Odos tinimo priežastys. Kada verta nerimauti?

Tinimas – problema, su kuria susidūręs yra kone kiekvienas. Turbūt geriausiai tinimus matome po traumų. Tačiau apie tai, kas tiksliai juos sukelia, ką jie reiškia ir kokie tinimai turėtų versti nerimauti – žinome mažai.

Apžvelkime tai, ką dažniausiai reiškia odos tinimas ir ką apie tai turėtų žinoti kiekvienas. Jeigu tinimas kelia skausmą ar didelį diskomfortą, kreipkitės į Lazerinį centrą  profesionalius dermatologus, kad problemą jie padėtų išspręsti.

Kas yra tinimas?

Tinimas yra uždegimo arba skysčių sankaupos priežastis. Patinimas gali būti tiek išorinis, tiek vidinis, tačiau susikaupę skysčiai arba uždegiminės reakcijos gali paskatinti įvairias kūno dalis išsipūsti – padidėti. Būtent tai ir yra tinimas. Oda, organai, galūnės ar įvairios kitos kūno dalys gali ištinti. Tinimo priežastys būna įvairios. Kai kurios iš jų – savaime suprantamos, kaip kad pvz., ištinstanti koja po to, kai ją nikstelėjome, o kitos gali reikšti rimtas medicinines problemas ir reikalauti profesionalių dermatologų dėmesio.

Jeigu pastebite spartų, skausmingą arba nepaaiškinamą tinimą (kuris taip pat gali būti susijęs su svorio priaugimu), nedvejokite kreiptis į dermatologus.

Priklausomai nuo problemos kilmės, tinimą gali lydėti niežulys, pykinimas, pilvo pūtimas, skausmas ar kiti nemalonūs simptomai.

Pagrindinės odos tinimo priežastys

Kaip jau minėjome, ištinimas yra uždegiminė reakcija arba indikuojanti skysčių išsiliejimą. Tinimą gali sukelti vabzdžių įkandimai, bėrimai, dilgėlinė, trauma, menstruacijos ar nėštumas, hormonų balanso pokyčiai, infekcija, skysčių nusistovėjimas. Jeigu tinimas yra paplitęs per visą kūną, tuomet sukėlėju gali būti inkstų nepakankamumas, širdies nepakankamumas, anafilaksinis šokas ar net nuodingas vabzdžio ar gyvūno įkandimas.

Tinimo priežasčių yra labai daug, dėl to būtina pasikonsultuoti su profesionaliais medicinos specialistais, kad kuo greičiau būtų aišku, kokia yra tinimo priežastis ir ar verta nerimauti bei rinktis gydymą. Na, o gydymo metodų gali būti labai įvairių – nuo medikamentų iki gyvenimo būdo pokyčių arba tam tikrų įpročių įgijimo. Pavyzdžiui, galima gulėti pakėlus rankas ir kojas bei kai kurios tinimo rūšys tiesiog praeina...<- Grįžti į atgal