K. Celiešius: Verslo nuotaikos euro zonoje koreguosis į neigiamą pusę

Po itin dinamiško pirmojo ketvirčio verslo pasitikėjimo ekonomika rodikliai (PMI) euro zonoje artimiausiu metu koreguosis į neigiamą pusę, prognozuoja „Danske Bank“ analitikai. Laukiama, kad gamintojų PMI rodiklis gegužės mėnesį smuktels iki 51,8. Balandį jis siekė 52.

Prastėja ir vartotojų nuotaikos
 
Verslo pasitikėjimo smukimo tendenciją jau stebėjome balandį. Vartotojų lūkesčių indeksas balandį taip pat kiek nukrito ir gegužę, manoma, turėtų dar kristi. Laukiama indekso reikšmė – minus 4,8 (balandį jis siekė minus 4,6).
Vokietijoje bus skelbiami ZEW ir IFO verslo pasitikėjimo indeksai, kurie, kaip ir indekso „Sentix“ atveju, turėtų taip pat leistis žemyn. Tačiau tokia indeksų korekcija yra normalus reiškinys po penkis mėnesius trukusio spartaus augimo.
 
JAV infliacija kilo
 
„Danske Bank“ analitikai prognozuoja, kad kainos už Atlanto balandį kilo. Analitikai tikisi 0,3 proc. pagrindinio kainų indekso mėnesinio augimo, o tai reikštų trečią mėnesį iš eilės augantį metinį infliacijos tempą. Metinė infliacija balandį turėtų išlipti iš neigiamos teritorijos ir siekti 0 proc. Bazinė infliacija, palyginti su kovu, taip pat turėtų augti 0,3 proc. ir turėtų pasiekti „sveiką“ 1,8 proc. lygį. Balandžio JAV infliacijos rodiklis turėtų paaiškėti šią savaitę.
JAV šią savaitę tai pat bus daug paskelbti nekilnojamojo turto sektoriaus duomenys. Naujų būstų balandžio mėnesį turėjo būti pradėta statyti apie 1,018 mln. (kovą siekė 926 tūkst.). Esamų pastatytų naujų būstų pardavimai balandį galėjo siekti apie 5,24 mln. (kovą – 5,19 mln.).
 
Didžiojoje Britanijoje – spartesnis kainų augimas
 
Didžioji Britanija šią savaitę kaip ir JAV skelbs infliacijos rodiklius už balandžio mėnesį. Laukiama apie 0,4 proc. pagrindinio kainų indekso mėnesinį augimo (kovą jis siekė 0,2 proc.). Bazinė infliacija turėtų išlikti tokia pati kaip kovo mėnesį ir siekti  1 proc. lygį. Mažmeninė prekybos mėnesinis augimas balandį Didžiojoje Britanijoje turėtų išlikti nepakitęs ir galėjo siekti 0,2 procento.

Informaciją parengė Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas<- Grįžti į atgal