Ūkininkams išmokėta daugiau kaip 56 mln. Lt nacionalinės paramos

Vasario 14 d. ūkininkus pasiekė pirmosios pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos išmokos. Paramos sulaukė gyvulių augintojai – jiems išmokėta 9,7 mln. Lt atsietųjų specialiųjų išmokų už bulius. Už parduotą pieną išmokėta 46,5 mln. Lt atsietųjų išmokų.

Pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama mokama už pieną, gyvulius ir pasėlius vadovaujantis  šių metų vasario 3 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu nustatytais išmokų dydžiais. Atsietoji specialioji išmoka už bulius siekia 800 Lt už vienetą, atsietoji išmoka už parduotą pieną – 65 Lt už toną.
Likusi nacionalinė parama už 2013 m. turėtų pasiekti ūkininkus iki šių metų kovo 3 d.: ūkininkai sulauks atsietųjų išmokų už karves žindenes, susietųjų išmokų už ėriavedes, skerdimo bei ekstensyvinimo išmokų. Nacionalinės paramos sulauks ir augalų augintojai – už javus, rapsus, sėmeninius linus, lino pluoštą, baltyminius augalus.
Iš viso ūkininkams planuojama išmokėti apie 117 mln. Lt pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už 2013 m.
Informaciją apie išmokas ūkininkai gali gauti paskambinę į Nacionalinę mokėjimo agentūrą bendruoju informacijos teikimo telefonu numeriu (8 5) 252 6999 arba trumpuoju numeriu 1841.
Visus išmokų duomenis galima matyti NMA informaciniame portale adresu www.nma.lt/Paslaugos/Informacinis portalas, per banką prisijungus prie savo sąskaitos.

Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyris<- Grįžti į atgal