Sveikata

2014 m. gegužės 29 d.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos visuomenės sveikatos specialistai parengė 2 lankstukus: "Stovyklautojų dienos režimas“ ir "Higienos reikalavimai vaikų stovykloms“. Bendrojo lavinimo ugdymo įstaigose mokslo metai eina į pabaigą ir mokiniams greitai prasidės vasaros atostogos.
2014 m. gegužės 8 d.
Aplinkos veiksnių, darančių įtaką žmogaus sveikatai - daug, juos galima sugrupuoti į tam tikras kategorijas. Tai fizikiniai veiksniai (triukšmas, elektromagnetiniai laukai), cheminiai (pramoninė oro tarša ir žemės ūkio tarša cheminėmis medžiagomis), biologiniai (žiedadulkės, mikroorganizmai), socialiniai (nedarbas) ir kiti.
2014 m. gegužės 8 d.
Skendimas yra tokia būklė, kurios metu dėl į plaučius patekusio vandens sutrinka kvėpavimo procesas, dėl ko tampa nebeįmanoma gyvybiškai svarbių dujų apykaita. Skęstančiajam nesuteikus skubios pagalbos, šis praranda sąmonę ir gali mirti dėl deguonies trūkumo. Kuo greičiau skęstančiajam suteikiama pagalba, tuo didesnė tikimybė jį atgaivinti ir išvengti skendimo komplikacijų.
2014 m. gegužės 8 d.
Psichosocialinės pagalbos svarba onkologiniams pacientams bus aptariama antrą kartą Lietuvoje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje.
2014 m. gegužės 6 d.
Žemės ūkio ministerija parengė ir patvirtino Vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos 2014-2017 mokslo metų strategiją. Jos tikslas - nustatyti programos biudžetą, dalijamus produktus, vaikų amžiaus grupes, papildomas priemones, padedančias vaikams suvokti gerų mitybos įpročių svarbą.
2014 m. gegužės 6 d.
Pacientė: "Norime žinoti, kad mus gydo taip, kaip kitose Europos šalyse”“

Jau antri metai Lietuvoje gegužę minimas kiaušidžių vėžio žinomumo mėnuo. Onkologų tikslas - atkreipti dėmesį į šią sunkiai diagnozuojamą ir nelengvai gydomą onkologinę ligą. Kiaušidžių vėžio diagnozę Lietuvoje kasmet išgirsta 400-450 moterų.
2014 m. gegužės 3 d.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina pacientus aktyviau naudotis suteikta galimybe ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas.
2014 m. balandžio 30 d.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo balandžio 29 d. įsigalioja naujas Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas. Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio įsakymu patvirtintame kainyne įtraukta beveik 100 naujų pigesnių generinių vaistų. Beveik 1300 vaistų sumažėjo bazinės kainos. Taip pat už daugumą vaistų žmonės mokės mažesnes priemokas nei iki šiol.
2014 m. balandžio 30 d.
Su atbundančiu pavasariu gamtoje pražysta ir pirmieji augalai. Vieni iš jų išskleidžia dailius lapus, kiti augalai pražysta gražiais kvepiančiais žiedais. Dažnai kyla noras nusiskinti pražydusį gėlės ar augalo žiedą. Tačiau būtina atminti, kad mūsų aplinkoje yra augalų, kurių sėklos, lapai, žiedai yra nuodingi ir jų reikia vengti.
2014 m. balandžio 30 d.
Minėdami tarptautinę imunologijos dieną, gydytojai šiais metais pasirinko temą: "Ką mes žinome apie kokliušą“, nes ši klastinga infekcinė liga, pasireiškianti sunkiu kosuliu ir neretai sunkiomis komplikacijomis, naujagimiui ar kūdikiui gali būti labai pavojinga ar netgi mirtina.
2014 m. balandžio 28 d.
Beveik prieš 350 metų vokiečių mokslininkas Henigas Brandas (Hennig Brand) perdirbęs šlapimą išgavo švytinčią medžiagą, kurią pavadino intriguojančiu pavadinimu - "Šviesos nešėjas“. Taip skamba iš graikų kalbos išvertus terminą fosforus. Daugelis, paklausti apie fosforo mineralo savybes, atsakytų: "jis šviečia tamsoje“ ir būtų teisūs, tačiau šiandien kalbėsime ne apie tai.
2014 m. balandžio 25 d.
Nuo 2006 iki 2013 metų profesinis sergamumas šalyje sumažėjo tris kartus, tačiau specialistams nerimą kelia tai, kad net 97 proc. atvejų profesines ligas sukėlė fizikiniai ir ergonominiai veiksniai.
2014 m. balandžio 24 d.
2014 balandžio 25 d. Lietuvoje septintą kartą minima DNR diena. Tai viena svarbiausių datų medicinos istorijoje. Būtent genetikos srityje dirbantys medikai visuomet vos per žingsnį nuo svarbiausių medicinai atradimų.
2014 m. balandžio 24 d.
Balandžio 27-ąją, Vilniuje, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, vyks ilgų distancijų plaukimo varžybos "Aš galiu“. Tai plaukimo populiarinimui ir savo jėgų išbandymui skirtos varžybos, kurių metu dalyviai turės nuplaukti 200 ir 400 metrų. Plaukimo varžybos skirtos artėjančio vasaros maudynių sezono pasirengimui.
2014 m. balandžio 22 d.
Kasmet Lietuvoje nustatoma vis daugiau ikivėžinių krūties susirgimų, kas leidžia gerokai lengviau sustabdyti šią klastingą ligą ir nuo jos išgydyti daugiau moterų. Tačiau, moterys, vis dar nepakankamai dalyvauja prevencinėje programoje dėl krūties vėžio ir pagal ją nemokamai tikrinasi dėl šios ligos. Todėl VLK ragina moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio.