodėl gi neįsirengus krepšinio aikštelės, kuri būtų visuomet prieinama bei visai šalia jūsų? Žinoma, tam reikalinga turėti pakankamai laisvo ploto savo namų kieme, tačiau jei tai ne problema, šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip įrengti krepšinio aikštelę šalia namų. 

Pasirinkite vietą, kurioje bus krepšinio aikštelė, bei jos dydį 

Idealiausia, jei savo kieme rastumėte tokią vietą, kuri būtų pakankamai lygi, kadangi taip reikės atlikti kur kas mažiau įvairių kasimo darbų. Lygus reljefas yra būtinas, jei norite treniruotis pats ar padėti vaikui tobulinti savo įgūdžius, kadangi krepšinis tikrai nėra tik mėtymas į krepšį. Priklausomai nuo jūsų kiemo dydžio, rinkitės ir aikštelės dydį. Nors profesionalios jos ilgis yra 28 metrai, o plotis 15 metrų, tikrai nebūtina laikytis šių išmatavimų, ypač jei aikštele naudosis vos keletas asmenų. Krepšinio aikštelė jūsų namų kieme gali būti ir 2 ar 3 kartus mažesnė – rinkitės pagal tai, kokie yra jūsų norai bei poreikiai. 

Nuspręskite, kokia bus krepšinio aikštelės danga

Taip pat labai svarbus aspektas, kurį būtina apgalvoti, planuojant krepšinio aikštelę, yra jos danga. Jei jūsų svajonė yra turėti tokią aikštelę, kurioje galėtumėte žaisti bet kuriuo metų laiku, tuomet geriausias pasirinkimas jums bus guminė danga. Ji yra minkšta, ilgaamžė bei gali atlaikyti įvairias lauko sąlygas. Kaip bebūtų, taip pat galite rinktis ir iš akrilinės, PVC, medinės ar betono dangos, priklausomai nuo to, ar aikštelė bus lauke ar po stogu. Žinoma, kiekvienos dangos kaina skiriasi, tad, jei turite ribotą biudžetą, būtinai pasidomėkite, kuri iš jų jums tiktų labiausiai kainos atžvilgiu. 

Įsigykite reikiamą inventorių

Visiems žinoma, jog jokia krepšinio aikštelė neapsieina be stovo, lentos, lanko bei tinklelio. Būtent dėl to reikėtų atsakingai rinktis šį inventorių. Jei jūsų krepšinio aikštelė yra kur kas mažesnė nei standartinė, tikrai užteks vieno krepšinio stovo. Jų pasirinkimas yra be galo platus, todėl kiekvienas ras sau geriausiai tinkantį variantą. Krepšinio stovai gali būti mobilūs arba įmontuojami. Pastarieji, be jokios abejonės, bus kur kas tvirtesni nei mobilūs, tačiau jų vietos negalima keisti taip, kaip tai galima padaryti su mobiliais stovais. Taip pat pagalvokite ir apie tai, ar jums reikalinga, jog krepšinio stovas būtų reguliuojamo aukščio. Tai ypač aktualu, jei krepšinį žaidžiate ne tik jūs, bet ir jūsų vaikai – tokiu būdu galima kiekvienam pritaikyti tinkamiausią aukštį. Krepšinio lentos įprastai yra parduodamos pilnai sukomplektuotos su lanku ir tinkleliu, bet, jei reikia, šias dalis galima įsigyti ir atskirai. Kokybiškiausios krepšinio lentos yra pagamintos iš akrilo, tačiau taip pat galima rasti ir iš paprasto plastiko ar medžio. Jei jums svarbus geras kainos ir kokybės santykis, tuomet krepšinio lentas įsigykite čia

Išsirinkite tinkamiausią krepšinio kamuolį

Nors gali pasirodyti, jog krepšinio kamuolį išsirinkti yra pati lengviausia užduotis, tai ne visuomet yra tiesa. Norint išsirinkti sau tinkamiausią ir geriausią kamuolį, reikia žinoti keletą aspektų, į ką būtina atkreipti dėmesį. Pirmasis iš jų, be abejonės, yra tai, kur planuojate žaisti krepšinį – salėje ar lauke. Salei geriausiai tiks oda aptraukti krepšinio kamuoliai, o laukui – pagaminti iš sintetinio pluošto, kuris yra atsparesnis įvairiems išorės aplinkos veiksniams. Be to, reikėtų atsižvelgti ir į tai, kas žais krepšinį, kadangi kamuolių galima rasti trijų dydžių – penkto, šešto ir septinto. 5 dydis geriausiai tiks vaikams iki 12 metų, o su šešto dydžio kamuoliu įprastai žaidžia 12 – 15 metų vaikai bei moterys. Galiausiai, 7 dydis yra oficialus krepšinio kamuolio dydis, kurį naudoja profesionaliai žaidžiantys sportininkai. Nors į lauko kamuolį nerekomenduojama investuoti daug, kadangi dažnai jis susidėvi gana greitai, tačiau jei norite išskirtinės kokybės, galite pasižvalgyti specialius sertifikatus turinčių modelių, pavyzdžiui, tokių, kurie yra naudojami NBA arba Eurolygoje.<- Grįžti į atgal